/Croatia projurila kroz Bučje, Dragovoljac uzeo drugi bod OSMO KOLO POŽEŠKO SLAVONSKE 1. ŽNL
buk dinamo rajsavac

Nakon što su jučer Papuk i Sloga odradili vrlo zanimljiv uvod u osmo kolo, danas su u sličnom tonu posao odradili i ostali sudionici požeško slavonske 1. ŽNL. Zanimljivo je da u čitavom kolu samo nogometaši Graničara iz Bučja nisu tresli protivničku mrežu, ponajviše zahvaljujući Anti Šetki, vrataru Croatije koji je obranio kazneni udarac..

BSK – DINAMO R. 8:1

BSK je još jednom stigao do uvjerljive pobjede iako ga je Dinamo možda i najviše namučio u dosadašnjem dijelu sezone. S ovih 8 golova BSK je trenutno na okruglih 50 i gotovo je sigurno da će oboriti sve rekorde efikasnosti od kada je 1. ŽNL! A sve rekorde će vjerojatno porušiti i Josip Jakovljević koji je s današnja dva na broju 12! Počelo je neuobičajeno, BSK nije poveo u prvih 10 minuta što je do sada bila standardna procedura, tek u 23. Jakovljević zabija za 1:0. Ni tu se stvari ne “normaliziraju”, u 36. Dinamo dolazi do poravnanja golom Ivana Glavaša. U 44. minuti Bučani dolaze do nove prednosti, strijelac je kapetan Tomislav Tvrdy, a istovremeno gost ostaje s igračem manje. Nezadovoljan sudačkom odlukom vratar gostiju burno reagira, zarađuje isključenje, a s obzirom da je bio raspoložen a igru odbija napustiti teren pa si vjerojatno osigurava i malo duže hlađenje. Brojčanu prednost u drugom dijelu domaćin obilno koristi i na kraju stiže do uvjerljive pobjede. Po dva pogotka zabili su Jakovljević i Tvrdy, a po jedan Valentino Podobnik, Matej Blašković, Tomislav Mahulik i Jure Bošnjak.

Želio bi čestitati svojim igračima na pobjedi, ekipi Rajsavca na fer i korektnoj utakmici. O samoj utakmici ne znam šta reći, u našoj najlošiji utakmici pobijedili smo 8.1, puno nervoze i sitnih pogrešaka kojih inače nije bilo, ali bez obzira na sve pobjeda sasvim zaslužena. Mi se okrećemo Mihaljevcima s kojima se borimo za prvo mjesto i gdje moramo puno koncetriraniji ući u utakmicu – riječi su Josipa Jakovljevića, trenera BSK-a.

– Šta reći, prvo poluvrijme igramo dobro, trebalo je završiti 1:1 ali moj prijatelj sudac ne svira faul u 44. minuti za nas gdje dobivamo gol za 2:1 i crveni karton. Drugo poluvreme sa igračem manje nismo mogli parirati iskusnoj i moćnoj ekipi Buka koja je prejaka za ovu ligu. Čestitke mojim dečkima na zalaganju i pruženom otporu najačoj ekipi u našoj ligi, a domaćinu hvala na svemu i sretno dalje – za Sportalo je rekao trener Dinama Ivica Blašković.

buk

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – OMLADINAC 3:3

Kakva utakmica u Drenovcu! Nakon pola sata bez golova nitko nije mogao naslutiti da će se dogoditi ovako sjajna utakmica. Domaćin u 36. minuti dolazi do prednosti golom Danijela Dražetića, ali nisu se dugo veselili, dvije minute kasnije najbolji grač gostiju Vedran Demše poravnava na 1:1. Kompletan preokret Omladinac kreira u 63. minuti kad prednost na stranu gostiju seli Matej Babić. Ni Dragovoljac se ne predaje, aktiviraju i oni svog najboljeg pojedinca Ivana Lučić-Jozaka koji s dva gola u šest minuta još jednom seli prednost na domaću stranu. U 83. minuti novi pogodak Demšea za 3:3 i kraj utakmice s kojim svi moraju biti zadovoljni, iako će zasigurno i jedni i drugi žaliti za preostala dva boda.

drenovac

MLADOST – GRANIČAR Z. 1:4

Mladost i nakon osmog kola ostaje čvrsto prikovana za dno. Više utjehu ne mogu tražiti niti u Drenovcu, Dragovoljac ipak pokazuje znakove buđenja i pomalo skuplja bodove. Danas je Mladost odigrala dobru utakmicu, poraza ju je stajala crna rupa od 6 minuta sredinom drugog poluvremena u kojoj su gosti iz Zagrađa zabili tri pogotka i odlučili utakmicu. Od 62. – 68. minute redom su zabijali Josip Šubara, Marko Aračić i Matej Larma. Do kraja tri kaznena udarca, dva za domaćina od kojeg je jednog u gol pretvorio Marko Dijaković, te jedan za goste kojeg je u konačnih 1:4 pretvorio Ivan Jakovljević.

– U prvom poluvremenu moji dečki nisu pokazali gotovo ništa. Domaćin je imao i priliku povesti iz jedanaesterca, ali imali smo sreće. Zbilja nisam zadovoljan ulaskom u utakmicu pa smo se morali izvikati jedan na drugoga na poluvremenu-i to je upalilo. Drugo poluvrijeme krećemo uraganski i vrlo brzo rješavamo utakmicu. Dobra smo ekipa, ali trebamo još više raditi. Čestitam svojim momcima! – komentirao je nakon susreta trener Graničara Josip Mijatović.

pavlovci

DINAMO V. – CROATIA D. O. 4:1

Dinamo je stigao do vrijedne i uvjerljive pobjede nad Croatiom iz Donje Obrijeći koja je u posljednje vrijeme igrala u odličnoj formi. Ključ pobjede bila su dobra otvaranja i prvog i drugog dijela u kojima su za Dinamo zabijali Tomislav Smojvir i Krešimir Jakoube, a isti dvojac je još po jednom zabio i u 78. i 80. minuti za veliku prednost Dinama. Koliko toliko poraz Croatije je ublažio Marko Giacometti koji je nastavio svoj golgeterski niz.

– Bili smo u teškoj situaciji pred ovu utakmicu, imali smo veliki imperativ pobjede ali su dečki sjajno reagirali. Odigrali smo stvarno jako dobru utakmicu, nadigrali vrlo dobrog protivnika i zasluženo pobjedili, osim 4 gola imali smo još nekoliko odličnih prilika.  Igrači, uprava i ja želimo ovu pobjedu posvetiti našem Janu Nerudi koji je uplovio u bračnu luku i na taj mu način čestitati i poželjeti puno sreće njemu i njegovoj odabranici. Jan je nogometna veličina, ali nas je oduševio svojim ljudskim osobinama, veliki igrač i veliki čovjek – riječi su Ive Marića, trenera Dinama.

– Čestitke domaćinu na pobjedi, utakmica je bila mirna i odigrana je bez žešćih startova. Svjesni da će danas biti teško, pošto smo bili dosta oslabljeni jer nam je falilo nekoliko igrača, očekivali smo barem bod u čemu nismo uspjeli. Nadam se da ćemo u nastavku prvenstva biti kompletniji jer kada su svi na raspolaganju siguran sam da ćemo skupiti nove bodove, a uz to siguran sam da zaslužujemo i bolje mjesto na tablici od trenutnog – izjavio je trener Croatije Marko Giacometti.

vidovci

SULKOVCI – DOBROVAC 3:1

Pod vodstvom Željka Mitrovića Sulkovci izgledaju sve bolje, nakon boda u Mihaljevcima stiga je i domaća pobjeda nad Dobrovcem kojom su stigli do šeste pozicije. Vrlo rano Josip Knezović iz kaznenog udarca donosi prednost Sulkovcima, a do odmora ju je udvostručio Luka Jovanović. Gosti su početom nastavka smanjili preko Tomislava Mijića, ali više od toga nije išlo. U završnici, u 85. minuti Andrej Pejić otklanja sva pitanja oko pobjednika i zabija za konačnih 3:1.

sulkovci

GRANIČAR B. – CROATIA M. 0:3

Mihaljevčani su se vratili pobjedama uoči velikog derbija protiv BSK-a. Jedini su do sada ostavili dojam da bi mogli zaprijetiti Žutoj podmornici, ostaje pričekati nedjelju i vidjeti je li dojam opravdan ili je samo Croatia među boljima u ostatku lige. Davor Kaurić i Lovro Zeljko su donijeli 2:0 vodstvo gostima, domaćin je imao priliku iz kaznenog udarca vratiti se u igru, no njihov najbolji igrač Josip Brkić nije uspio prevariti Antu Šetku koji odlično reagira i čuva svoju mrežu. Kazna je stigla u vidu trećeg gostujućeg gola kojeg je postgao Nikola Vasić.

– Gosti su se pokazali da su prava ekipa, zasluženo su nas pobijedili i na tome im čestitam. Imali smo kod 0:2 jedanaesterac da dovedemo utakmicu u nemirne vode ali nismo uspjeli. Idemo dalje, nema mjesta za kukanje, drugi puta će biti bolje – rekao nam je Anto Obućina, trener Graničara.

Čestitam svojim igračima na jednoj pametno odigranoj utakmici. Znali smo da ekipa Bučja ne može dugo izdržati u većem ritmu. Polovinom prvog poluvremena smo malo stisli i propisno se ispromašivali. Drugo poluvrijeme zabijamo još dva gola i utakmicu privodimo kraju bez većih problema. Ekipa Bučja je imala i penal kod rezultata 2:0 što je naš golman obranio. Napravili smo pet zamjena i sačuvali igrače za Buk kojem već sada čestitam naslov prvaka. Ne sjećam se da je ikad itko, pa i u rukometnom prvenstvu, imao u 8 kola +47. Ekipi Bučja želim sve najbolje u nastavku prvenstva. Suđenje dobro. Pobjedu posvećujemo našem Karlu koji nas je pratio na svim treninzima i utakmicama a danas nije mogao biti s nama – riječi su Gorana Vrgoča, trenera Croatije.