Darda šesticom bacila rukavicu Radničkom

Odigrana su četiri susreta MŽNL OSVI u kojima se ističe šestica Darde kojom je odmaknula Radničkom barem na 24 sata jer će svaka pobjeda Amidžićeve momčadi danas značiti povratak na vrh pošto su momčadi trenutno na identičnoj gol razlici. Dva puta je zabio Saša Kuburić, a domaćin je tek u završnici prvog dijela slomio goste s dva pogotka u završnih nekoliko minuta.

Jedan manje je postigao Borac u Kneževim Vinogradima protiv fenjeraša koji je uspio postići i počasni pogodak. Slavko Barat se vratio starim navikama pa je utkao četiri pogotka u pobjedu svoje momčadi koja je bila u minusu i kao i Radnički tek u završnici prvog dijela stigla do preokreta dok je u drugim uslijedila simultanka Slavka Barata.

Borinci pod vodstvom trenera Radoša ponovo postižu tri pogotka, ovog puta u gostima, domaćin je zabio jedan manje tek za minimalan poraz. U zanimljivoj utakmici gosti stižu do vodstva od dva pogotka prednosti koju domaći anuliraju no u samom finišu ukazao se mladi junior Vendelin Šest koji trese mrežu za nova tri boda Borinaca.

Još jedan mladić je zaslužan za bodove svoje momčadi pa je tako u Otoku viđen tek jedan pogodak, a djelo je tinejdžera Davida Janovića koji je svojim pogotkom donio Đurkovićevoj momčadi tri bitna boda.

NK Borac (KV) – NK Torpedo  5:1

Nije danas bilo lako kao što pokazuje rezultat utakmice.Prvo poluvrijeme nismo iskoristili nekoliko šansi i nakon toga slijedi kazna i dobivamo gol.Međutim odmah izjednačujemo i u zadnjoj minuti prvog poluvrijemena dajemo gol za 2:1. U drugo poluvrijeme ulazimo dosta nervozno i dugo nam je trebalo da dođemo do trećeg gola.Kada smo uspjeli zabiti tada je bilo lako i do kraja zabijamo još dva gola za visoku pobjedu 5:1.Nk Torpedu zelim puno sreće u nastavku prvenstva.A pred nama je cijeli tjedan da se pripremimo za teško gostovanje koje nas očekuje u sljedećem kolu – Saša Balatinac, Borac KV.

Čestitam Borcu na pobjedi. Mislim da je vrijeme da kažem nešto i o grupi ljudi koji misle da su važni u ovome sportu, koji su zaštićeni kao Lički medvjedi i kod kojih je upitna kvaliteta i znanje posla kojeg obavljaju subotom i nedjeljom poslijepodne, gdje bi svi akteri trebali biti opušteni i boriti se za boje svoga kluba na način neka bolji, sretniji i spretniji pobjedi. Na našu žalost, a tako svih ostali oni kvare subotnje i nedjeljno poslijepodne kad se o njima mora pričati skoro svako kolo.žalosno. jer ipak je to četvrti rang natjecanja. Borac fer i koretkna ekipa kojoj želim sretno u nastavku prvenstva, sportski pozdrav – Goran Uzelac, Torpedo

NK Borac – NK Borinci  2:3

Prvo da se osvrnem na nešto što ne volim komentirati, i što nije moje, ali me pogodilo danas. Prva dva gola primamo iz naših grešaka i gubimo 2:0, momci igraju daju sve od sebe da se vrate, imamo pritisak i igranje protivničkog igrača rukom u njihovih 16m sudac ostaje nijem, poslije dolazimo iz inicijative do poravnanja, opet prekršaj nad našim kapetanom povlačenje sa leđa, sudac nijem, dobivamo gol za 3:2, imamo inicijativu Srđo Vidaković ulazi u 16 m, igrač gostiju Vidaković sklanja loptu klizećim startom  u 16m, sudac stavlja zviždaljku da sudi penal, gleda pomoćnog i pušta dalje. Ne mogu vjerovati da je protiv nas svirano toliko penala, da je penal bio ja kažem bio je, ali isto tako očekujem da bude očigledan penal dosuđen i za nas. Nogomet je prva sporedna stvar na svijetu iz razloga što ne pobjeđuje uvijek bolji. Gostima čestitke na pobjedi, nama da se sredimo i pojedinci da izbistre glave i počnu slušati šta trebaju raditi – Zoran Stamenić, Borac.

U vrlo čvrstoj, borbenoj i uzbudljivoj utakmici protiv izvrsnog domaćina uspjeli smo pobijediti u dramatičnoj završnici, pogotkom našeg juniora Šesta tri minute prije kraja. Bili smo oslabljeni ne igranjem čak šestorice prvotimaca, poveli smo 2-0, domaćin je smanjio pred kraj poluvremena. U poluvremenu smo ostali bez Bručića nakon oštrog starta domaćeg igrača. Domaćin je pritisnuo od početka drugog poluvremena, bio bolji, stvarali prigode, izjednačili sredinom drugog poluvremena, gol je visio u zraku i onda smo mi iz klasične kontre nakon asisterncije starijeg brata Saše Šesta mladi Vendelin zabio spretno i sretno za veliko slavlje naše momčadi i na radost mnogobrojnih navijača iz Jarmine. Čestitke svim igračima. Domaćinu puno uspijeha u nastavku natjecanja i mogu reći da imaju odličnu momčad. Mi se okrećemo sljedećoj utakmici koju kao domaćini igramo protiv Otoka- Ivica Radoš, Borinci.

NK Otok – NK Hašk Sokol  1:0

Sve što je moglo krenuti po zlu pošlo je, 4. minuta izmjena Josip Mitrović, 27 min. Matej Šimunović, gore ne može a i došli bez Danijela Pastora, Petrušića, Čupića, ali eto kao sportaši čestitamo NK Otok na pobjedi, dali su gol i kada smo mi napali stvorili su nam par prigoda gdje nas čuvao naš vratar Morovičanin. Čestitke pomoćnim sucima a za glavnog imamo pitanje, što je mislio u 32.,61., i 89 minuti, tri jasne situacije gdje imamo pravo za ljutnju, kazneni udarci za koje nitko ne bi mogao imati prigovor, nismo zaslužili dobiti, a ni izgubiti. NK Otok želimo puno uspijeha dalje. Svima sportski pozdrav – Ivan Lukić,Hašk Sokol.

Šeik iz Darde sa svojim projektima izgleda nezaustavljivo.

NK Darda – NK Frankopan  6:0

Čestitam svojoj momčadi na odličnoj igri i osmoj pobjedi, ujedno i najuvjerljivijoj ove sezone. Nakon iznimno napornih prvih osam kola, dočekali su nas kartoni i ozljede, no unatoč tome uspjeli smo uspješno preskočiti i Frankopan. Gost je dobro parirao do završnice prvog poluvremena kada smo zabili dva gola i praktički prelomili susret. U nastavku su igrači sa klupe još jednom odlično reagirali što je rezultiralo konačnom visokom pobjedom. Hvala ekipi Frankopana na fer i korektnoj utakmici, želim im sreće u nastavku prvenstva, a mi se već sutra idemo pripremati za nove radne pobjede – Ivica Vučak, Darda.

Danas smo igrali protiv vjerojatno najbolje ekipe u prvenstvu, držali smo se do 42. minute kad griješimo i budemo kažnjeni, ubrzo primamo i drugi gol, u drugom poluvremenu se potpuno raspadamo i primamo još 4 gola, domaćinu iskrene čestitke na pobjedi, gostoprimstvu, sucima na odličnom suđenju, a mi se okrenit novoj utakmici i nadati se boljoj predstavi. Sportski pozdrav – Mario Butković, Frankopan.

9 27.09.2020 16:30 Višnjevac Višnjevac – NK Radnički -:-
9 27.09.2020 16:30 Babina Greda Šokadija – HNK Radnički (Me) -:-
9 26.09.2020 18:00 Kneževi Vinogradi NK Borac (KV) – NK Torpedo 5:1
9 27.09.2020 16:30 Vinkovci NK Dilj – NK Slavonac (K) -:-
9 27.09.2020 16:30 Bošnjaci Zrinski – HNK Grabovac -:-
9 26.09.2020 16:30 Bobota NK Borac – NK Borinci 2:3
9 26.09.2020 16:30 Otok NK Otok – NK Hašk sokol 1:0
9 27.09.2020 16:30 Đakovačka Satnica NK Mladost (ĐS) – Olimpija -:-