Četiri subotnja susreta 13. kola MŽNL SB-PŽ: Zadrugaru jesenski naslov!

U subotu je odigrano četiri od pet planiranih dvoboja posljednjeg jesenskog trinaestog kola u MŽNL SB-PŽ! Zadrugar iz Oprisavaca jesenski je prvak s 29 bodova nakon pobjede u Pakracu 0:1, a prvi pratitelj Slavonac iz Bukovlja s tri boda manje u ovom kolu slavio je u susretu sa Slavoncem iz Nove Kapele 2:0!

HAJDUK – ZADRUGAR 0:1

Zadrugar iz Oprisavaca imao je priliku da osigura naslov jesenskog prvaka na neugodnom gostovanju u Parkacu kod tamošnjeg Hajduka. Lider ljestvice u ovaj je susret ušao s 26 bodova na kontu te im je za titulu jesenskog prvaka trebao bod iz susreta s domaćinom koji je u dvanaest susreta obilježio učinak od šest pobjeda, jednog ishoda bez pobjednika te pet pretrpljenih poraza. Pogodak vrijedan jesenskog naslova već u sedmoj minuti postigao je Marko Kolesarić donijevši Zadrugaru ukupno devetu prvenstvenu pobjedu, dok je Pakračkom Hajduku ovo bio šesti ovosezonski poraz.

-“Šteta za današnju utakmicu, nema se dečkima što reći. Opet primamo rani gol što je već priča za sebe. Dok počnemo funkcionirati već smo u deficitu, stvar je individualnog pristupa pojedinaca. Jednostavno smo promašili ono što nismo trebali. Po mom mišljenju malo je reći da smo zaslužili bod. Sve u svemu stvarno smo dobro odigrali, utakmica je bila sadržajna svih devedeset minuta i mislim da gledatelji mogu biti zadovoljni. Lopta jednostavno nije htjela u gol, ali tako valjda treba biti. Gostima pohvale, odigrali su onako kako su trebali da pobjede. Teška utakmica za suđenje, unatoč našem negodovanju bilo je korektno.”- komentirao je za Sportalo trener Hajduka iz Pakraca, Ognjen Kafka.

“- Kao prvo sve čestitke svim igračima NK Zadrugara na osvajanju  prvog mjesta na polusezoni, upravi kluba predvođenom Matom Vladićem i tajnikom Zlatkom Berakovićem, treneru golmana Zlatku Božiću i svim navijačima i simpatizerima koji su nas pratili. Stvarno su svi oni zaslužni za ovaj uspjeh,ali naravno igrači najviše i hvala im što je ugodno biti im trener i biti s njima u borbi za bodove. Što se tiče današnje utakmice opet smo opasno visili jer je Hajduk imao terensku inicijativu i napadao, ali mi smo se uspješno obranili, a i bilo smo opasni iz kontri pogotovo pred kraj utakmice. Čestitke svim akterima današnje utakmice!”- komentirao je za Sportalo trener jesenskog prvaka Zadrugara, Braslav Ostojić.

SLAVONAC BUKOVLJE – SLAVONAC NOVA KAPELA 2:0

U derbiju kola sastali su se uoči ovog kola drugoplasirana i četvrtoplasirana ekipa prvenstvene ljestvice, Slavonac iz Bukovlja te Slavonac iz Nove Kapele. Domaćin je u ovaj susret ušao s jednim bodom iz dva susreta koji su ga spustili na drugo mjesto ljestvice, dok je  Slavonac iz Nove Kapele ušao nakon pobjede nad Mladosti iz Sibinja što im je bila sedma prvenstvena pobjeda za ukupno 22 osvojena, bod manje od svog imenjaka iz Bukovlja. Pred 100-tinjak gledatelja u otvorenoj utakmici gosti su bolje ušli u susret no nisu uspjeli iskoristiti terensku inicijativu, što koriste domaćini pogotkom iz kaznenog udarca koji je postigao Hrvoje Mišić, U devetoj minuti drugog poluvremena autogolom Kašljevića Slavonac iz Bukovlja dolazi do uspostavit će se konačnih 2:0.

-“Teška utakmica,al pobjeda zaslužena,Kapela vrlo dobra čak i bolja prvo poluvrijeme ,našli smo energije ,u nastavku bili bolji i zasluženo pobijedili.”- trener Slavonca iz Bukovlja, Zoran Galetić.

-“U dinamičnoj utakmici domaćin na kraju zasluženo došao do pobjede iako smo imali nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka, ali je izostala realizacija.”– trener Milan Tomljenović, NK Slavonac Nova Kapela.

JAKŠIĆ- TOMISLAV 2:0

Nakon dvanaest kola trećeplasirani Tomislav iz Donjih Andrijevaca nakon prošlotjednog slavlja 6:1 nad Papukom što im je bilo sedmo ovosezonsko slavlje gostovao je u Jakšiću kod istoimenog domaćina koji je do ovog susreta držao jedanaesto mjesto poretka s učinkom od tri prvenstvene pobjede, četiri remija te pet poraza. Pred stotinjak okupljenih gledatelja na stadionu Jajare u prvom poluvremenu ovog susreta mreže se nisu tresle, da bi u 77. minuti Jakšić u vodstvo doveo Petar Jurić u 77.minuti. Konačnih 2:0 za Jakšić postigao je Željko Parobek u 85. minuti za njihovu ukupno četvrtu prvenstvenu pobjedu.

“-Potpuno zaslužena pobjeda. Stvarno ovaj puta moram čestitati samo mojim igračima. Samo smo mi postojali na igralištu, bilo bi nepravedno da je drugačije.”- komentirao je za Sportalo strateg Jakšića, Goran Vrgoč.

“-Po teškom terenu zaslužena pobjeda domaćina. Domaćinu zahvaljujemo na gostoprimstvu poslije utakmice i želimo im sretno dalje. Također nogometnom klubu Zadrugar čestitke na osvojenom jesenskom naslovu prvaka.-“ trener Ivan Pavković, NK Tomislav Donji Andrijevci.

DINAMO VIDOVCI – SLOBODNICA  -:-

Dinamo iz Vidovaca s osam bodova, odnosno s učinkom od dvije pobjede, dva neriješena ishoda te osam poraza u trinaestom kolu trebali su dočekati Slobodnicu koja je u dvanaest kola uprihodila učinak od osamnaest bodova s polovičnim učinkom od šest pobjeda i šest poraza, a u prošlom su kolu na domaćem terenu svladali s 1:0 Slavonca iz Bukovlja. Nažalost, zbog poplavljenog terena susret će se odigrati idući vikend.

PAPUK – SIKIREVCI 1:4

Posljednjeplasirani  Papuk iz Velike s četiri boda na kontu iz dvanaest susreta u sklopu trinaestoga kola ugostio je uoči ovog kola desetoplasirane Sikirevce sa šesnaest bodova na kontu koji su se nadali da bi u ovom susretu mogli prekinuti niz od četiri uzastopna poraza. Adam Živić-Bašlinović doveo je goste u vodstvo u 14. minuti susreta, da bi tri minute kasnije Matej Abramović vratio stvari na početak za izjednačujućih 1:1. Mreže su mirovale sve do pedesete minute susreta kada Mijo Živić dovodi goste ponovno u vodstvo, a sredinom drugog poluvremena gosti odlaze na nedostižnih 1:4 pogocima Valentina Šunića u 64. minuti te Nikole Lučića u 71.

-“Čestitam ekipi Sikirevaca na zasluženoj pobjedi. Nadali smo se da ćemo pobjedom zaključiti polusezonu, i ugodnije čekati nastavak sezone, ali nažalost nismo u tome uspjeli. Bila je ovo za nas rezultatski teška polusezona, ali na sreću nisu nam ostale ekipe toliko puno pobjegle pa je to u drugom dijelu sezone dohvatljivo. Naravno, uz dva tri kvalitetna pojačanja. Mi smo u ovoj polusezoni dobili tri četiri mlada igrača koji će ukoliko nastave raditi igrati zapaženu ulogu, ne samo ovoj ligi, već i u rangovima više. Po meni smo trebali imati bar 12 bodova na svom kontu, a to su mogli vidjeti svi oni koji su pratili naše utakmice. Nažalost poremetila nas ostavka trenera pred sam početak prvenstva, kada sam ja preuzeo ekipu, te se ovim putem zahvaljujem predsjedniku i upravi na povjerenju. Nekakav dogovor je bio da to bude ovu polusezonu, jer zbog raznih obaveza ne mogu dati ovoj ekipi onoliko koliko to zaslužuje. Na našim treninzima je po 20-ak igrača i uz dobar i kvalitetan rad rezultat neće izostati. Na nama je sada da u ovom zimskom razdoblju pronađemo trenera i dva tri pojačanja i ne sumnjam da ćemo ostati u ligi. Na kraju želim zahvaliti svojim igračima na radu u ovoj polusezoni, jer vjerujte nije lako kad gubiš dolaziti svakodnevno na treninge, svima koji su uz naš klub kolegama trenerima i ekipama na korektnosti, kao i sucima i svim službenim osobama, te naravno Vama u Sportalu koji pratite ovu ligu i dajete joj na važnosti.”- komentirao je za Sportalo trener Valantin Raguž, NK Papuk Velika.

-“Pobjeda za kraj polusezone i više nego zaslužena. Čestitam dečkima na htjenju i odličnom pristupu. Čestitke domaćinu na fer utakmici. Nadam da će se uspjet ekipirati do nastavka prvenstva i tako kvalitetnije konkurirati ligi. Iskoristit ću priliku te čestitati ekipi Zadrugar na jesenskoj tituli na čelu s kolegom Ostojićem.“- trener NK Sikirevci, Josip Bogdanović.