Budainka do prvog boda ove sezone, Jakšić i Požega vrlo uvjerljivi

Odigrano je prvih pet utakmica MŽNL PŽ-SB ovog vikenda, a možda i najveće iznenađenje priredila je Budainka remijem na domaćem terenu, dok su odlične pobjede ostvarili Jakšić i Požega.

NK POŽEGA 4:1 NK SVAČIĆ

Veličanstven susret odigrali su Požežani protiv vodećeg Svačića te su pobijedili 4:1 (3:1).

Odmah u 1. minuti poveli su domaćini preko Valentina Podobnika, a isti igrač povećava na 2:0 već u 11. minuti. Smirili su se gosti malo nakon toga te su smanjili preko Josipa Nižića u 20. minuti. Ipak, odlično reagiraju i domaćini te podižu vodstvo na 3:1 preko Ivana Matanovića. U drugom dijelu svoj hat-trick je kompletirao Podobnik pogotkom u 52. minuti.

NK PAPUK 2:4 NK JAKŠIĆ

Jakšić je na gostovanju u Velikoj svladao Papuk 2:4 (1:2) u odličnom susretu.

Poveli su domaćini preko Filipa Martinovića u 7. minuti susreta. U 19. minuti izjednačio je Ivan Brus, a preokret gostima donosi Mislav Brnčić pogotkom u 42. minuti. Za izjednačenje Papuka na 2:2 zaslužan je Nikola Miholić u 74. minuti. U posljednjih 10 minuta gosti su uspjeli ostvariti pobjedu pogocima Marka Marića u 81. i Dominika Dorića u sudačkoj nadoknadi.

NK HAJDUK PAKRAC 2:1 NK TOMISLAV

Hajduk je na domaćem terenu ugostio Tomislav te su slavili 2:1 (1:0) u zanimljivom dvoboju u Pakracu.

Poveli su već u 18. minuti domaćini, kad je strijelac bio Filip Matijašević. U drugom dijelu Filip Dietzman je povećao na 2:0 domaćina, a na kraju je u sudačkoj nadoknadi Ivan Tunuković uspio zabiti za oslabljeni Tomislav, no bodovi ipak ostaju u Pakracu te domaći igrači slave lijepu pobjedu.

Damir Išasegi realno shvaća da je teško bilo od oslabljene momčadi tražiti pobjedu:

U rastrganoj utakmici čestitam domaćinu na pobjedi. Mi smo došli desetkovani, ali bez obzira na to dečki su se dobro borili i mogu reći da smo se kasno razbudili i razigrali. Što se utakmica bližila kraju, bili smo sve rastrčaniji i sve bolji, ali nedovoljno za nešto više. Mojoj ekipi čestitam na htijenju do zadnjeg sučevog zvižduka.

NK BUDAINKA KOLONIJA 3:3 NK MLADOST SIBINJ

Nevjerovatnu utakmicu odigrali su Budainka i Mladost, a domaćini su uspjeli ostvariti prvi bod ove sezone remijem 3:3 (3:1).

Savršeno prvo poluvrijeme odigrali su domaćini te su dvama pogocima Damira Mijića i jednim Ivana Muse poveli 3:0. Smanjio je Krunoslav Ivanković u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a u nastavku su se gosti uspjeli vratiti u susret. Prvo je Luka Janković zabio za 3:2 u 75. minuti, a konačni remi gostima donosi Ivanković svojim drugim pogotkom duboko u sudačkoj nadoknadi.

NK SLAVONAC 1:2 NK ZADRUGAR

Posljednji susret subotnjeg dijela odigrali su Slavonac i Zadrugar, a slavili su gosti 1:2 (1:1).

Na predah nakon prvog dijela otišlo se s po jednim pogotkom s obje strane. Već u 8. minuti poveli su gosti preko Tomislava Galovca, a izjednačenje domaćinima donio je Dragan Sremac u 22. minuti. U drugom dijelu bolje su ipak malo odigrali gosti te su pogotkom Marka Kolesarića u 68. minuti uspjeli slaviti pobjedu u Novoj Kapeli.