Deveti dan u Tenji: Ključni bodovi za Sarvaš i Autopraonicu Mustang

Praznički su četvrtak u Tenji obilježili susreti u tri konkurencije. Uz standardan program veterana i seniora, dan su svojim natjecanjem otvorili i pioniri. Kod veterana u jedinoj utakmici dana slavio je Eko Jazo , dok su kod seniora bodove u direktnom obračunu za prolaz osvojile ekipe Sarvaš i Autopraonica Mustang.

U četvrtak su na tenjski teren ponovno izašli i pioniri gdje su se u prvoj utakmici dana sastali NK Slavonac Tenja i Perfect Team Već u prvih deset minuta susreta prednost je iznosila 4:0 za Perfect Team da bi svoju pobjedu povisili na 6:0. Hat-trick u ovom susretu upisao je Ivano Grgić

Zatim su se u istoj konkurenciji sučelile i ekipe PZ Ćelije te Lege, a slavila je momčad Lege rezultatom 0:4 dvama pogotcima Kerovca te po jednim Šarića i Rakušića.

Jedinu utakmicu dana u veteranskoj konkurenciji odigrati su nešto iza 19 sati Rosoneri i Eko Jazo, a tri boda u ovom susreta pripali su momčadi Eko Jazo koja je slavila sa 4:1, no samo 60 sekundi do kraja susreta susret je još bio izrazito napetih 2:1. Ivica Musa bio je junak susreta sa dva pogotka.

Program se zatim prebacio na seniorski dio koji je u četvrtak ponudio pet susreta. U prvom susretu kod seniora susrele su se ekipe Probe d.o.o. i Exotico Kanta u skupini D, a pobjednika u ovom susretu nije bilo. Osam minuta prije kraja Exotico Kanta je došla u vodstvo, a strijelac za vodeći pogodak bio je Ranogajec, da bi unutar dvije minute Probe d.o.o. izjednačio rezultat preko Lugarića za konačnih 1:1.

Zatim se program preselio skupinu B gdje je uslijedio okršaj ekipa Diesel Servis Osijek i CB Park, a prvu pobjedu na natjecanju obilježio je Diesel Servis i to sa 6:1. Između 9. i 12. minute susreta Diesel Servis je sa tri brza pogotka usmjerio utakmicu u korist, da bi tu prednost do kraja uspio nadograditi na pet razlike.

Nakon toga susreta ostajemo u istoj skupini gdje su na tenjski beton izašle momčadi Pekara Agita i Sarvaš u direktnom okršaju za drugo mjesto koje vodi u četvrtfinale, a do njega je došla ekipa Sarvaš koja je obilježila svoju treću pobjedu iz četiri susreta slavljem 5:2.

U susretu skupine A snage su odmjerili Autopraonica Mustang i PZ Ćelije a do pobjede vrijedne četvrtfinala došli su momci iz Autopraonice Mustang koji su tako grupnu fazu zaključili sa dvije pobjede te jednim neriješenim ishodom dok je Ćelijama to drugi poraz u grupi. Ali o kakvom se trileru ovdje radilo najbolje svjedoči podatak da smo do pretposljednje minute susreta vidjeli samo jedan pogodak i to onaj Radaka za vodstvo Mustanga. Marić je rezultat izjednačio na 1:1 dvije minute prije kraja, da bi u posljednjoj minuti Radak svojim drugim pogotkom osigurao mjesto u četvrtfinalu svojoj ekipi.

Za kraj programa u četvrtak u okviru skupine B dan su zaključile svojim susretom  MNK Saponia i Hobi Dom, a uvjerljivo slavlje 7:2 uknjižila je Saponia koja je jedina u toj grupi osigurala prolaz, dok se za drugo mjesto još bore Probe, Exotico Kanta i Starline Tenja. Susret je obilježio Borna Cebić koji je protivničkog vratara matirao u čak pet navrata!

Što se tiče rasporeda za petak, sa nokaut fazom startaju veterani pa će ju tako svojim susretom otvoriti drugoplasirana momčad skupine B Caffe 5 Gravia i trećeplasirana momčad skupine A Rosoneri . Prvoplasirana ekipa skupine A Eko Jazo potom će se sučeliti sa posljednjim putnikom u četvrtfinale grupe B, Carletto Starom Mošom. Treći susret četvrtfinala bit će  idući po rasporedu kada će snage odmjeriti prvoplasirana ekipa iz skupine B AB Skripta sa četvrtoplasiranom iz skupine A, Drago Bandom.

Kod seniora smo još u grupnoj fazi pa će tako seniorski dan svojim susretom otvoriti Starline Tenja i Exotico Kanta, dok će se u drugoj utakmici suočiti Osječani i Osječko Radler.  Iduća utakmica je ujedno i posljednja četvrtfinalna veteranska, a susresti će se Hebron Kafić Uzdravlje i Adaptacija. Osječko Radler će u svojoj drugoj utakmici dana igrati protiv ekipe Turkalj Meister-Auto Servis Grabar dok će deseti dan u Tenji svojim susretom u okviru skupine D zaključiti Probe d.o.o. i Hobi Dom.