Bratstvo uvjerljivo protiv Termie, Drava slavila u derbiju

Nogometaši Bratstva iz Radikovaca novom pobjedom sačuvali su velikih 5 bodova prednosti na vrhu Lige za prvaka 2. ŽNL Valpovo – Miholjac. Bratstvo je na kraju uvjerljivo slavilo protiv gostiju iz Bizovca, iako se sve moglo zakomplicirati za lidera. U 3. minuti gosti su preko Marka Magušića došli do prednosti, u 29. su imali priliku s bijele točke poduplati vodstvo, a kada su to propustili Bratstvo je dodalo gas i do odmora preko Adama Bibića poravnali, a onda u nastavku odjurili do uvjerljivog slavlja golovima Ronalda Majdenića i dva puta Marka Vidakovića.

U derbiju kola Drava je slavila protiv Omladinca, a utakmica je bila sjajna, već u 14. minuti mreže su se tresle tri puta. Ivan Skelac donio je prednost Dravi, preokret gostiju započeo je Matej Grizelj, a dovršili domaći sami autogolom. Pred sam odlazak na odmor Denis Val vraća stvari u egal a u nastavku Ivan Skelac ima one man show i s tri nova gola ostavlja bodove u Nardu, dok je poraz gostiju malo uljepšao Luka Stojiljković. Sokol je na svom terenu s 2:0 nadigrao Viktoriju golovima Josipa Golubića, dok su Dubrava i Podravac remizirali, a dvostruki strijelac za goste bio je Dominik Živković, dok su domaće u egal vraćali Izidor Plužarić i Mario Pušić, a zanimljivo da su gosti posljednjih pola sata igrali s igračem manje iako isključenja nije bilo nego nisu imali zamjene za ozljeđenog igrača.

SLOBODAN:      NK “Mladost” (Č)

Rakitovica :          NK “Sokol”                   NK “Viktorija”                     2   :   0

Ivanovci :             NK “Dubrava”               NK “Podravac” (PM)           2   :   2

Radikovci :           NK “Bratstvo”               NK “BSK Termia”               4   :   1

Nard :                    NK “Drava”                  NK “Omladinac”                 5   :   3

U ligi za ostanak pola-pola učinak, dvije pobjede domaćina i dva slavlja gostiju. Podravac je slavio u derbiju koji je bio sjajan, na poluvrijeme domaćin odlazi s tri gola prednosti, u nastavku se Satnica vraća u potpuni egal za samo 15 minuta uz dva gola Ivana Tomasa, a onda u žestokoj završnici uz tri crvena kartona Podravac ipak dolazi do slavlja, junak je trostruki strijelac Filip Kupanovac koji je postigao i taj pobjednički gol u 90. minuti utakmice. Beničanci su odigrali izvrsnih 90 minuta u Bočkincima no ostali su praznih ruku, domaćin je svoje prigode iskoristio i slavio rezultatom 2:1. Graničar je uz hattrick Petra Harkanovca slavio na gostovanju kod posljednjeg Garta, a Zelčin golom Borisa Đurakića minimalno u Ivanovu.

SLOBODAN: ”    NK “Hajdin”

Ivanovo :              NK “Ivanovo”                     NK “Zelčin”                        0   :   1

Gat :                      NK “Gat”                             NK “Graničar”                   1   :   3

Bočkinci :             NK “Bočkinci”                    NK “Beničanci”                  2   :   1

Bistrinci :              NK “Podravac” (B)              NK “Satnica”                     4   :   3