/Đakovo i Vihor podijelili bodove u zanimljivom susretu BURAZIN U 89. MINUTI OSTAVIO BOD U ĐAKOVU
Image-15

U sklopu 17. kola Treće hrvatske nogometne lige Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili su Vihor iz Jelisavca, a nakon velike borbe susret je završio bez pobjednika rezultatom 2:2.
Đakovčani su ušli u susret osokoljeni s tri vrijedna boda iz Požege iz prošlog kola, dok su gosti doputovali puni optimizma s uvjerljivih 3:0 protiv Bjelovara.
Prvih pola sata igre proteklo je bez većeg preuzimanja rizika, uglavnom na sredini terena čekajući pogrešku protivnika, a u takvoj šahovskoj partiji prvi su do prednosti stigli domaćini.
Preciznim ubačajem kroz sredinu Pongračić je izbacio kompletnu obranu gostiju i uposlio Ivana Jakića koji je izbio sam ispred vratara Vihora Banovića, prekrasnim lobom ga prevario i poentirao za 1:0 u 29. minuti susreta. Gosti su protestirali tražeći zaleđe, no opći je dojam da nema ni govora o zaleđu te da je procjena pomoćnog suca bila ispravna.
Negativni rezultat bio je okidač gostima koji su krenuli ambicioznije prema naprijed, spojili su nekoliko opasnijih situacija, ali tada je do izražaja došla Jukićeva kvaliteta koji je fantastičnim reakcijama mrežu sačuvao netaknutom i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Đakovčana.
Image-16
Gosti su još odlučnije ušli u nastavak dok je Milardovićeva momčad strpljivo čekala priliku iz kontranapada, a upravo su iz kontre crveno-plavi mogli do povećanja vodstva. Igrala se 60. minuta kada je Jakić idealno poslužio Pongračića koji je pokušao glavom, ali je za milimetar bio prekratak.
Desetak minuta kasnije uslijedila je kazna. Start Jakića nad Kubalom glavni arbitar Vidačić ocijenio je dovoljnim za kazneni udarac kojeg je u poravnanje pretvorio Marko Dinjar. Još se Đakovčani od šoka nisu ni oporavili, a već su bili u rezultatskom zaostatku. Svega dvije minute od poravnanja gosti stižu do preokreta, a pogodak glavom postigao je Mario Tomac.
Posljednjih 15 minuta Đakovčani su krenuli “va bank”, a to im se isplatilo u 89. minuti kada Dino Burazin fantastičnim udarcem pogađa za, u konačnici najpravednijih, 2:2.
U idućem kolu HNK Đakovo Croatia gostuje kod Bedema u Ivankovu dok Vihor dočekuje “Marsu”.