BSK šesticom završio savršenu polusezonu

Valpovačka 2. ŽNL stigla je svome kraju proteklog vikenda, odigrano je 14.,  posljednje jesensko kolo u kojem je BSK iz Bizovca ostao na savršenom učinku, 14 nastupa i isto toliko pobjeda.

U posljednjem kolu na svom terenu Bizovčani su do nogu potukli susjede iz Samatovaca koja realno nije imala šanse protiv razigranog lidera. Nakon 20ak minuta krenula je serija BSK-a, otvorio ju je Josip Krajina, a nastavili David Uremović, Ante Kordić, Matej Klasić te dvostruki strijelac Damjan Vujnovac. Potpuno oprečan dosadašnji učinak nije ostavljao prostora za bilo kakvo iznenađenje. Ono što je iznenađenje kada imaš 14 pobjeda u niz je to da nemaš nekakav veliki kapital za proljetni nastavak, izuzev poraza u derbiju savršen učinak ima i Omladinac koji je jesen zaključio domaćom pobjedom nad Zelčinom, nimalo lakom, ali iznimno bitnom. Krenulo je prema očekivanjima, Roberto Tomas je donio prednost Petrijevčanima, no samo dvije minute kasnije gosti se preko Borisa Đurakića vraćaju, a u 30. minuti i prelaze u vodstvo zahvaljujući Zdravku Semialjcu. Tek u završnici Omladinac je okrenuo stvari u svoju korist, u 72. minuti Marko Magušić je poravnao, u 84. Luka Kozina donio 13. pobjedu svojoj momčadi.

Veliškovčani ostaju prikovani za dno, posljednju jesensku utakmicu nisu uspjeli dovršiti, vrlo brzo su ostali s nedovoljnim brojem igrača pa je Drava bez da se uznojila došla do novih bodova. Za društvom u sredini sve više zaostaje i Sloga, a ispred njih se smjestila Croatija Marjačanci koja je jesen zaključila remijem protiv Hajdina, Petar Vurdelja je donio prednost Croatiji, no nije ona dugo trajala, već u 19. minuti Marko Lulić je postavio konačnih 1:1. U derbiju ostatka lige, u borbi za treće mjesto Dubrava je golovima Zlatka Bibića i Mateja Đurakića slavila na gostovanju u u Tiborjancima te je preskočila Mladost i zimovat će kao treća momčad lige. Satnica je upisala novu domaću pobjedu protiv Slavonca. Po goste iz Ladimirevaca kobna su bila otvaranja oba poluvremena, u prvom ih je šokirao Robert Jurišić, u drugom Andrej Suvaljko, uspjeli su gosti tek ublažiti poraz golom Domagoja Budimira iz 77. minute.