Darda i Borac u finalu Baranjskog kupa

Nogometaši Darde i Borca izborili su plasman u finale Baranjskog kupa za sezonu 2019/20. Zanimljivo, finale će se odigrati u travnju 2021. pa će to biti najduže kup natjecanje za koje znamo, a domaćin finala biti će Darda.

Borac je svoj dio posla odradio uvjerljivo su u Kneževim Vinogradima nadigrali nogometaše Bratstva s velikih 5:0. Na prvi dojam rutinski, ali Bratstvo je pružilo odličan otpor domaćinu, prvi pogodak Borac je postigao tek u 61. minuti kada je goste probio Marko Radoš, a to je slomilo otpor i do kraja domaćin dolazi do velike pobjede. Tri puta je mrežu Bratstva do kraja zatresao sjajni Slavko Barat, a jednom Lovro Brdar.

Uzbudljivo je bilo u okršaju Baranja Belja i Darde u kojem je o finalistu odlučivala lutrija jedanaesteraca. Baranja je u otvaranju došla do prednosti preko Dorotića što je bio i jedini pogodak u prvih 45 minuta. U nastavku je krenulo vatrometno, Darda preko Nikolića dolazi do poravnanja, no Kolarić ekspresno vraća prednost na stranu Baranje, ali jednako brzo Darda dolazi do novog izjednačenja, ovoga puta strijelac je Rolj. Sva tri pogotka pala su u samo 7 minuta, a onda su do kraja mreže mirovale. Kod izvođenja jedanaesteraca jedini neprecizan bio je iskusni Igor Kolarić, dok su nogometaši Darde svih 5 svojih pokušaja pretvorili u pogotke i plasirali se u veliko finale.