Brod na Savi poražen kod kuće, Plamen Požega porazila FSV

U 4.kolu HT Premijer lige za žene, košarkašice Broda na Savi su ugostile Košarkašku akademiju Žana Lelas, no nisu se najbolje provele. Gošće su u Vijušu od početka utakmice radile razliku i pokazivale da su došle po sigurnu pobjedu te na kraju rezultat 48:91 (14:24, 14:23, 9:20, 11:24) nažalost nije iznenađujuć. U teškom porazu najviše su se istaknule Danielle Stennis Lakyesha sa 15 poena i 4 skoka, dok je kod gošći najefikasnija bila Nika Lokica sa 18 poena i 7 skokova. U sljedećem kolu Brođanke će prvu pobjedu ove sezone te pomicanje s dna ljestvice tražiti u gostima kod Pule, dok će KAŽL na domaćem terenu ugostiti FSV.

Dok su Brođanke nastavile s lošijim igrama ove jeseni, košarkašice Plamena iz Požege su u Rijeci svladale FSV 61:67 (10:13, 20:19, 17:13, 14:22) te su tako zaključile izvrstan tjedan iza njih koji je započeo pobjedom u Skopju u WABA ligi. U podosta izjednačenoj utakmici Požežanke su u Rijeci pokazale da se neće predati te su nakon prve 2 četvrtine imale vodstvo. U trećoj četvrtini domaće igračice su preokrenule rezultat u minimalno vodstvo, no odličnim zadnjim periodom Plamen odnosi pobjedu nazad u Slavoniju te se ovim trijumfom nalaze na 4.mjestu prvenstvene ljestvice sa samo jednim porazom, a iza neporaženih Trešnjevke i Medveščaka. Najefikasnije igračice kod Plamena su bile La Mama Kapinga Maweja sa 27 poena i čak 17 skokova te Jelena Ivezić sa 15 poena, 7 skokova i izvrsnih 10 asistencija, dok su domaće igračice bile predvođene Jacqlyn Poss koja je ubacila 17 poena i ostvarila 6 skokova. U sljedećem kolu Plamene će na svojem terenu u Požegi odigrati slavonski derbi protiv Murse VROS. Zanimljivo je reći da su košarkašice Murse VROS bile slobodno ovo kolo jer je utakmica protiv Šibenika odgođena zbog pozitivnog slučaja na koronavirus u redovima Šibenika. Trener Goran Gunjević je nezadovoljan zbog takvog raspleta situacije, no ova će se utakmica morati odigrati u nekom kasnijem i slobodnom terminu.