/Salvatore Bilobrk donio Čepinu slavlje u derbiju DERBI 11. KOLA 3. HNL ISTOK
IMG_8981

Salvatore Bilobrk donio Čepinu slavlje u derbiju DERBI 11. KOLA 3. HNL ISTOK

Derbi kola između Čepina i Kutjeva protekao je u sjajnom ozračju pred oko 300 ljudi. Nakon što su jučer Marsonia i Slavonija pobjedama preskočili Kutjevo Čuljkova momčad je trebala tri boda za novi povratak na čelo trećeligaške kolone, dok se domaćin borio za bodove vrijedne potpunog priključka s najužim krugom pretendenata na jesensku titulu.

ČEPIN – KUTJEVO 2:0

Prvo veliko iznenađenje dočekalo je goste i prije početka utakmice, travnjak u Čepinu izgledao je fantastično, ali je bio gotovo pa potopljen, pun vode što sigurno nisu očekivali. Prva prava prilika dogodila se u 11. minuti kada je Domagoj Majetić nakon prodora kroz sredinu uposlio prezimenjaka Marina koji je izišao sam na Jakovljevića, ali je vratar Čepina na vrijeme ušao u udarac i spasio svoju mrežu. U 30. minuti Čepin dolazi u vodstvo, nisu gosti dobro očistiti nakon jednog prekida, u velikoj gužvi na pravom mjestu se našao Salvatore Bilobrk, Vasić nije imao nikakve šanse! Do odmora jedna izgledna situacija za goste, Desnica je ubacio iz prekida, a kapetan gostiju kasni za djelić sekunde pa Jakovljević kupi tu loptu. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Ivić topovskim udarcem pogađa mjesto gdje se spajaju vratnica i greda pa se na odmor odlazi minimalnim vodstvom Čepina. I jedna i druga momčad pokušavala je igrati kombinatorno, bilo je dosta grešaka pa je prvi dio bio prilično siromašan prilikama, zapravo jedina izrađena bila je ona Majetićeva u 11. minuti.

IMG_8979

U nastavku identična priča, bez velikih prilika sve do 61. kada Bilobrk nakon još jednog prekida matira Vasića, ovoga puta glavom sa 7-8 metara. Bila je to situacija u kojoj Čepin teško gubi bodove, defanzivno su fantastični, jednostavno gostu nisu dali priliku da dođe u priliku. Kutjevo i nije imalo neku ideju kako stvoriti pritisak a da se ne otvori previše i ostavi prostor Iviću, Geli i Bungiću, bokovi se nisu usudili ići prema naprijed, tek je Paulićevim ulaskom desni bok počeo nešto prijetiti, ali opet je to obrana Čepina lako otklanjala, ili je Jakovljević mirno kupio ono što je išlo u njegovu zonu, ili su Bilobrk i društvo to otklanjali. Tek u samoj završnici, u posljednjih 5 minuta krenuli su i jedni i drugi na sve ili ništa pa su Vasić i Jakovljević imali konkretnog posla. Vratar gostiju tri je puta sjajno lovio udarce domaćih napadača, dok je domaći vratar zaustavio još jedan pokušaj Marina Majetića i u samoj završnici bravuroznom paradom udarac Josipa Budimira.

IMG_9110

Ako smo nakon jučerašnje utakmice Slavonije i Vihora kudili suđenje, današnje valja pohvaliti. 90 minuta sudac Cindrić držao je utakmicu pod kontrolom, pomoćnici su mu bili od pomoći pa iako je bilo nervoze i s jedne i s druge strane suđenje se može ocjeniti samo – odličnim. U dva navrata sudac je mogao poslati igrače ranije pod tuš, gostujućeg Zgonjanina koji je napravio oštar prekršaj kada je već imao žuti karton, a nekoliko minuta kasnije i domaćeg Gelu zbog udaranja protivnika. Osjećaj za suđenje bio je vrhunski, progledao je obojici kroz prste i ostavio utakmicu pod svojom kontrolom, u suprotnom bi vjerojatno nervozu digao na još veću razinu i sam sebi zakomplicirao život!

– Kutjevo je pokazalo da je stvarno odlična ekipa, tablica rijetko kada laže, a u njihovom slučaju to sigurno nije tako, potpuno zasluženo su u samom vrhu. Rekao bih da su u prvom poluvremenu bili bolja momčad od nas, imali su bolje prilike, Majetić je promašio zicera kod 0:0. Mi smo iskoristili dva prekida i došli velike prednosti, a nakon toga smo mogli koristiti naše najjače oružje, kontru i polu kontru. Mogli smo do kraja i još povećati prednost, ali su i gosti mogli smanjiti. Čestitam mojim igračima na dobroj igri i pobjedi, a gostima koji su stvarno dobro posložena ekipa puno sreće u nastavku sezone. S obzirom da je utakmica bila vrlo zahtjevna zaradili smo dosta kartona pa u Vukovar idemo bitno oslabljeni i svjesni da nas čeka vrlo teška utakmica – riječi su Igora Totha, trenera Čepina.

IMG_9104

– Ne znam šta pametno reći. Izgubili smo 2:0, oni su svoje prilike iskoristili mi svoje nismo i to je problem koji nam se događa skoro svaku gostujuću utakmicu. Osim s realizacijom najviše smo problema imali s natopljenim terenom i stvarno ne znam koji je razlog bio da domaćin tako oteža igru. Čestitke domaćinu na pobjedi, ali ne i njihovim navijačima kojima je sportska kultura očito nepoznata stvar – komentar je Ante Budimira, kapetana Kutjeva.