Desetka Radničkog, prekid u Tenji, BSK slavio i u drugom kolu

Osječki drugoligaši odradili su drugo prvenstveno kolo, Radnički je nastavio s pobjedama i dominacijom, BSK se za sada izdvaja kao najugodnije iznenađenje, a Slavonac se nakon poraza u derbiju vratio pobjedama, nažalost u skraćenom formatu utakmice…

Jedinu gostujuću pobjedu upisao je Klas na gostovanju u Vladislavcima a donio ju je Sesvećan golom 15-ak minuta prije kraja dok domaći mogu žaliti za promašenim kaznenim udarcem. Mursa je na svojoj Mačkamami upisala 2:0 pobjedu protiv Viteza ponajviše zahvaljujući Juri Nekiću koji je sredinom drugog poluvremena u samo 3 minute dva puta matirao gostujućeg vratara. Elektra i Slavonija su podijelili i bodove i utakmicu, prvi dio pripao je Osječanima koji su golom Maksimovića i autogolom gostiju imali 2:0, a onda drugo poluvrijeme odlazi na stranu Slavonije koja u posljednjih 5 minuta dva puta pogađa preko Matijevića i Gverijerija.

Bačani je donio prednost BSK-u u prvom dijelu, a onda im početkom nastavka u pomoć priskočio i gostujući Mlinarević koji je nakon obračuna ni manje ni više nego sa korner zastavicom zaradio isključenje, pa su do kraja Beketinčani golovima Rebića i Mihića došli do uvjerljivog slavlja i ostali jedini maksimalni uz aktualne prvake iz Dalja. Prvaci su do vrha napunili mrežu LIO-a, po dva su zabili Božović, Popović, Ćavar i Cebić, a po jedan Pecnik i Savadinović. Radnički očigledno planira i treću titulu prvaka u nizu donesti u Dalj za koji se nažalost veže i slobodno možemo reći sramotan dio ovog drugog kola. U Tenji je gostovao Dunav koji je na poluvremenu odlučio ne nastaviti utakmicu, odnosno nastaviti je samo da bi je što prije završio. Slavonac je imao velikih 5:0 na odmoru, Da Silva je postigao dva, Petrušić, Vladić i Markotić po jedan, a gosti se iz svlačionice vraćaju s osmoricom od kojih se dvojica ekspresno ozljeđuju čim je Brazilac postigao svoj treći gol u otvaranju drugog poluvremena. Lio je popio desetku, da je i još toliko debelo se manje osramotio nego momčad Dunava. Ispod donosimo dio delegatskog izvješća koji se odnosi na ovaj slučaj.

Gostujuća ekipa počela utakmicu s 11 igrača, nakon poluvremena izašli su na teren s 8 igrača te su u 53. minuti 2 gostujuća igrača pala i rekla da ne mogu nastaviti utakmicu te je sudac utakmicu prekinuo u 53. minuti pri rezultatu 6:0 za domaćine. U trenutku pada igrača s brojem 5, na pitanje glavnog suca može li nastaviti utakmicu, isti je odgovorio da ne zna te ga je glavni sudac ponovno pitao može li nastaviti utakmicu na što je on odgovorio da očito ne može i da mu je tako naređeno da kaže.