Bratstvo remijem do naslova prvaka 2. ŽNL Valpovo – Miholjac!

Nogometaši Bratstva iz Radikovaca su se okitili naslovom prvaka 2. ŽNL nogometnih središta Valpovo i Donji Miholjac nakon što su u posljednjem kolu remizirali na gostovanju u Ivanovcima kod Dubrave. Na kraju vrlo uzbudljive sezone Drava je najduže parirala novim prvacima, imala je priliku u posljednjem kolu i potpuno anulirati zaostatak, no i momčad iz Narda je na gostovanju u Rakitovici ostala bez pobjede nakon 90 minuta borbe u kojoj nije bilo golova.

Izidor Plužarić donio je prednost Dubravi u dvoboju protiv novih prvaka, ali veselje Ivanovčana trajalo je samo dvije minute, kapetan Elvino Horvat iskoristio je priliku s bijele točke i donio egal svojoj momčadi, pokazat će se sat vremena kasnije i bod i naslov prvaka. Dvoboj Sokola i Drave završen je bez pobjednika i bez golova, ali uzbuđenja nije nedostajalo, već u 25. minuti Denis Maltašić je skupio dva žuta kartona pa je Sokol nastavio s igračem manje, ali početkom drugog dijela istu stvar je učinio i Ivan Kaluđer pa su posljednjih 40ak minuta ponovno bili brojčano kao i rezultatski izjednačeni. Još je jedan dvoboj Lige za prvaka završen remijem, Mladost i Omladinac su sezonu završili podjelom bodova uz po gol na svakoj strani. Valent Jelić je na samom otvaranju donio prednost Črnkovčanima, a Luka Rimac 20ak minuta prije kraja osigurao bod gostima. Jedinu pobjedu u posljednjem kolu upisali su nogometaši Viktorije u Lacićima gdje je gostovala Termia koja je zapravo predala utakmicu nakon 50 minuta igre. U tom trenutku domaćin je imao 4:1 vodstvo golovima Matka i Mihaela Zaspana te dvostrukog egzekutora Roberta Jurišića nakon čijeg su drugog pogotka gosti zalegli po terenu i masovno se samoozlijedili pa je sucu ostalo samo prekinuti utakmicu.

Liga za prvaka:

SLOBODAN: NK “Podravac” (PM)

Lacići :        NK “Viktorija”       NK “BSK Termia”    4 : 1

Črnkovci :   NK “Mladost” (Č)   NK “Omladinac”     1 : 1

Rakitovica : NK “Sokol”            NK “Drava”              0 : 0

Ivanovci :     NK “Dubrava”        NK “Bratstvo”         1 : 1

U Ligi za ostanak nije bilo remija, ali je golijada, napadači su sezonu zaključili u velikom stilu, u četiri utakmice postigli su čak 29 golova! Najefikasnije je bilo u Ivanovu gdje je Podravac upisao pobjedu rezultatom 7:3. Hajdin je u Cretu nadigao Satnicu, Zelčin s pet različitih strijelaca uvjerljivo slavio protiv Beničanaca, dok Gat u posljednjem kolu stigao do prve pobjede i to nakon što je bio dva gola u minusu u susretu protiv Bočkinaca.