/Đakovčanke poražene u Dugom Selu UVJERLJIV PORAZ RUKOMETAŠICA ĐAKOVA

Đakovčanke poražene u Dugom Selu UVJERLJIV PORAZ RUKOMETAŠICA ĐAKOVA

Đakovčanke nisu uspjele doći do bodova u ugom Selu, poražene su velikom razlikom.

DUGO SELO 55 – ĐAKOVO  40:19 (19:7)

Dugo Selo – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Lorena Jurenec i Maja Vajdić.

DUGO SELO 55: Mara Budić, Josipa Đurak 1, Ivana Kirin 3, Valentina Čamber 7, Josipa Grebenar 7, Ana Radovac, Ana Šebalj, Marina Slišković 1, Andrea Pavković 8, Josipa Bebek 9, Marija Karaula, Anamarija Galić , Laura Bebek 1, Iva Šebalj,Anđela Lekić 2, Ines Lisjak 1.

ĐAKOVO: Iva Orgulan, Marina Dubravac, Maria Češnik 1, Iris Ćurić 1, Antonia Klemen, Martina Goluža, Marija Prskalo 1, Ivana Zirn 4, Marijana Privara 2, Lucija Beljan 1, Zvonimira Klemen, Maja Mihalina 1, Marija Matasović, Lucija Prekačin 3, Lena Dunđerović, Maja Matasović 5. Trenerica: Ivka Verhas.

Andrea Pavković otvorila je u drugoj minuti seriju golova za Dugo Selo, a u sedmoj minuti na semaforu je već stajalo 5:0. Bio je to znak da će Đakovčanke i u Dugom Selu upisati novi poraz. Gošće tek u desetoj minuti golovima Iris Ćurić i Marijane Privare smanjuju rezultat na 2:5. Nakon toga slijedi novi uragan Dugoga Sela: za samo deset minuta domaće igračice napravile su seriju 9:0 i tako došle do nevjerojatnih 14:2. Do odlaska na odmor Đakovčanke su uspjele postići još pet pogodaka tako da rezultat  19:7 i ne izgleda tako strašno.

U nastavku utakmice domaća igračica Josipa Bebek postiže dva pogotka za vodstvo 21:7, a Maja Matasović zabija dva pogotka zaredom za 21:9. Do kraja susreta vidjeli smo dominaciju Dugoga Sela koje je došlo do visoke i zaslužene pobjede.

U domaćim redovima četiri su se igračice istaknule po broju zabijenih golova: Josipa Bebek postigla ih je devet, Andrea Pavković osam, a po sedam Valentina Čamber i Josipa Grebenar.

U đakovačkim redovima Maja Matasović 5, Ivana Zirn 4, a mlada Lucija Prekačin tri pogotka.

Đakovačke rukometašice i nadalje ostaju na posljednjem mjestu sa samo dva boda, a u sljedećem 17. kolu na svom će parketu ugostiti ekipu varaždinske Koke.