Budainka nakon jedanaesteraca slavila u gradskom derbiju

U regulanrom dijelu bilo 2:2, dok je Budainka Kolonija sa 6:4 slavila nakon penala !

Gradski derbi susjeda dijela zapadnog Slavonskog Broda u pretkolu Županijskog kupa odigrali su domaća Budainka Kolonija i Amater s Jelasa. Bila je to zanimljiva utakmica koja je završila bez pobjednika pa su o prolazu dalje odlučivali 11.-erci. Oba kluba imala su puno izostanaka te nisu nastupila u svojim najjačim postavama. Prema očekivanju bila je to neizvjesna utakmica koja je na kraju završila bez pobjednika 2:2. Domaća Budainka Kolonija imala je 2 puta vodstvo, da bi Amater 2 puta stizao. Još su gosti s Jelasa mogli u regularnom vremenu osigurati prolaz dalje u kupu, međutim, u izvođenju 11.-eraca domaći nisu promašivali, dok je vratar Budainka Kolonije Josip Čujić zaustavio 2 udarca za uspjeh ekipe trenera Stipe Gavranića koja je prošla u naredno kolo Županijskog kupa. Tamo ih u utorak, 25. kolovoza od 17,30 ponovno na domaćem terenu očekuje susret protiv Graničara iz Klakara.

Prvi se u prigodi u 11. minuti našao Amater preko svog kapetana Josipa Barića koji se oslobodio mladog vratara Budainka Kolonije Josipa Čujića kojeg je svladao, ali je siguran pogodak ispred gola spasio Stjepan Božić. Do vodstva prvi dolazi domaćin u 15. minuti kada je Stipo Gavranić poslao dobru loptu pred gol, a tamo je na pravom mjestu bio najbolji strijelac Budainka Kolonije Josip Furjanić koji dovodi svoju momčad u početno vodstvo od 1:0. Na drugoj strani je za Amater pokušao vrlo dobri Brazilac Mycon, ali je šutirao malo preko gola. Mogla je Budainka i do 2:0 u 24. minuti, ali je Ivica Marić zaustavio udarac Furjanića kojeg je proigrao Jackiv. U završnici prvog poluvremena u prigodi se za ekipu s Jelasa našao Mihael Arbanas, ali je Čujić obranio i spriječio poravnanje. Prije odmora još je za domaće pokušao Sedlo, ali je poslao loptu preko gola.

Novu veliku prigodu za poravnanje Amater je imao u 48. minuti kada je Sušac na dodavanje Barića dobro šutirao, ali se ispriječila vratnica. Bila je to najava zasluženog poravnanja do kojeg je došla ekipa trenera Borisa Brice. Igrala se 62. minuta kada je odličnom loptom mladi Mihael Arbanas uposlio Josipa Barića koji je pokraj Čujića poslao loptu u mrežu za 1:1. Nakon toga Kunecki je u 72. minuti pokušao za goste s Jelasa, a minutu nakon toga za domaće se u dobro prigodi našao i Gavranić, ali nije bio dovoljno precizan. U posljednjih 15. minuta malobrojni gledatelji vidjeli su još 2 gola. Do novog vodstva Budainka Kolonija dolazi u 75. minuti ponovno preko Furjanića kojeg je ponovno uposlio trener i igrač Stipo Gavranić, dok najbolji strijelac domaćih takve situacije ne promašuje.

Tu nije bio kraj već je Amater u 88. minuti došao do novog poravnanja kada je Mycon sve napravio za Barića, a ovaj pred golom vidio Jovanovca koji pogađa za 2:2. Uzbuđenjima tu nije bio kraj. Naime, u 90. minuti je Čujić obranio dobar pokušaj Sušca iz slobodnog udarca kojeg je izbacio u korner. Nakon ubačaja iz kuta u gužvi pred golom Kunecki je po drugi puta za goste s Jelasa pogodio okvir gola te je završilo 2:2. U izvođenju 11.-eraca domaći vratar Josip Čujić obranio je udarce Josipu Jovanovcu u prvoj i Ivanu Sušcu u 4. seriji, dok su za Budainka Koloniju precizni bili: Furjanić, Pilipović, Pranjić i posljednji Božić za konačnih 6:4.

Nogometaši Amatera premda bez nekoliko važnih igrača pokazali su da se protiv kluba iz višeg ranga natjecanja mogu ravnopravno nositi te da će u skupini B Druge Županijske lige biti veliki favoriti za naslov. S druge strane za Budainka Koloniju utakmica pretkola kupa bila je posljednja provjera uoči početka prvenstva Prve ŽNL – istok i domaćeg susreta ove subote protiv Podcrkavlja na domaćem terenu.