Brod na Savi se pobjedom oprostio od domaće publike

Od svojih vjernih gledatelja za prvi dio sezone u Premijer ligi košarkašice Broda na Savi oprostile su se s pobjedom nad Orkom iz Zagreba. Brođanke su u tom susretu imale ulogu favorita što su i opravdale s pobjedom od 90:75. Cijelo vrijeme domaće su imale kontrolu igre i rezultata te su na taj način zabilježile 4. uspjeh u ovoj sezoni.

Protiv novog člana Premijer lige zagrebačke Orke košarkašice Broda na Savi zabilježile su očekivanu pobjedu s 90:75. Gošće su prije dolaska na Vijuš imale gostujući uspjeh u Splitu s kojim će se boriti za ostankom u ligi, dok je tu još i riječki FSV. Nakon domaćih pobjeda nad Plamen Požegom i FSV-om, djevojke Dražena Rimarčuka tražile su i 3. uzastopnu pobjedu na svom terenu, a ukupno 4. u ovoj sezoni u čemu su i uspjele. Na taj način oprostile su se od svojih vjernih gledatelja za ovaj dio prvenstva koji je bio više nego uspješan.

Premda su košarkašice Orke utakmicu otvorile s vodstvom od 2:0 nakon toga uslijedila je serija Broda na Savi od 15:2 te je tako u 5. minuti bilo 15:4 za domaće koje su nakon prve četvrtine imale velikih 27:12. U istom ritmu Brođanke su nastavile s dobrom igrom i u drugoj dionici nakon koje je na poluvremenu bilo najvećih +18 za 50:32. U nastavku su se djevojke trenera Rimarčuka očito zadovoljile s visokim vodstvom te su malo popustile, ali ne previše. Iako su Zagrepčanke smanjile zaostatak na 13 koševa uoči posljednje četvrtine bilo je 67:52. Vrlo brzo Orka dolazi i na 12 koševa minusa na 69:57 koliko je bilo za Brod
na Savi u 32. minuti. Bilo je to dobro upozorenje Brođankama koje su 2. minute prije kraja košem Klare Rimarčuk dostigle svoju najveću prednost od 18 koševa za 85:67 da bi utakmica završila s 90:75. Ponovno sjajnu utakmicu za Brod na Savi odigrala je Jelena Zorić koja je uz 22 koša imala 15 skokova, 7 uspješnih dodavanja, 5 osvojenih i 4 izgubljene lopte. Uz nju je Klara Rimarčuk postigla 18, Shannon White 16, Andrea Stanković 10, a Petra Šimunić i Lorena Fonović svaka po 9 koševa.

U sastavu Orke je Nika Mateković ubacila 19, Hana Rudić 15, Nina Horvat 11, a Petra Ivković i Rahela Horvat svaka po 9 poena.

Prema statistici košarkašice Orke bile su ravnopravne, dok su imale i 2 skoka više od Broda
na Savi te su bile bolje i u postotku ubačaja za tricu. Zato su Brođanke bolje šutirale za 2 i
slobodna bacanja te su imale ukupan broj više asistencija, dok su izgubile 3 lopte manje od svojih suparnica. Pred igračicama Dražena Rimarčuka do zimske stanke uoči Božića i Nove godine ostalo je još samo gostovanje u Puli ovog vikenda. (Tekst: Josip Šebalj)