/Đakovo Croatia i Marsonia podijelili bodove NASTAVAK NIZA I ZA JEDNE I ZA DRUGE
đakovo croatia marsonia

Đakovo Croatia i Marsonia podijelili bodove NASTAVAK NIZA I ZA JEDNE I ZA DRUGE

U 9. kolu na trećeligaškom istoku u Đakovu su se sastali domaća Đakovo Croatia i Marsonia momčadi koje imaju najbolje obrane u ligi. Osim toga jedini i drugi igraju bolje u gostima, dok na svom terenu imaju problema. To se najbolje vidjelo i u ovom susretu koji je završio s podjelom bodova 1:1, dok je bliže pobjedi bila Marsonia premda su i domaćini kod svog vodstva od 1:0 mogli otići na 2:0 i tako riješiti utakmicu.

Nogometaši Đakovo Croatije i Marsonije odigrali su solidnu utakmicu nakon koje su s bodom zadovoljni jedni i drugi. Imao je domaćin početno vodstvo koje su Brođani poništili te su do kraja oni imali više prigoda i više pokušaja. Ove jeseni Đakovčani su na stadionu s 1:0 dobili samo Vuteks Slogu iz Vukovara, dok su po bod odnijeli: požeška Slavonija, NAŠK iz Našica, Graničar iz Županje i sada Marsonia. Upravo je igra u Đakovu problem momčadi koju je od ovog ponedjeljka preuzeo mladi i talentirani stručnjak iz Županje Hrvoje Bušić. On nije vodio utakmicu protiv Marsonije, već je svoje buduće igrače pratio s tribine.

Marsonia se s još jednog gostovanja vraća neporažena te je osvojen bod s kojim je produžen niz bez poraza na 9 utakmica. On je tim vrjedniji budući ga je momčad trenera Braslava Ostojića izborila bez 3 jako važna igrača, prvog klupskog strijelca Hrvoja Mišića, pa Dajana Šimca i Mateja Sivrića.

Nakon što Marsonia u početku nije iskoristila pokušaje Bundavice i Grgića u 18. minuti je Đakovo Croatia došla do vodstva. Mirković je neoprezno u svom kaznenom prostoru srušio Ivića, a sudac Dumančića iz Prkovaca opravdano je pokazao na kazneni udarac. Kapetan domaćih Grgačević rijetko griješi, a tako je bilo i ovoga puta te je svojim 5. golom u sezoni Đakovo Croatiji donio vodstvo od 1:0. Mogli su domaći 5. minuta kasnije otići na 2:0 kada je Grgačević proigrao Pongračića koji se našao u velikoj prigodi, ali je Memović sjajno obranio te sačuvao svoju mrežu. Mogli su Brođani do poravnanja u 38. minuti nakon što je Begić ubacio iz kornera pred gol, ali je domaći vratar Nevistić zaustavio pokušaj Čanića. Vrlo sadržajno igralo se u drugom poluvremenu, dok je u 53. minuti ponovno Nevistić na mjestu kada je obranio udarac Mirkoviću. Na drugoj strani Đakovčani su mogli udvostručiti svoje vodstvo nakon što je Burazin u 56. minuti dobro ubacio pred gol, ali je udarac Grgačevića ispred gola zaustavio gostujući kapetan Čanić. U 61. minuti ponovno domaći vratar Nevistić čuva svoj gol nakon dalekometnog pokušaja Jašarevića. Međutim, u 65. minuti Nevistić je bio nemoćan budući je nakon prekršaja Boškovića na Mirkoviću sudac Dumančić po drugi puta i to ponovno opravdano pokazao na najstrožu kaznu. Bundavica je bio precizan te je svojim prvim golom u sezoni poravnao rezultat na 1:1. Do kraja je Marsonia bila bolja te je imala 3 dobre prigode iz kojih nije došla do pobjede. Prvo je u 68.minuti Bundavica nakon solo prodora šutirao preko gola, da bi dobar pokušaj nešto kasnije imao i Mirković, međutim, niti on nije iskazao preciznost. Posljednju veliku prigodu za Bijelo – crne imao je u 90. minuti Faruk Inank nakon što se od Jašarevićevog udarca lopta od bloka odbila do mladog Turčina čiji je udarac otišao malo pokraj gola te je završilo Đakovo Croatia – Marsonia 1:1.

Gledajući statistiku Đakovo Croatia i Marsonia imaju najviše neodlučenih utakmica u ligi pa je ovih 1:1 najrealniji ishod ove dobre i zanimljive trećeligaške utakmice.

Tekst: Josip Šebalj