Četiri pobjede domaćina, jedna u gostima i remi u Velikoj Pisanici za kraj devetog kola Prve ŽNL BBŽ

Danas su odigrani preostali susreti devetog kola Prve ŽNL BBŽ. Definitivno su domaćini dominirali ove nedjelje, a najviše se iskazala Ivanska visokom pobjedom nad Lastom.

NK Ivanska – NK Lasta (G) 7:0

Nogometaši Ivanske su pokazali svoje najbolje izdanje danas na domaćem terenu. Ugostili su NK Lastu i poslali ih kući bez ijednog postignutog gola. Po dva gola su zabili Silvio Grgić i Petar Špoljarić. Opet fantastični Ivan Plantek je čak tri puta zatresao suparničku mrežu u 70., 80. i 85. minuti.

NK Gordowa – NK Zdenka 91 0:4

NK Gordowa nikako da dođe do svoje prve pobjede ove sezone. Ovaj su put izgubili od nogometaša NK Zdenke 91 i to rezultatom 0:4. Golove za pobjedu su zabili Dominik Bahun i Kristijan Kutanjac koji je postignuo hat trick.

NK Bilo – NK Rovišće 1:1

Jedini susret koji je završio podijelom bodova se odigrao u Velikoj Pisanici. Momčad NK Bila je ugostila Rovišćance i sama sebi presudila. Naime, Josip Belovari je poveo za domaćine u 33. minuti igre, ali je Luka Morosavljević zabio autogol te tako izjednačio rezultat.

NK Trnski – NK Daruvar 3:1

NK Trnski je danas zaslužio sve pohvale. Odlično su se pripremili protiv jakih suparnika, a to su i dokazali pobjedom s 3:1. Sve je krenulo od Bernarda Pratljačića i njegovog fenomenalnog gola u 24. minuti igre. Zatim, minuta za minutom i golovima Mate Đođa te iznova Pratljačića dolaze do 3:0. Iako posljednji, no ne i pobjednički gol za gostujuću ekipu je zabio Ivan Marušić u 45. minuti susreta.

NK Kamen (S) – NK Bilogorac (VT) 3:1

U Siraču je pobjeda opet pripala domaćoj ekipi. Bilogorac jednostavno nije imao izglednih prilika. Davor Andrlić je pred sam kraj prvog poluvremena zabio za vodstvo domaćina, no Mario Petrović izjednačuje rezultat prije zvižduka. Vrlo teška utakmica se odigravala u drugom dijelu igre. Pobjednički gol je pao tek u 89. minuti odličnom reakcijom Antonija Fogla.

NK BŠK Brezovac – NK Tomislav (B) 3:2

Nešto napetiji susret odigran je u Brezovcu gdje su gostovali igrači Tomislava. Prvo poluvrijeme je prošlo samo s jednim golom i to golom Slavena Orlovića u 23. minuti igre. U drugom dijelu utakmice su se kreirale odlične akcije pa se i rezultat mijenjao. Orlović je zatresao prvi mrežu te tako povisio rezultat na 2:0. No, lopta se stvorila savršeno pred Abramovićem koji uspjeva smanjiti razliku za goste. Zoran Kočiš opet biva jedan od ključnih igrača za ekipu Tomislava i preciznim udarcem izjednačuje rezultat. Međutim, na sreću domaćina, tu je Tomislav Biljan i njegov udarac prema golu u 73. minuti susreta koji završava preokretom rezultata.