Bratstvo (SV) i Sloga remizirali, u Kotoribi palo šest pogodaka

Peto kolo Međimurske Premier lige otvoreno je današnjim utakmicama. Pet mečeva odigrano je danas, dok je preostalih tri na rasporedu sutra. Subotnji dvoboji nisu razočarali, a domaćini će ih vjerujemo pamtiti više nego gosti.

NK NEDELIŠĆE – NK DRAŠKOVEC 4:1

U Nedelišću se igrao susret između istoimenog domaćina i Draškovca. Nedelišće se uspjelo sabrati nakon poraza protiv beličanskog BSK-a i zasluženo slavilo. Sve je bilo gotovo u pola sata. Poveli su domaćini preko Iana Treske u 39. minuti susreta. Na 2:0 povećao je Boris Kosir u 41. minuti. Vedran Kršlak u 53. zabija za 3:0, a Kosir ponovo u 67. povećava na 4:0 i siguran kraj meča. Poraz gostiju ublažio je Vinicius Gontijo Avelar u 68. minuti utakmice.

NK PODTUREN – NK GALEB (O) 4:0

Bila je ovo utakmica u kojoj je domaćin pokazao apsolutnu dominaciju na terenu. Utakmica je praktički riješena u prvom poluvremenu. Igor Šegović u 10., Jurica Golubić u 24. i Lovro Hranilović u 43. potopili su gosta koji nije imao nikakve šanse. Domaćini su se malo primirili u drugom poluvremenu, ali i fulali nekoliko šansi, pa su gledatelji vidjeli tek jedan gol. On se dogodio u 88. minuti nakon što je zabio Lovro Koščak.

Da smo iskoristili sve šanse, bilo bi 15:0. Zadovoljan sam rezultatom, ali mogli smo dati još koji gol više. Imali smo puno šansi, ali to je takva utakmica. Poveli smo otpočetka i imali prilike. Nakon 2:0 smo počeli fantazirati, pokušali smo dati golove na znanstveno-fantastični način. U drugom poluvremenu smo malo stali, odradili zamjene i onda je bolje krenulo. Važna su tri boda, igrali smo bolje, ali sad nas čeka pet pravih kola. Ja se nadam da bude neriješenih rezultata manje. Bolje izgubiti jednu pa dvije pobijediti, nego odigrati dvije neriješene utakmice. Sad se bude vidjelo gdje smo i što smo, slijede prave utakmice“, rekao je Vjenceslav Hranilović, trener Podturena.

NK MLADOST KOMET – NK JEDINSTVO (GM) 2:1

U Prelogu na istoimenom igralištu odigrana je utakmica između Mladost Kometa i Jedinstva iz Gornjeg Mihaljevca. Jedinstvo je u prošlom kolu ostvarilo prvi bod u ligi i bilo je jasno da tu seriju želi i dalje nastaviti. Međutim, pred njima se nalazila domaća Mladost koja je bila željna pobjede nakon poraza u prošlom kolu. Domaćini su ostvarili svoj cilj i došli do prva tri boda u prvenstvu. Poveli su već u osmoj minuti preko Emanuela Pintarića. Na 2:0 povisio je Srećko Šegović u 52., no sedam minuta kasnije gosti su smanjili preko Mihaela Ladića. Rezultat 2:1 se na kraju pokazao kao konačan i utakmica je privedena laganom kraju.

NK GRANIČAR KOTORIBA – NK DINAMO PALOVEC 3:3

Luda utakmica odigrana je u Kotoribi. Bilo je tu svega i svačega – od sumnjivih situacija preko žutih kartona do infarktne završnice. Poveli su gosti u prvom poluvremenu iz kaznenog udarca. Uspješan realizator bio je Davor Štrok u 23. minuti. Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor. S odmora je željniji sva tri boda bio Graničar koji je pokazao čvrstu igru, što je urodilo plodom u 66. minuti, kada je iz penala zabio Danijel Brčić. Ipak, jedna greška domaće obrane i četiri minute kasnije novo vodstvo Dinama. Ponovno je zabio Štrok. Nakon tog pogotka uslijedio je još veći pritisak domaćina i ludih zadnjih 10 minuta utakmice. Graničar je izjednačio preko Nikole Golenje u 80. minuti. U 88. je ponovno Brčić strijelac, čime je doveo domaćina u vodstvo. No samo minutu kasnije ponovno greška domaće obrane koju je iskoristio Štrok te zabio svoj i Dinamov treći gol.

Čestitam dečkima na borbenosti, htijenju i zalaganju, ali koliko se trude toliko prelako rade pojedinačne greške. Gosti su poveli iz jedne totalno sumnjive situacije. Htio bih da takve situacije u kojima sude penal prosude i u korist Graničara. Gosti su poveli 0:1 ničim izazvani, iz jednog olako dosuđenog jedanaesterca. Nakon toga smo se mi trudili i izjednačili, no moram reći da smo još uvijek desetkovani. Igrači su nam spriječeni poslovnim obavezama, odnosno povredama. Gosti su iz nespretne reakcije naše obrane poveli 1:2. Uspjeli smo okrenuti na 3:2 jer smo bili fizički superiorniji i pritiskali smo ih. I onda smo iz još jedne nespretnije situacije dobili gol za 3:3. Ja nisam vidio jer mi je bilo zaklonjeno, ali vele mi da je njihov napadač ispred našeg golmana igrao rukom prije gola. Mislim da publika više nema strpljenja gledati kako igramo. Moramo biti malo koncentriraniji da ne bi sami sebi zabijali golove. Teško vam je to preživjeti. Kad sam se ponadao da budemo uspjeli pobijediti, onda smo napravili još veću glupost. Moramo smanjiti greške i onda će protivnici dobivati po pet-šest golova“, jasan je Mario Piškor, trener Graničara.

NK BRATSTVO (SV) – NK SLOGA ŠTRIGOVA 1:1

Tvrda, teška i napeta utakmica odigrana je u Savskoj Vesi, baš kako je bilo i najavljeno. Izjednačena poluvremena, jedno bez, a drugo s golovima na kraju su objema momčadima donijela po bod. Poveli su gosti u 75. minuti preko Nikole Ferlina. Činilo se kako će ekipa Tinea Špilaka uzeti sva tri boda Bratstvu, no onda se u četvrtoj minuti sudačke nadoknade ukazao Tomoki Kai i zabio za izjednačenje te podjelu bodova.