/Croatia preuzela vrh uvjerljivom pobjedom u Pavlovcima 4. KOLO POŽEŠKO SLAVONSKE 1. ŽNL
70348108_2670394763023945_5335418102639230976_n

Nakon što su u subotnje dvije utakmice napadači bili vrhunski raspoloženi i postigli su 13 golova, danas su se u 4 dvoboja mreže tresle puta. Utakmica BSK-a i Graničara iz Zagrađa je odgođena zbog smrti Ivice Zebe, donedavno igrača momčadi iz Buka.

BSK – GRANIČAR Z.

ODGOĐENO

OMLADINAC – CROATIA D.O. 3:1

Još jedna luda utakmica u Čaglinu i ponovno sa sretnim završetkom za domaće. I krenulo je odlično za Topalovićevu momčad, već u 6. minuti poveli su preko Vedrana Demšea koji je bio prvo ime utakmice u svakom smislu. Goste u rezultatsku ravnotežu već u 14. minuti varća njihov trener Marko Giacometti, a pred odlazak na odmor Demše i drugi put pogađa i donosi svojoj momčadi novu prednost. I u nastavku je Demše u glavnoj ulozi, no ovoga puta u negativnom kontekstu zaradivši dva žuta kartona u jednoj minuti čime je svoju momčad ostavio s dva igrača manje jer je ranije kod rezultata 1:1 isključen i Josip Knežević. Nije to spriječilo OMladinac da još jednom svlada Špelića, u 88. minuti to je učinio Josip Obradović koji je sigurno realizirao najstrožu kaznu.

Prije svega želim izrazit sućut obotelji Zeba od uprave, igraca i moje osobno ime. Povedemo jako rano, gost se vrati. Ostanemo s igračem manje u 30 minuti ali mi na poluvrijeme idemo sa 2:1 sa 2 gola Demšea. Gosti su imali posjed lopte, a onda je i Demše isključen. Sa 2 igrača manje 5 minuta prije kraja jedanaesterac za nas i Obradović postavlja konačan rezultat 3 1. Čestitke mojim igračima i gostima na fer i korektnoj igri – izjavio je Tomislav Topalović, trener Omladinca.

– Čestitke domaćinu na pobjedi i na korektno odigranoj utakmici. Za razliku od naše ekipe domaćini su iskoristili svoje prilike, a mi ni nakon njihova dva crvena kartona nismo uspjeli zabiti gol. Jedna jako loša utakmica koju moramo što prije zaboraviti. Moram napomenuti i da smo imali jako loš raspored za sam početak prvenstva sa tri gostujuće utakmice u četiri kola. Sad nam dolazi nešto lakši raspored sa kojim očekujemo više bodova – izjavio je Marko Giacometti, trener Croatije.

čaglin

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – DOBROVAC  0:2

Nema kraja mukama Hrvatskog dragovoljca koji je i u četvrtom kolu doživio poraz i ostao na pozitivnoj nuli. Ovoga puta Drenovac su radosni napustili nogometaši Dobrovca kojima su veselje u završnici utakmice osigurali Luka Visković i Željko Popović koji je zabio debelo u sudačkom dodatku.

– Ovo gostovanje nam je bilo posebno teško jer smo znali da dolazimo protivniku koji je do sada nije osvojio bodove a nama je samo igrala pobjeda da se vratimo psihički i bodovnom jer nismo imali sreće u prethodnim kolima. Stoga smo očekivali nabrijanog i motiviranom protivnika. Cijelu utakmicu smo kontrolirali igru i mogu reći da smo zasluženo uzeli sva 3 boda. Velike čestitke mojoj ekipi koja je uz mnoge izostanke došla sa samo 13 igrača te odigrala tekmu s pravim pristupom, mirno u obrani,pametno u sredini i iskusno u napada i to nam se sve vratilo. Domaćinu čestitam na fer i korektnoj igri –  mišljenje je Tomislava Kužileka, trenera Dobrovca.

drenovac

MLADOST – CROATIA M. 1:5

Mihaljevčani nastavljaju s odličnim igrama i iz Pavlovaca se vraćaju s uvjerljivom pobjedom. Nije počelo baš dobro za goste, Bruno Kićan je donio rano vodstvo Mladosti, no i gosti brzo odgovaraju preko Kristijana Kelebude. U nastavku Croatia dodaje gas i odlazi do uvjerljive pobjede, po pogodak su postigli Rafael Brezić i Eugen Šarić, a s dva je pobjedu ovjerio Davor Kaurić.

– Prije svega želim izraziti iskrenu sućut obitelji i supruzi radnog kolege Ivice Zebe. Utakmica je i počela u tom tonu minutom šutnje, a što se tiče utakmice potpuno zaslužena pobjeda mojih igrača kojima čestitam na pobjedi. Utakmica fer i korektna, ekipi Pavlovaca želim uspješan nastavak prvenstva, a svojim igračima želim da se ne umisle jer još nista nismo napravili – riječi su Gorana Vrgoča, trenera Croatije Mihaljevci.

pavlovci

DINAMO V. – GRANIČAR B. 2:1

Derbi kola u Vidovcima otišao je na stranu Dinama pa je tako okončana sjajna serija momčadi iz Bučja. Domaće je u vodstvo doveo Tomislav Smojvir iz kaznenog udarca u 13. minuti, a već u 16. kapetan gostiju Zvonimir Prša poravnava na 1:1. Ovaj rezultat bio je aktualan sve do 54. minute kada Mateo Janjić postavlja konačnih 2:1 za Vidovčane.

– Jako dobra utakmica moje momčadi, nadigrali smo protivnika i zasluženo pobjedili. Gosti su došli po bod i služili se svim dopuštenim sredstvima da do njega i dođu, bilo je tu dosta zadržavanja, ležanja i odugovlačenja, no na kraju je moja momčad pronašla način kako zabiti – riječi su Ive Marića, trenera Dinama iz Vidovaca.

Tijekom prvoga dijela susreta vrlo dobro smo parirali protivniku te u ranoj fazi postigli zgoditak. U drugome dijelu, nakon ozljeda dvojice igrača, igramo oslabljeno. Protivnik je imao po nekoliko prilika koje nije uspio ostvariti. Međutim, možemo biti zadovoljni, jer smo se pokazali u lijepome svjetlu. Naglasak stavljam svojim igračima na dolaske na ovotjedne treninge, kako bismo se pripremili za domaćinski susret s Velikom. U ime NK “Graničar” Bučje i svoje osobno, izražavam sućut obitelji Zeba – komentirao je Anto Obućina, trener Graničara iz Bučja.