Brođani svladali Olimpijac na svom parketu

Nakon 20. listopada prošle godine i domaće pobjede s 8:3 nad Futsal Gorica, malonogometaši Broda 035 bili su bez domaće pobjede. Ona je došla u 2. kolu kvalifikacija za popunom Prve lige protiv Futsal Olimpijca. Zanimljivo je da za ovogodišnjeg prvaka Druge lige – istok iz Županje u nastavku sezone igraju gotovo svi igrači iz Futsal Gorice koja je u pola sezone odustala od natjecanja u Prvoj ligi. Na kraju je završilo s 5:3 za Brođane koji su na poluvremenu imali vodstvo od 4:1 te su umjesto uvjerljivog uspjeha na kraju morali čuvati ovu pobjedu protiv iskusne ekipe iz Županje za koju igraju igrači iz Velike Gorice.

Već u 26. sekundi Matej Gačić doveo je Brod 035 u vodstvo od 1:0, da bi u 4. minuti gosti preko Željka Šimića izjednačili rezultat na 1:1. Za Brođane je 13. minuta bila sretna jer je u njoj nakon odličnog prodora Domagoja Đurkovića pred golom Berislav Brnjić poslao loptu u mrežu za 2:1. U završnici prvog poluvremena momčad Ivice Ćorluke postigla je još 2 gola. Kada su gosti preuzeli rizik igrajući bez vratara s igračem više u polju to je iskoristio iskusni Mario Petrović koji je iz svog kaznenog prostora pogodio na drugu stranu za 3:1. Slično je minutu kasnije reagirao i Robert Ruhek koji je izborio loptu na centru te ju je poslao u nebranjenu mrežu za 4:1. U drugom poluvremenu uporni gosti su s 2 gola smanjili na 4:3. Prvo je Filip Vojnović u 24. minuti smanjio na 4:2, da bi isti igrač 5 minuta kasnije uposlio Miroslava Prkića koji je bio točan za 4:3. Do kraja je Futsal Olimpijac krenuo i po poravnanje te je skundu prije kraja Domagoj Đurković s novim pogotkom sa centra igrališta postavio konačnih 5:3 u korist Broda 035 protiv gostiju iz Županje.

Nakon 2 kola u ovim kvalifikacijama za ostankom u Prvoj ligi, malonogometaši Broda 035 imaju pobjedu i poraz te će u 3. kolu na gostovanje u Split kod Hajduka koji je u ovom kolu sa 5:2 slavio u Bjelovaru. Budući su i Brođani poraženi u Bjelovaru ovaj rezultat išao je u prilog sastavu Ivice Ćorluke.

Prema tome nakon 2 odigrana kola u ovim kvalifikacijama očito je da je splitski Hajduk s ovom pobjedom u Bjelovaru napravio veliki korak prema Prvoj ligi. Malonogometaši Broda 035 će sa Županjcima i Bjelovarčanima voditi borbu za drugi klub koji će uz Splićane od jeseni igrati u drugom razredu HR futsala.

Tekst / Foto Josip Šebalj

U drugoj utakmici je Hajduk slavio u dvoboju do sada neporaženih momčadi i preuzeo vrh ljestvice pobjedom u Bjelovaru kao jedina maksimalna momčad ove mini lige.

BJELOVAR – HAJDUK 2:5 (0:3)
STRIJELCI: 0:1 ag-Tolić (7′), 0:2 Blažević (15′), 0:3 Kulić (20′), 0:4 Bradarić (31′), 1:4 Matković (33′), 2:4 Ostrman (34′), 2:5 Blažević (37′)

Paralelno s utakmicom u Slavonskom Brodu igralo se i u Bjelovaru gdje su gosti u sedmoj minuti autogolom Tolića došli do početnog vodstva, a onda u posljednjih pet minuta prvog poluvremena pogocima Blaževića i Kulića otišli na tri pogotka prednosti. Mreže su mirovale sve do 31. minute kada je za dotad najvećih +4 zabio Bradarić. “Bude” se potom i domaćini te pogocima Matkovića i Ostrmana u naredne tri minute igre smanjuju zaostatak na dva pogotka. “Točku na i” u ovom susretu je drugim pogotkom na susretu tri minute prije kraja postavio Blažević te je Hajduk novom pobjedom zasjeo sam na vrh Lige za popunu 1. HMNL s maksimalnim učinkom, dok je Bjelovar ostao na tri boda, kao i Brod 035.