Đakovo Croatia nakon lutrije jedanaesteraca do 2. kola

Ljubitelji đakovačkoga nogometa nisu mogli poželjeti bolje otvaranje nove sezone. Lijepo vrijeme, tristotinjak gledatelja, ambiciozni domaćini, taktički tvrda utakmica u kojoj nije bilo previše prilika za pogotke, ali nikako dosadna utakmica, dapače, susret koji je zadovoljio publiku. Utakmica je počela malom svečanošću: uprava NK Mladost prigodnim poklonom zahvalila se svom dugogodišnjem domaru Zvonku Tarodiju Čaplji, a poklon mu je predao kapetan Marijo Bojanović – donosi portal  DJsport.hr  s kojeg prenosim kompletan izvještaj s ove zanimljive utakmice.

MLADOST (ĐS) – ĐAKOVO CROATIA 2:5 (1:1; 0:0)

Đakovačka Satnica – Igralište Đakovačka Satnica. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Matić (Osijek). Pomoćnici: Igor Babić (Orahovica) i Domagoj Bošnjak (Osijek). Strijelci: 0:1 Grgačević (67.), 1:1 Ivan Barišić (71. – 11 m).

MLADOST (ĐS): Leko, Bikić, Bruno Barišić Jaman, Subašić, Novoselić, Žonka (85. Svalina), Grbeša (69. Ćurila), Tomić (46. Bojanović), Stanušić, Ivan Barišić, Radnić (46. Denić). Trener: Ivan Denić.

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Valentić (75. Bionda), Duje Batinić (61. Ljulj), Grgačević, Mendeš (84. Gudelj), Burazin, Pongračić, Domagoj Ivić, Klemen, Galičić, Barukčić. Trener: Hrvoje Bušić.

Trener Đakovo Croatije Hrvoje Bušić bio je u velikom problemima jer nije mogao računati na pet standardnih igrača (Bošković, Kolak, Dogan, Kirchbauer, Ljuban Ivić) dok je domaći trener Ivan Denić bio lišen usluga ozlijeđenoga Dine Stipanovića.

U prvih 45 minuta obje su momčadi taktički odigrali korektnu utakmicu u kojoj su domaćini imali veći posjed lopte, ali bez značajnijih prilika za pogotke. Đakovčani su pokušavali dugim loptama Klemena i Galičića uposliti „sidruna“ Pongračića, ali niti to nije davalo previše rezultata. Gosti su prvi došli u priliku za gol: igrala se 14. minuta kada je jedno pogrješno dodavanje domaće obrane iskoristio Mihael Pongračić čiji udarac sa 18 metara Leko vršcima prstiju izbija u korner. Satničani su imali terensku inicijativu, a prvu pravu priliku stvorili su u 34. minuti kada je na desnoj strani loptu primio Ivan Barišić koji ubacuje loptu u đakovački peterac, ali nitko od satničkih napadača nije pratio akciju svoga veznjaka. Pet minuta kasnije ponovo su Satničani bili opasni. Grbeša je s lijeve strane dugom loptom na drugoj strani pronašao Barišića koji iz poluvoleja šutira, ali zamalo pored gola.

I u nastavku utakmice, najviše se igralo na sredini terena. U takvoj igri majstorija Tomasa Grgačevića dovela je Đakovo Croatiju u vodstvo. U 67. minuti domaći braniči izbacili su loptu iz svoga kaznenoga prostora, ona je došla do đakovačkoga kapetana koji iz voleja neobranjivo pogađa Lekinu mrežu. Nije se dugo čekalo na domaći odgovor. U kaznenom prostoru Valentić je napravio prekršaj, a odlični sudac Matić opravdano je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Ivan Barišić.

U lutriji jedanaesteraca više su sreće i umijeća imali nogometaši Đakovo Croatije koji su postigli četiri pogotka, a Satničani samo jedan pogodak tako da s konačnih 5:3 đakovački trećeligaš ide u drugo kolo županijskoga kupa.