Đakovčani melju sve pred sobom, Slatina jedina drži korak

Đakovčani su u strašnom nizu i čini se da nitko osim Slatine ne može ugroziti prvo mjesto ekipe koja je trenutno na fantastičnom učinku 6 od 6. Slatina je također maksimalna, ali ima utakmicu manje. Maestralni Tin Kuže je ponovo zabio respektabilan broj pogodaka (9), ali to nije pomoglo Osijeku pomrsiti račune Slatini. Danijel Džebić (9) je vukao Novu Gradišku do pobjede protiv Županje, a odlično mu je asistirao Matej Orelj (8). Valpovka i Feniks su odigrali utakmicu bez pobjednika, kod domaćina se istaknuo odlični Luka Vuk s 11 postignutih pogodaka, a s druge strane mu je uzvratio Matej Pavlović s osam pogodaka.

ĐAKOVO – NEXE 2  38:13 (19:7)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (Štivica). Delegat: Božidar Prpić (Osijek).

ĐAKOVO: Božičević 4, Tomašević 10, Lasić 2, Omrčanin 9, Rinčić 2, Kokanović, Kapetan 2, Klepo, Davidović, Ćurić 1, Vuković 3, Zatezalo 2, Mesić 1, Atunović 2. Trener: Domagoj Perlić.

NEXE 2: Petrović, Jarčević 5, Čuić, Markanović, Poplašen 6, Janeski 2, Božić, Lovrić, Orlović, Vešligaj, Hrkač, Božić. Trener: Ivan Tomičić.

Trebao je ovo biti derbi za kojega su se đakovački rukometaši dugo pripremali, ali od derbija nije bilo niti najmanje „d“. Doduše, treba priznati da su Našičani došli s jako mladom momčadi, ali to nimalo ne umanjuje visoku i zasluženu đakovačku pobjedu.

Nakon početne nervoze i dva promašena napada (prvi sedmerac Božičevića i promašaj Ćurića) sve ostalo bilo je na odličnoj razini. Gosti su tek u prvih sedam minuta uspjeli držati kakav-takav priključak jer su imali zaostatak od jednoga gola (3:2), a tada je krenula đakovačka kanonada. Odličnom obranom došli su do laganih lopti koje su pretvorili u brze kontre i vodstvo od 5:2. U tim trenucima nezaustavljiv je bio Luka Omrčanin s tri uzastopna pogotka. U 12. minuti pri rezultatu 6:4 Đakovčani su napravili seriju 3:0 i otišli na prvu veću prednost (9:4), a tada se igra gostiju potpunu raspala. U sljedećih 18 minuta prvoga dijela gosti su uspjeli postići samo dva pogotka, a rastrčani Đakovčani zabijali su golove iz svih pozicija. Na odmor su domaćini otišli s velikih plus 12 (19:7). Raspoloženome Omrčaninu pridružio se i Damir Tomašević koji je do odmora zabio sedam golova.

U nastavku utakmice na terenu je postojala samo domaća momčad. Bila je to rapsodija u kojoj su svi igrača imali svoje zlatne minute. Golovima Omrčanina otvoreno je drugo poluvrijeme, a koliko su gosti bili nemoćni govori i podatak da se s dva uzastopna gola u listu strijelaca upisao i golman Leon Rinčić. Sijevale su kontre, brzi napadi, golovi sa šest metara, jednostavno u đakovačkim redovima sve je bio na najvišoj razini. Našičani deprimirani, bez ikakve ideje, a i ono malo udaraca prema golu najčešće je zaustavljao raspoloženi golman Rinčić. A i ovo malo našičkih golova postigla su „đakovačka dica“ Luka Poplašen upisao se šest puta, a Petar Jarčević dodao je pet golova. Dakle, potpuna dominacija Đakovčana u svim slučajevima.

U đakovačkim redovima Damir Tomašević zaustavio se na deset golova, Luka Omrčanin dodao je devet, Marin Božičević četiri.

Ovom pobjedom đakovački rukometaši i dalje ostaju na prvom mjestu sa svih 12 bodova, a u sljedećem kolu očekuje ih novo iskušenje – gostovanje u Slatini, također kod neporažene momčadi lige. Derbi koji Đakovčanima može donijeti sve. (Miro Šola, djsport.hr)