Budućnost je svladala Mladost, Slavonac minimalno bolji od Podcrkavlja

Jučer su odigrana prva tri susreta petog kola 1. ŽNL. Brodsko – posavske Istok/Zapad. Danas će se kompletirati kolo u obje skupine. Sve utakmice su na rasporedu od 16:30.

ISTOK

Posavina je jučer na svom terenu slavila protiv Omladinca iz Starog Topolja rezultatom 3:1. Odigrana je zanimljiva, otvorena utakmica nakon koje je domaća ekipa iskoristila svoje izgledne šanse te je bila mirnija u realizaciji i zasluženo ostavlja sva tri boda kod kuće. Prvih 40. minuta mreže su mirovale, a onda je u 41. minuti Dario Živić doveo goste u prednost koja nije dugo trajala. Već nakon četiri minute Ivan Jularić poravnava i odvodi momčadi na odmor s neriješenim rezultatom. U drugom dijelu mreže su mirovale sve do zadnjih desetak minuta kada su Mateo Čorak i Sebastijan Petričević svojim pogocima uspjeli slomiti otpor gostiju i ostaviti sva tri boda kod kuće.

Jedna odlična tekma dvije raspolozene ekipe, gosti dolaze u vodstvo u 43min, mi se vraćamo u igru u 45 pogotkom naseg kapetana Jularića, u drugom poluvremenu ostajemo sa igračem manje nakon čega moji igrači pokazuju karakter i preko mladog Čorka i iskusnog lisca Petricevica postižemo dva gola na asistencije našeg super raspolozenog kapetana Bobana Jularića i upisujemo pobjedu od 3:1. Čestitam gostima na fer igri a svojim dečkima skidam šešir do poda za ovu predstavu i pohvala sudačkoj trojci i delegatu na odličnom suđenju! Matijas Jurić, trener Posavime.

Sloga iz Vrpolja je na krilima Antonia Đurasovića došla do sva tri boda na gostovanju u Klakru kod Graničara. Bilo je tu još prilika, ali gosti su iskoristili svoju  u 16. minuti, a to im je bilo dovoljno za osvajanje nova tri boda.

Poslije srijede i pobjede u kupu morao sam psihološki pripremiti ekipu na još jedno teško gostovanje. Kao i prijašnje utakmice tako i ovu utakmicu imamo problem s realizacijom, mašimo puno zicera i čistih situacija. Danas smo zasluženo pobijedili, ali smo sami krivi za neizvjesnost do kraja, a trebamo to riješiti puno prije. Čestitam mojim igračima na zasluženoj pobjedi, domaćinu na fer i korektnoj odrađenoj utakmici i naravno čestitam sudačkoj trojici na dobro odrađenom poslu. Sportski pozdrav – Goran Uzelac, trener Sloge.

Slavonac je u svojoj Gornjoj Bebrini minimalno bio bolji od Podcrkavlja, konačan rezultat bio je 1:0. Kroz cijelu utakmicu gosti su imali blagu terensku inicijativu, a onda domaćin nakon jedne pogreške gostujućeg braniča dolazi do sva tri boda. U 81. minuti za pobjedu pogodio je Ivan Lović.

ZAPAD

Vrlo zanimljiva utakmica odigrala se u Batrini gdje je gostovala Šokadija. Na kraju je domaćin bio sretniji i spretniji te zasluženo ostavlja sva tri boda kod kuće. Prvi dio susreta pripao je domaćinu koji je učestalim napadima došao do prilike iz jedanaesterca, ali gostujući vratar Stjepan Vidović odlično čita brani pokušaj domaćina. Nakon toga je Vedran Biličić doveo goste u prednost koju su držali i na odmoru. U drugo poluvrijeme domaćin još više ulazi napadački, a to im se isplatilo u 64. minuti kada je Luka Bogdanović poravnao, nakon toga domaćin nije posustajao te u 81. minuti dolaze do pobjede. S bijele točke pogodio je Tomislav Renka.

Budućnost je u svojim Rešetarima došla do pobjede protiv Mladosti iz Cernika rezultatom 2:0. Gosti su u prvom dijelu bili bolja momčad, ali nisu uspjeli realizirati svoje prigode. U drugom dijelu domaćin sretnije i spretnije dolazi do pobjede i sva tri boda. U 64. minuti Matej Ljubić pogodio je s bijele točke, a konačan rezultat postavio je Ivan Oliver pet minuta prije kraja susreta. Psunj je na krilima Enisa Seferovića slavio na svom terenu protiv Posavca. Konačan rezultat bio je 1:0.

Prvo polovrjeme smo imali dominaciju i izgledne šanse postigli dva pogodaka koji su nam Poništeni čudnim sudačkim odlukama. Drugo polovrjeme nakon čudnih odluka suca odsviran je jedanaesterac iz kojega domaćin postiže pogodak. Nakon toga gubimo konce igre jer se više nogomet nije igrao nego se ležalo i svađalo . Žao mi je da takvi ljudi postoje u nogometu i ništa im se ne može . Domaćinu čestitam na borbenosti s nama želim više sreće drugi puta . -izjavio je Tomislav Vlaović, trener Mladosti.