BSK osigurao naslov prvaka 2. ŽNL Valpovo

Pobjedom u Ivanovcima nogometaši BSK-a iz Bizovca i matematički su osigurali naslov prvaka koji je praktično osiguran i tjedan dana ranije pobjedom u derbiju protiv Omladinca.

Dubrava je u lošoj formi posljednjih tjedna, ali je i dalje riječ o odličnoj ekipi koja je to pokazala i protiv prvaka odigravši izuzetno dobro prvo poluvrijeme na kraju kojeg je imala prednost koju joj je donio Toni Lukić, a mogli su žaliti i za još nekoliko dobrih prigoda. U nastavku i Bizovčani “dolaze” na utakmicu, pokazuju zašto su tu gdje jesu i otklanjaju sve dileme za ostatak sezone. Ante Kordić je donio poravnanje, David Uremović vodstvo, a pobjedu BSK-a osigurali su Damjan Vujnovac i Matej Klasić svojim 22. golom ove sezone. Bizovčani su tako osigurali svoje mjesto u kvalifikacijama za popunu 1. ŽNL, a pred sobom imaju dva kola za završno uigravanje i osvježavanje snaga za dvije utakmice sezone.

Omladinac je bio uvjerljiv na domaćem terenu protiv Zelčina, seriju golova otvorio je Matija Samardžija, u prvom poluvremenu zabijali su i David Novak i Roberto Tomas, dok su u nastavku gostujućeg vratara matirali Ivan Đurković i Stjepan Andrišić, a desetak minuta prije kraja počasni pogodak gostiju postigao je Boris Đurakić. U trećoj utakmici Lige za prvaka Satnica je odnijela bodove iz Tiborjanaca nakon vrlo zanimljivih 90 minuta. Već u osmoj minuti Ivan Mandić zabio je za vodstvo Mladosti, no na odmor se odlazi s vodstvom gostiju zahvaljujući Franu Dombaju i Ivanu Barunu. Početkom nastavka Dino Popović poravnava na 2:2, a svojim drugim golom Ivan Barun osigurava slavlje Satnici.

U Ligi za ostanak već se standardno igraju samo dvije utakmice nakon što je Croatia iz Veliškovaca odustala od natjecanja. Do domaće pobjede došla je druga Croatia, ona iz Marjančanaca koja je slavila protiv Drave. Nikola Skelac bio je jedini strijelac u prvom poluvremenu pa su gosti na odmor otišli s minimlanim vodstvom, a do poravnanja Croatia dolazi u 59. kada se u strijelce upisao Zvonimir Martinović, a deset minuta kasnije stvari se okreću na domaći mlin, za vodstvo je zabio Petar Vurdelja, dok su gosti dvije minute zaradili i isključenje pa je društvo iz Marjančanaca imalo otvoren put ka pobjedi. Gostujuće bodove vrlo uvjerljivo je osvojila Sloga koja je na kraju uvjerljivo pokorila Ladimirevce. Petar Petrušić i Hrvoje Tomljenović u završnici prvog dijela su zabili po gol, a pobjedu je “ovjerio” Toni Pavoković dvadesetak minuta prije kraja.