Desetka Metalca, Nikšić&co na vrhu uoči posljednjih 180 minuta

Nakon što je jučer Baranja velikom pobjedom od 5:0 “skinula” Slavonac danas su priliku da to iskoriste u borbi za naslov imali Metalac, te Tomislav i Fešk koji su u Feričancima međusobno ukrstili koplja.

RATAR – JEDINSTVO 2:1

Ratar se osladio bodovima protiv gostiju iz Donjeg Miholjca i matematički se riješio svih kombinacija te ima 180 minuta za uživanje u opuštenom nogometu protiv isto takvih protivnika. Emilio Perošević donio je u prvom dijelu prednost Jedinstvu, dok su preokret za Piškorevčane u nastavku kreirali Ivica Horvat i Marin Mišević u samo 6 minuta igre u drugom poluvremenu.

– Loše otvaranje i cijelo prvo poluvrijeme. Sporo, bezidejno, dopustili smo gostima da se razmašu i povedu. U pauzi smo se razbudili što se vidjelo na terenu i na semaforu. Čestitam svojoj ekipi na trudu, zalaganju i preokretu koji su napravili. Našem kapetanu Tomislavu Brzaju i Damiru Liščeviću koji su uplovili u bračne vode, od srca želim svu sreću i uspjeh u njihovim novim, životnim utakmicama – izjavio je trener Ratara Hrvoje Piplica.

SLAVONIJA – HAJDUK P. 3:1

Antun Labak pokrenuo je Slavoniju, no ostaje vidjeti je li se promjena na klupi dogodila prekasno. Hajduk je i dalje TZ Popovac, oni imaju svoj ritam i ne odstupaju ni milimetra od njega, ljudi uživaju u nogometu i domaćim pobjedama! Mario Drga bio je dvostruki strijelac za Slavoniju, jednom je poentirao i Željko Marošević, a poraz Hajduka ublažio je Leo Ceglec.

RADNIK – HAJDUK M. 5:0

Važne bodove u borbi za ostanak osvojio je Radnik u dvoboju protiv nezainteresiranog Hajduka. Napravili su Josipovčani velik posao, no i u posljednja dva kola moraju nastaviti u istom stilu. Luka Nađ i Matej Žitnjak postigli su po dva gola, a jedan je pridodao i Josip Horvat za sigurno slavlje Radnika.

Kada smo kompletni ništa nije problem, čestitam svojim igračima i ponizno idemo po bodove u Bilje. Vjerujem u svoje igrače i opstanak u ligi – komentar je Miroslava Čelara, trenera Radnika.

METALAC – BILJE 10:1

Sve se znalo osim samog konačnog rezultata, jasno da Bilje nije u stanju zaprijetiti ni momčadima iz sredine ljestvice, kamo li Metalcu koji je u žestokoj borbi za naslov prvaka. Na kraju deset komada Metalca od čega čak sedam Brazilskog čarobnjaka koji je tako sustigao Nikšića i u završnici trke za najboljeg strijelca ulaze izjednačeni. U onoj važnijoj kategoriji, bodovi, Tomislav ima minimalnu ali značajnu prednost. Osim Brazilca za Metalac su po jednom pogodili Matej Bekavac, Stjepan Tolić i Tomislav Bosak, dok je počasni pogodak gostiju djelo Domagoja Lasingera.

FEŠK – TOMISLAV 0:3

Fešk je još jednom pokleknuo u derbiju, ovoga puta na svom terenu i tako se i službeno oprostio s utrkom za titulom. U njoj je u glavnu ulogu “upao” Tomislav koji je nakon jučerašnjeg potopa Slavonca preuzeo čelnu poziciju uoči posljednjih 180 minuta ove sezone. Nakon što su u prvom dijelu mreže mirovale, u nastavku Banovića probija Toni Bilandžić, a posao s dva gola zaključuje neumorni Vedran Nikšić koji je tako osigurao Tomislavu vrh ljestvice, a sebe ostavio na vrhu ljestvice strijelaca, no sada uz isti broj golova koliko ima i metalčev Da Silva.

Nismo bili na nivou da bi mogli parirati protivniku koji je danas bio bolji i zasluženo pobijedio. Vidljiv je pad u našoj igri, ali i u psihološkom smislu. Radimo jako puno neforsiranih pogrešaka koje je naš današnji protivnik iskoristio. No dobro, idemo dalje. Čestitke gostima na pobjedi i sucima na suđenju – izjavio je Dinko Puljić, trener Feška.

VILJEVO – OMLADINAC 2:1

Viljevo se vratilo pobjedama, u susretu bez puno presinga na svom su terenu s 2:1 nadigrali Omladinac koji je rano preko Alena Stuhlija došao do vodstva. Pred odlazak na odmor poravnanje Viljevu donosi Emil Jelić, a najbolji strijelac i igrač Viljeva je u nastavku svojim drugim golom kreirao kompletan preokret.

– Čvrsta muška utakmica. Teža pobjeda nego što smo očekivali. Gost opasan u kontrama ali bez puno prilika. Kad se sve zbroji zaslužena pobjeda. Suđenje korektno. – kazao je Marko Vincetić, trener Viljeva.

– Dobro smo otvorili utakmicu, poveli, dobro stajali na terenu, mogli i povećati prednost, ali pred kraj poluvremena domaćin koristi našu nespretnu obrambenu reakciju i izjednačuje. U drugom dijelu smo počeli nešto igrati tek kad smo dobili gol, ali nismo uspjeli okruniti naše dvije izgledne prilike. Čestitam domaćinu na pobjedi. – poručio je Domagoj Vragolović, trener Omladinca.