Brod u drugom poluvremenu slomio Tokiće

Jedna od zanimljivijih utakmica u 16. kolu Druge HMNL – istok bila je ona u kojoj su se na parketu dvorane Brod sastali domaći Brod i gostujući Autodijelovi Tokić iz Požege. Bio je to ujedno i derbi kola s obzirom da su se sastale trećeplasirana i četvrtoplasirana ekipa na ljestvici te su obje prije međusobne utakmice imale isti broj bodova. Na kraju je pobjeda s 5:2 pripala Brođanima koji su polovicom drugog poluvremena slomili otpor dobrih gostiju iz Požege.

U prvom susretu koji se u jesenskoj polusezoni tada igrao u Pleternici malonogometaši Broda su sa 4:3 došli do pobjede nad Autodijelovima Tokić. Požežani su prije Božića na parketu dvorane Brod iznenadili vodeći Brod 035 kojeg su pobijedili na njegovom terenu, ali tada su u postavi bili: Peharda, Marčetić, Šubara, Solić, Plešić, Lacović i Soldić kojih sada nije bilo. S druge strane niti Brod nije bio kompletan pa su tako kod njih izostali: Marko Stepić, Toni Sedlo, Dalibor Jukić, Karlo Baričević, Hrvoje Pleše i Marin Buzov. Bez obzira što oba sastava nisu nastupila u svojim  najjačim postavama bila je to dobra predstava s puno trke, borbenosti i lijepih poteza. Sama utakmica opravdala je epitet derbija, dok je pobjeda malonogometaša Broda s 5:2 nad Autodijelovima Tokić iz Požege sasvim zaslužena.

Od početka su malonogometaši Broda pritiskali i tražili vodeći pogodak kojeg su postigli u 6. minuti. Lovreković je ubacio s desne strane, u sredini je Jelčić pred golom propustio loptu koja je došla na drugu stranu do Štefančića koji ju je poslao u mrežu za 1:0. Samo 5. minuta kasnije gosti dolaze do poravnanja, dok je prije njihovog gola domaći golman Matić zaustavio udarce Soldi i Hodaku. Međutim, u 11. minuti nije mogao obraniti udarac Brnčiću koji je tako poravnao na 1:1 te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku je Brođanima trebalo 7. minuta za novo vodstvo kada je Brnjić povratnom uposlio Sivrića, a ovaj je lijepo pogodio pod gredu nemoćnog golmana Klasića koji je očito bio pokriven i nije stigao reagirati. Nije dugo trajalo slavlje domaćih, a samo minutu nakon toga Autodijelovi Tokić dolaze do novog poravnanja ponovno preko vrlo dobrog Brnčića koji je imao lagan zadatak nakon pogreške u domaćoj obrani izjednačiti na 2:2. Na polovici drugog poluvremena u 30. minuti lopta je došla do Tomislava Sedle koji ju je snažnim udarcem uz malu pomoć gostujućeg igrača poslao u gornji lijevi kut za 3:2. Minutu nakon toga malonogometaši Broda odlaze na 4:2 nakon lijepe akcije koja je počela od Lovrekovića, dok je Mijić aistirao pred gol Sedli koji svojim drugim pogotkom na utakmici domaćoj ekipi donosi 2 gola prednosti. Nakon toga gosti iz Požege igraju bez vratara s igračem više u polju što je u posljednjoj minuti iskoristio Sivrić koji je sa svoje polovice terena poslao loptu u prazna vrata za svoj također drugi pogodak na utakmici s kojim je postavio konačnih Brod – Autodijelovi Tokić 5:2.

Tako su malonogometaši Broda zabilježili 7. pobjedu u prvenstvu s kojom se na ljestvici nalaze na 3. mjestu s 2 boda iza Futsal Aurelije. Baš u slijedećem kolu ovog vikenda Brođani se na gostovanju sastaju s Aurelijom u Vinkovcima.

Autor: Josip Šebalj