Crnica i Futsal klub Osijek podijelili bodove u sjajnom susretu

U prvom susretu 6.kola 1.HMNL Crnica i Osijek su u Murteru podijelili bodove odigravši 4:4! U izuzetno uzbudljivom susretu gosti su vodili 0:2 i 1:3, da bi na kraju bod spašavali golom s golmanom-igračem u posljednjoj minuti.

Delegat: Branko Kurtaj

CRNICA: Franko Bilić, Dominik Nadoveza, Marko Marčić, Božidar Jelovčić, Niko Škugor, Saša Subotić, Roko Burčul, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marino Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Josip jolić, Šime Kuač, trener: Mladen Perica-Štrla

OSIJEK: Dino Živković, Domagoj Vilhelm, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Marin Stupar, Vitor Hugo De Lima Da Silva, Ivan Čosić, Dražen Čavar, Ivan Gelo, Denis Šimašek, Robert Nospak, Ivan Čurman, trener: Saša Voldin

STRIJELCI: 0:1 Pandurević (2′), 0:2 Nospak (10′), 1:2 Šamija (21′), 1:3 Gelo (21′), 2:3 Šamija (25′), 3:3 Subotić (29′), 4:3 Šamija (33′), 4:4 Šimašek (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 6 (3+3); Osijek Kelme 3 (1+2)

ŽUTI KARTONI: Galo (25′) – OSIJEK KELME

IGRAČ UTAKMICE: Marinko Šamija (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:
Obje momčadi danas su nastupile u oslabljenom izdanju. Kod gostiju nije bilo Mijića koji je u prošlom kolu protiv Futsal Dinama zavrijedio crveni karton, dok kod Crnice nije bilo Stojkovića zbog tri žuta kartona. Dvoboj je odigran u Murteru, jer je šibenska dvorana Baldekin zatvorena zbog korona-virusa.

Od samog početka gledamo obostrano otvorenu igru, gdje je Crnica prva zaprijetila kada Živković brani udarac Vukovića. Odgovor gostiju bio je brz i efikasan. Nesporazum između vratara Bilića i kapetana Vukovića nakon jedne duge lopte gostiju koristi Pandurević i zabija u prazan gol za 0:1! Već u slijedećoj minuti mogli su Šibenčani izjednačiti, no udarac Vukovića zaustavlja vratnica. U 5.minuti Subotić je lijepo prošao Pandurevića i izišao pred Živkovića, a vratar gostiju brani njegov udarac. Nedugo zatim vratar gostiju ponovno je u glavnoj ulozi. Nakon sjajne akcije domaćih Živković je lijepo obranio udarac Vukovića, lopta se odbija do Šamije, a njegov udarac bravurozno brani raspoloženi Živković. U 10.minuti gosti dolaze do povećanja prednosti. Šalaj je iz auta proigrao na drugoj vratnici Nospaka koji je izmaknuo pažnji Radića i zabio za 0:2! U 16.minuti bilježimo novu veliku obranu gostujućeg vratara. Burčul je proigrao Subotića koji izlazi sam pred Živkovića, no osječki vratar još jednom spašava goste. Do kraja poluvremena bilježimo još jednu priliku Crnice, kada je u 19.minuti Vuković s lijeve strane izišao sam pred Živkovića, no vratar gostiju novom obranom je zaključio sjajnih prvih 20 minuta.

U nastavku Šibenčani već nakon 18 sekundi dolaze do smanjenja zaostatka. Vuković je iz auta odigrao povratnu loptu za Šamiju koji fantastičnim udarcem s 15ak metara zabij za 1:2! No samo pola minute kasnije uzvratili su gosti. U polukontri je s 10ak metara pucao Nospak, vratar Bilić obranio je taj udarac, no na odbijenu loptu natrčava Gelo i zabija za 1:3! U 22.minuti bilježimo dobar pokušaj Škugora iz voleja s 9-10 metara, no lopta je prohujala tik uz vratnicu. U 25.minuti Crnica se vraća u igru lijepim zgoditkom Šamije, koji iz slobodnog udarca s 9 metara zabija za 2:3! Dvije minute kasnije sreća spašava goste kada udarac Radića s 10ak metara zaustavlja greda. U 29.minuti Crnica dolazi do izjednačenja. Lima je u vlastitoj polovici iz auta loptu dodao u noge Burčulu, a ovaj dodaje za Subotića kojem nije bilo teško zabiti u nebranjen gol za 3:3! U 33.minuti Crnica dolazi do preokreta. Šamija se sjurio po desnom boku, lijepo prošao Šimašeka i zabio u bliži kut vratara Živkovića za preokret domaćih, 4:3! U slijedećoj minuti uzvraćaju gosti preko Lime čiji udarac s desne strane atraktivno brani Bilić. U 39.minuti gosti prelaze na igru sa Šalajem u ulozi golmana-igrača, a strpljivom igrom pola minute prije kraja dolaze do izjednačenja. Nospak je s desne strane poslao loptu na drugu vratnicu, a Šimašek iz blizine zabija za 4:4! Crnica nakon toga prelazi na igru s Bilićem u napadu, a upravo je Bilić lijepo s lijeve strane proigrao na drugoj vratnici Vukovića koji iz blizine pogađa vratnicu! Ostalo je 4:4, podjela bodova kojom na koncu zasigurno mogu biti zadovoljniji gosti, koji su i treći susret u nizu neporaženi, dok je Crnica nakon poraza u Sesvetama i u kupu protiv Vrgorca sada i treću utakmicu u nizu bez pobjede.