Đakovo Croatia rutinski do pobjede nad Fruškogorcem

ĐAKOVO CROATIA: Sitar, Domagoj Ivić, Karaula, Dogan, Petričević, Klemen, Glavačević, Kovačić, Barišić, Kirchbauer, Grgačević (još su igrali: Stajković, Ljulj, Galičić, Batinić, Pedić, Damjanović, Čuić, Zrakić, Ljubana Ivića) Trener: Igor Toth

FRUŠKOGORAC: Savić, Koktralj, Dragić, Đaković, Karamatić, D. Pole, Klepić, J. Pole, Čorić, Ileš, Famalić. (Još su igrali: Mitrović, Hrubik, Boban, Rogić, Karamatić, M. Boban, Totaj, Paponja, Cekulovski). Trener: Siniša Boban.

SUCI: Matasović, Vlaisavljević, Marković

Đakovo Croatia je u generalci pred prvenstvo na svom stadionu do vrha napunila mrežu iločkog Fruškogorca. Nogometaši trenera Totha u utakmicu su ušli vrlo odlučno i već nakon šest minuta igre imali prednost od dva pogotka. Oni koji su zakasnili na utakmicu, imaju za čime žaliti jer su propustili vidjeti prekrasan pogodak Grgačevića. Kapetan Đakovo Croatie je ostao sam na vrhu šesnaesterca, okrenuo se i pucao iz okreta, te sjajnim udarcem u same rašlje doveo svoju momčad u vodstvo. Nije se dugo čekalo na drugi pogodak, igrala se šesta minuta kada je gužvu nakon kornera u 16 metara gostiju iskoristio Karaula, koji s desetak metara pogađa za 2:0. U 13. je minuti Barišić ukrao loptu obrani Fruškorca i sam izašao pred golmana gostiju, međutim njegov pokušaj brani Savić. U 17. je minuti Grgačević uposlio Kirchbauera koji s lijeve strane puca malo preko gola. Nakon vrlo zanimljivih dvadeset minuta, intenzitet je ipak malo pao, iako je i u tom dijelu utakmice domaća Đakovo Croatia imala terensku nadmoć, ali za nešto više je nedostajala mirnija završnica. Pred kraj poluvremena iz daljine je pucao Kirchbauer, njegov udarac Savić brani, a na odbijanac natrčava Grgačević, no ovaj put promašuje gol.

Na pauzi je trener Đakovo Croatie Igor Toth napravio dvije promjene, igru su napustili vratar Sitar i Glavačević, a na njihova su mjesta ušli Stajković i Ljulj. Mladi je Ljulj čim je ušao radio brojne probleme obrani Fruškogorca. Prvo se u 50. minuti sjajno oslobodio svog čuvara, ušao u 16 metara i s desne strane pucao nisko, no njegov udarac vratar gostiju odbija do Petričevića, koji šalje pravu bombu s vrha kaznenog prostora, ali gostujući vratar loptu odbija u korner. Dvije minute poslije Barišić šalje sjajnu loptu preko obrane Iločana, pronalazi Ljulja, no mladi napadač Đakovo Croatie ponovno ne uspijeva zabiti. Prvi udarac Fruškogorca na gol Đakovo Croatie došao je nakon sat vremena igre kada je Poletov udarac s 20 metara završio preko gola. U 66. je minuti s lijeve strane prekid izveo Damjanović, njegov ubačaj pronalazi Ljubana Ivića, no Ivićev udarac glavom vratar odbija u korner. Gosti su odolijevali napadima domaće momčadi sve do 68. minute kada nakon sjajne kombinacije Grgačevića i Ljulja, lopta dolazi do Pedića koji iz blizine mirno zabija za 3:0. U 73. minuti Domagoj Ivić ubačajem s desne strane pronalazi Čuića koji puca glavom, vratar njegov pokušaj brani, a Kovačić natrčava na odbijanac i zabija za 4:0. Odmah dvije minute poslije, ponovno su u akciji Ivić i Kovačić, prvi povratnom loptom pronalazi Kovačića koji s 11 metara lijepo pogađa za 5:0. U 89. minuti do svog drugog pogotka u dresu Đakovo Croatie dolazi Josip Čuić koji postavlja konačnih 6:0.

Trener Toth nakon generalke ima razloga za zadovoljstvo, njegova je momčad kroz cijelu utakmicu imala inicijativu, stvarala prigode i potpuno zasluženo svladala Fruškogorca, člana vinkovačke 1. ŽNL. Ono što bi jedino moglo brinuti đakovačkog stratega je mogući odlazak mladog srbijanskog vratara Stajkovića, koji nakon šest mjeseci boravka u Đakovu, nije dobio produženje radne dozvole, te postoji mogućnost njegova odlaska natrag u Srbiju. No, u klubu su svi još uvijek oprezni u vezi s tim, ali se i nadaju da ipak neće doći do odlaska pouzdanog vratara. Ono što je sigurno je to da je Đakovčane napustio krilni napadač Mihael Tomić.
Đakovo Croatia će u prvom proljetnom kolu, na svom stadionu na đakovačkom Pazarištu, dočekati momčad Kutjeva.