Derbi kola pripao BSK-u, Beličani zasjeli na vrh tablice

Danas su se odigrale utakmice 4. kola Međimurske Premier lige. Sve oči bile su uprte u Belicu, gdje su derbi kola odigrale dvije najbolje momčadi lige – BSK i Nedelišće. Vječito rivalstvo na kraju je pripalo domaćinu i to nakon uzbudljivih 90 minuta.

NK BSK BELICA – NK NEDELIŠĆE 3:2

Fantastičan meč su gledatelji mogli pratiti u Belici. Bio je ovo dvoboj starih rivala i titana međimurskog nogometa. Na kraju su zadovoljniji bili nogometaši BSK-a koji su ostvarili veliku pobjedu. Beličani su u prvom poluvremenu vodili 2:0, a golove su postigli Carlos Geirlan Mateus Maia u četvrtoj i Edi Lacković u 45. minuti. U nastavku su nakon osam minuta igre domaćini povećali na 3:0. Međutim, gosti se vraćaju i u 65. i 87. minuti zabijaju za smanjenje rezultata na samo jedan pogodak razlike. BSK je na kraju uspio sačuvati minimalnu prednosti i osvojiti sva tri boda te preuzeti vodstvo na ljestvici prvenstva.

Ovo je bio derbi koji je sadržavao sve što pravi derbi mora sadržavati – nervozu, golove, propuštene vrhunske prilike i jaku navijačku podršku. Na kraju smo mi ti koji smo se veselili, ali sve čestitke Nedelišću na vrhunskoj igri. Mi smo danas bili sretniji i spretniji. Ja mislim da je meni kao treneru jedna od najlošijih situacija jer kadar mi nije baš širok. Imam problema jer cijelo vrijeme igra ista ekipa. Dečki koji igraju i koji ulaze rade posao na najbolji mogući način i zasad ide jako dobro. Nakon lošeg rezultata, jednom mora i Svetoj Mariji krenuti. Nadamo se da to neće biti protiv nas. Mi ćemo tamo pokušati iznenaditi domaćina. Respektiramo ih jer je to ekipa koja je igrala četvrtu ligu prošle sezone. Mi ćemo se kroz ova tri dana pokušati rekuperirati jer su dečki na izmaku snaga i tamo pokušati pružiti dobru igru i ugrabiti koji bod“, rekao je Davor Piškor, trener BSK-a.

NK CENTROMETAL – NK MLADOST SVETA MARIJA 5:1

Nakon nešto lošijih partija u prethodna dva kola, Centrometal je konačno došao na svoje. Osvojena su prva tri boda u novoj sezoni i postignuti su prvi pogoci u ligi. Ranjenin lav je najopasniji kad je stjeran u kut, a bome se to moglo osjetiti na današnjoj utakmici. Domaćini su u Macincu imali apsolutnu dominaciju i već u prvom poluvremenu su vodili 3:0. U drugom su malo stali te su zabili dva i primili jedan gol, no svejedno kući ostaju sretnih lica.

Konačno smo došli do ta tri boda. Riješili smo utakmicu u prvom poluvremenu, imali smo 3:0. Kad imaš dobar rezultat, onda automatski imaš bolju igru. Drugo poluvrijeme smo pali, ali smo neku kontru zabili i sačuvali rezultat do kraja. Čekamo tu nedjelju i nadam se pozitivnim bodovima. Nismo mi neka ekipa koja će igrati Ligu prvaka i prvu ligu pa se dečki [u ovakvom rasporedu] dosta istroše. Nemamo tu neku širinu da možeš par igrača promijeniti. Normalno da je to problem, ali kako je nama tako je i svima drugima. Nije neka prednost niti nedostatak“, izjavio je Goran Klemenčić, trener Centrometala.

NK MEĐIMUREC (DP) – NK BRATSTVO (Ju) 3:1

Prava muška borbena utakmica odigrala se u Dunjkovcu-Pretetincu. Prilike su sijevale na sve strane, a na kraju su domaćini otišli s terena uzdignutih glava. No nije sve bilo tako jednostavno jer su gosti poveli preko Kristijana Padarića u 32. minuti susreta. Rezultatom 0:1 se otišlo na odmor, a s istog su se koncentriraniji vratili domaći igrači. Brzi preokret uslijedio je preko Patrika Kirića u 52. i Tomoye Shimamure u 67. minuti susreta. Posao je dovršio Kirić u 78. minuti utakmice.

Presretan sam zbog pobjede, konačno smo vezali dvije pobjede zaredom. Čestitam svojim dečkima na karakternoj utakmici. Naš golman je izvukao dvije-tri prilike u prvom i drugom poluvremenu. Opet smo bili s malo igrača, praktički s 12 igrača. Danas su nam dvojica juniora 16-godišnjaka debitirala i to je za pohvalu. Ušli smo u utakmicu dosta dobra. S oba dvije strane su bile prilike. U drugom poluvremenu smo se konsolidirali, gosti su se malo povukli i mi smo to iskoristili. Zabili smo dva brza gola, okrenulo se nama. Dečki su stvarno pokazali karakter. S malo igrača je teško izdržati ovaj tempo od tri utakmice u sedam dana. Nema loše ekipe. Idemo po pobjedu protiv Naprijeda. Bio sam tamo trener i bilo mi je lijepo, ali sad se vraćam kao gostujući trener. Nadam se pobjedu, želim ju jer mislim da smo mi kvalitetniji. Bit će teška utakmica, domaćin je tvrd i igra zatvoreniji nogomet. Bit će se teško nadigravati, ali mi smo spremni za utakmicu“, riječi su Jurice Vručine, trenera Međimurca.

Zaslužena pobjeda, čestitam domaćinu. Čestitam i svojim dečkima, bila je prava borbena utakmica – mogla je otići i na jednu i na drugu stranu. Mislim da je fortuna bila na drugoj strani. Jedna jedina stvar koja je odlučila utakmicu je forma vratara. Njihov vratar je bio izvrstan, odlično je branio. Znali smo da nam ovakav raspored slijedi, bili smo spremni na to. Koliko su to dečki podnijeli energetski, ja se nadam da za sljedeću utakmicu ne bude većih posljedica. Spremni dočekujemo sljedeću utakmicu protiv Centrometala u Macincu i nadam se nova tri boda na našem kontu“, kazao je trener Bratstva Luka Murk.

NK GALEB (O) – NK NAPRIJED (C) 1:4

Lokalni derbi na kraju je pripao službeno gostu iako obje ekipe igraju na istom terenu kao domaćini. Naprijed je poveo u 11. minuti preko Filipa Zrnčića i tom prednošću se otišlo na odmor. U drugom dijelu Galeb izjednačuje na 1:1 u 53. minuti, no već u 55. David Attila Takacs donosi prednost gostiju. Borna Černov u 81. povisuje na 1:3, da bi konačni rezultat postavio Takacs svojim drugim golom u 84. minuti.

Jedna zanimljiva utakmica u kojoj smo mi malo lošije ušli. Bili smo pospani, ali nije nam se to osvetilo. Drugo poluvrijeme bilo je bolje nego prvo. Odigrali smo jednu korektnu utakmicu, pogotovo u drugom poluvremenu i zasluženo smo pobijedili. Na domaćem terenu sigurno očekujem čvrstu i domaću utakmicu [u sljedećem kolu]. U četiri kola smo skupili devet bodova i to je sigurno jedan dobar start. Idemo utakmicu po utakmicu. Čeka nas težak protivnik i dobra ekipa. Budemo sve napravili da odigramo dobru utakmicu pa ćemo vidjet što će nam to donijeti“, jasan je Dražen Horvat, trener Naprijeda.