Četiri subotnja dvoboja u 4. NL BJ-KC-VT: Domaćini na stopostotnom učinku, drama u Slatini!

Odigrana su sva četiri susreta subotnjeg dijela 11. kola 4. NL BJ-KC-VT! Svi domaćini u subotnjim dvobojima okitili su se pobjedom, pa su iz ovog kola s tri boda više na kontu izašle Bilogora, Čazma, Graničar iz Legrada i  Slatina!

BILOGORA 91 – FERDINANDOVAC 3:0

U derbiju jedanaestoga kola 4. NL  sastali su se Bilogora 91 i Ferdinandovac. Bilogora je u ogled ušla kao druga momčad ljestvice s 25 osvojenih bodova i fantastičnim nizom od osam uzastopnih pobjeda, dok je Ferdinandovac istovremeno skupio pet bodova manje, dvadeset, a u proteklom kolu remizirao je s Graničarem iz Legrada 2:2.

Pred 200-tinjak gledatelja Patrik Kvrgnjaš već u sedmoj minuti susreta doveo je Bilogoru u vodstvo. Mreže su mirovale sve do 70. minute kada na 2:0 povisuje Karlo Karačić. Sve dvojbe oko pobjednika susreta riješio je Željko Ostrman u 88. minuti susreta.

-“Zaslužena pobjeda domaćina, danas nismo bili raspoloženi i jednostavno nismo mogli parirati. Naša igra svela se samo na fazu obrane, na pokoji kontra napad. Nismo uspjeli povezati igru, biti opasni po gol i jednostavno smo se samo branili, tako da je bilo samo pitanje trenutka kad ćemo primiti gol. Čestitam domaćinu na pobjedi”- riječi su trenera Vjekoslava Vučete, NK Ferdinandovac.

SLATINA – GARIĆ 4:3

S tri uzastopna poraza Slatina je pala na osmo mjesto prvenstvene ljestvice, a priliku za povratak pozitivnim rezultatima imala je u ogledu s Garićem koji je u posljednjem kolu s 4:0 svladao Čazmu i tako došao na ukupno devet prvenstvenih bodova što mu je nakon deset kola bilo dovoljno za jedanaesto mjesto.

U ljepotici kola u kojoj su gledatelji mogli uživati u sedam pogodaka, ali i u čak tri crvena kartona i dva jedanaesterca Slatina je s 4:3 nadvisila Garić iz Garešnice. Gosti su ostali s igračem manje od sedme minute kad je pocrvenio Ante Starčević, Matija Bubaš doveo je domaćine u vodstvo u 30. minuti, da bi vodstvo domaćina udvostručio Felix u 42. minuti. Osam minuta kasnije Dorian Bogati povisuje na 3:0. U 63. minuti Dorian Bogati isključen je kod domaćina, te se gosti s dva brza pogotka u 75. (autogol) i 76. minuti (strijelac Tomislav Golubić) vraćaju na pogodak zaostatka. Zatim Matija Bubaš svojim drugim pogotkom, ovoga puta s bijele točke diže na 4:2, da bi konačnih 4:3 ponovno s udarca s 11 metara tri minute kasnije postavio Filip Kožuhar. U sudačkoj nadoknadi vremena drugi žuti karton zaradio je Tomislav Oršić.

“-Garić rano ostaje sa igračem manje i sve nam je bilo olakšano, tražimo viškove po bokovima i iz toga dolazimo do vodstva u prvom poluvremenu.U nastavku nastavljamo istim tempom i povećavamo na 3:0, nakon toga i nama je isključen igrač te brzo si zabijamo autogol i uvlači se nervoza u naše redove, ali i Garić odlično reagira. Ubrzo gosti smanjuju na 3:2 i dovode nas u još veće probleme.Ali ipak dobro reagiramo i povećavamo na 4:2 i mislimo da smo utakmicu riješili, no međutim gosti dobivaju kazneni udarac i ponovo utakmicu vraćaju u neizvjesnost. Ipak privodimo utakmicu kraju i prekidamo naš niz poraza. Čestitke i gostima na prikazanoj igri i sretno u nastavku prvenstva.Mi se okrećemo sljedećem gostu Dinamo iz Predavca.”- trener NK Slatine, Nikica Hat.

-Od sedme minute glavni sudac prestrogom odlukom usmjerava utakmicu. Sa igračem manje bilo je teško parirati. Od 62. minute i isključenja domaćeg igrača nakon 3:0 vraćamo se u igru i protiv potrošenog domaćina mi dominiramo. Bili smo blizu izjednačenja kad se dogodila ruka u naših 16 m. I nakon toga bili smo blizu boda.”- tajnik Bojan Žalac, NK Garić Garešnica.

GRANIČAR – MLADOST MOLVE 2:0

Graničar iz Legrada nakon osvojenog boda u susretu u Ferdinandovcu s pet prvenstvenih bodova ušao je u ogled s Mladosti iz Molvi koja je u nizu od tri uzastopne pobjede došla do osamnaest prvenstvenih bodova što ju je vinulo na peto mjesto poretka!

Domagoj Baričić doveo je domaćina u vodstvo u 15. minuti susreta iz kaznenog udarca. Zatim se na terenu barem oko pogodaka nije ništa događalo, no susret je obilovao kartonima pa su domaćini prikupili tri žuta i crveni karton, dok su gosti skupili četiri žuta te jedan crveni karton. Konačnih 2:0 postavio je Domagoj Baričić svojim drugim pogotkom u 85. minuti susreta za drugu prvenstvenu pobjedu Graničara.

“Bilo je dobro danas pogotovo prvo poluvrijeme,, bili smo kompaktni opasni iz kontri i polukontri,, protivnik opet malo više posjeda ali mi strpljiviji i konkretniji,, odigrana faza obrane za pet pošto nam je protivnik složio samo 2-3 šanse polušanse”- trener Siniša Buđa, Graničar Legrad.

“-Pobjeda Legrada potpuno zaslužena i ja im čestitam. Kad prvi put pukneš po golu u 80 min teško očekivati nešto više.”- trener Ante Jeličić, Mladost Molve

/9

ČAZMA – SUHOPOLJE 5:0

Uoči ovog kola desetoplasirana Čazma s učinkom od tri pobjede, dva remija i pet poraza ugostila je Suhopolje koje je u deset prvenstvenih kola obilježilo učinak od četiri prvenstvena boda.

Sven Mikulčić doveo je domaćine u vodstvo u 19. minuti susreta, da bi četrnaest minuta kasnije na 2:0 povisio Ivan Tomašević. U drugom poluvremenu s dva kaznena udarca u 57. i 64. minuti pogocima Matije Volarića i Ivora Nekića Čazma je prelomila susret. Točku na i pogotkom za 5:0 stavio je Antonio Vranić za četvrtu ovosezonsku pobjedu Čazme.