/Brazilci osvojili Copa Americu PERU PREKINUO POZITIVAN NIZ U FINALIMA OVOG NATJECANJA
BRAZIL COPA TW

Brazilci su osvajači ovogodišnjeg izdanja Copa America. U finalu su slavili protiv Perua s 3:1 te pred svojim navijačima na svojoj Maracani podigli pobjednički pehar.

Već u 15.minuti Peruance je načeo Everton, ali uporni gosti se nisu predavali te preko Guerrera vraćaju stvari na početak u 44.minuti iz kaznenog udarca.

Ipak u nadoknadi prvog dijela Brazil ponovo dolazi u vodstvo preko Gabrijela Jesusa te se s tim rezultatom odlazi na odmor.

Isti igrač u drugom dijelu uparuje kartone te ostavlja svoju momčad u deficitu, ali Peru nije uspio stići do izjednačenja. Točku na I je stavio Richarlison u 88.minuti također iz kaznenog udarca.

Brazil je osvojio prvu Copu nakon 2007. godine, a zanimljivo je da je slavio svaki puta u natjecanju južnoameričkog prvenstva kad je bio domaćin.

Brazilu je to bilo 20. finale Copa Americe i deveti naslov, prvi nakon 2007. godine, dok je Peru u svom trećem finalu upisao prvi poraz nakon što je slavio 1975. i 1939.