Bratstvo pobjedom nad Nedelišćem prekinulo crni niz, beličanski BSK izvukao bod kod Naprijeda

Odigrani su preostali susreti sedmog kola Međimurske Premier lige. Ovo kolo pokazalo nam je da situacija u Premier ligi nije jednostrana. Jedno kolo si gore, drugo dolje – tako bi se mogla opisati cijela liga nakon potpunog sedmog kola.

NK MLADOST SVETA MARIJA – NK DRAŠKOVEC 3:2

Utakmica s dva različita poluvremena u kojem je na kraju slavila domaća momčad. Prvi dio susreta završio je bez pogodaka. Nakon odmora su bolje izgledali igrači Mladosti, koji su u samo 11 minuta zabili tri gola. Od 64. do 75. minute redom su strijelci bili Mihael Matotek, Dominik Gašparić i Filip Igrec. Ipak, susret nije mogao proći bez napetosti pa je tako sam završetak meča bio i više nego uzbudljiv. U samo osam minuta (80′ i 88′) gosti su smanjili na 3:2 preko dvostrukog strijelca Marija Sačera. U 86. minuti domaćini su i ostali bez golmana, koji je dobio crveni karton nakon što je faulirao protivničkog igrača u svom šesnaestercu. Mladost je do kraja uspjela sačuvati gol prednosti i uzeti sva tri boda iz ovog meča.

Prvo poluvrijeme je utakmica bila u egalu. Nisam bio baš zadovoljan s prvim poluvremenom. U drugom smo krenuli bolje, igrali smo bolje i poveli 3:0. Nakon toga smo sami vratili goste u život, ostavili smo igrača nepokrivenog kod kornera. Pri kraju nam je golman dobio crveni karton i gosti su imali penal. Do kraja je bilo svega i svačega. Grčevito smo se branili tako da na kraju mogu biti zadovoljan s tri boda. Liga je poprilično izjednačena, to se vidjelo iz rezultata ovaj vikend. Slijedi domaća utakmica protiv Jurovca, a mi ćemo biti malo henidkepirani zbog crvenog kartona. Idemo igrati, probat ćemo se posložiti i stati u blok da neutraliziramo te opasne napadače ekipe Jurovca. Nadam se da budemo imali šanse tijekom utakmice i da ćemo pojedine iskoristiti. Idemo uvijek na pobjedu i tri boda“, za Sportalo je izjavu dao Mario Cvetko, trener Mladosti.

NK BRATSTVO (Ju) – NK NEDELIŠĆE 3:2

Jedno od većih iznenađenja sedmog kola stiglo je nakon utakmice u Jurovcu. Domaćin je uspio svladati dotad vodeće Nedelišće. Bratstvo je nakon lošeg niza od nekoliko uzastopnih poraza uspjelo doći do pobjede i to tek kakve – Nedelišće je palo u Jurovcu. Golove za domaćina su zabili dvostruki strijelac Marko Sakač i Dominik Kirec. Za goste su poentirali Boris Kosir i Marcos Gabriel Anaisce da Costa Souza.

Nakon tri uzastopna poraza, pobijedili smo 3:2 protiv vrlo dobre ekipe Nedelišća. Bio je težak teren jer je kiša padala. I jedni i drugi smo odigrali vrlo kvalitetnu utakmicu. Na momente je bilo izjednačeno. Oni su bili bolji prvih 20 minuta, poveli su 0:1 i nakon toga smo se malo konsolidirali pa smo zabili za 1:1. Definitivno zaslužena pobjeda naše ekipe. Mislim da smo danas pokazali da možemo konkurirati za gornji dio tablice. Vidjet ćemo kako će se prvenstvo dalje razvijati, idemo utakmicu po utakmicu. Sveta Marija se diže, ima pozitivan niz rezultata. Oni su ekipa koja je prošle godine igrala ligu više i to treba respektirati. Mi idemo utakmicu po utakmicu i potrudit ćemo se što bolje pripremiti za susret. Kakav bude krajnji rezultat, vidjet ćemo sljedeći tjedan“, rekao je trener Bratstva, Luka Murk.

NK NAPRIJED (C) – NK BSK BELICA 1:1

Odličan meč su gledatelji mogli pratiti u Cirkovljanima. Drugoplasirani BSK stigao je u goste uvijek neugodnom Naprijedu protiv kojeg su se mnogi mučili. Pokazala se ovo kao jedna izjednačena utakmica u kojoj su prilike sijevale s obje strane, no na kraju se ekipe moraju zadovoljiti tek s bodom. Za Naprijed je gol dao David Atilla Takacs, dok je za Beličane zabio David Partlić.

Dosta izjednačena i borbena utakmica, prava prvenstvena. Na kraju je realno bod svakome, ali ostaje neka gorčina malo. U zadnjoj minuti smo imali jedanaesterac, ali nije nam suđen. Suđenjem nismo zadovoljni, ali što je tu je. Generalno, obje ekipe su dobre i odigrana je jedna stvarno dobra utakmica. Vidjet ćemo [protiv Nedelišća u sljedećem kolu], imamo neke kartone i povrede. To će nam biti mali problem jer nemamo široki roster, ali budemo se borili. Moramo se koncentrirati dok se ne kompletiramo tako da ćemo sve vidjeti“, izjavio je Dražen Horvat, trener Naprijeda.

Teško gostovanje protiv vrlo solidne ekipe iz Cirkovljana na dosta teškom terenu. Na kraju, ja bih rekao da je bod realan iako smo mi poveli i onda nespretno dobili izjednačujući pogodak koji nas je demotivirao. Uspjeli smo izdržati, nismo nezadovoljni jer se vraćamo kući s vrijednim bodom. Podturen i Belica su vječiti rivali pa očekujem jednu dobru i tvrdu utakmicu s mnoštvo publike. Tko će biti bolji, neka pobijedi. Mi imamo problema s golmanom, koji je možda pretrpio ozljedu na nekoliko tjedana pa moram vidjeti kako je on. Vraća nam se stožerni stoper pa se nadam da ćemo imati snage potući se s Podturnom“, jasan je bio Davor Piškor, trener BSK Belice.

NK MLADOST KOMET – NK MEĐIMUREC (DP) 0:1

Još jedna gostujuća pobjeda Međimurca stigla je ovog puta u sedmom kolu. Jedini gol na utakmici zabio je Bojan Vručina u sedmoj minuti susreta. Bila je ovo utakmica u kojoj su gosti imali više prilika, no uspjeli su iskoristiti tek jednu jedinu. To je bilo dovoljno za konačni rezultat i odlazak kući s tri boda iz Preloga.

U gostima ovo izgleda sjajno. Možda bismo trebali igrati sve utakmice u gostima (smijeh). U gostima imamo tri pobjede i remi na teškim gostovanjima. Bila je ovo jako teška utakmica, teren također. Poveli smo vrlo rano i to se na kraju pokazalo kao odlučujući gol. Moram stvarno čestitati dečkima na ratničkoj utakmici. Bili smo dominantni tijekom svih 90 minuta. Prvo poluvrijeme smo imali 3-4 odlične kontre, ali nismo bili mirni u završnici. Drugo poluvrijeme također isto tako. Njihov golman je isto bio odličan, polovio je sve te lopte. Velika pobjeda i za nas jako važna. To će biti pravi derbi [utakmica protiv Graničara]. Prava poslastica nogometa. Nadam se da ćemo mi odnijeti pobjedu doma na domaćem terenu. Spremit ćemo se maksimalno dobro za tu utakmicu. Odlično se radi i trenira“, tvrdi Jurica Vručina, trener Međimurca.

NK SLOGA ŠTRIGOVA – NK DINAMO PALOVEC 0:1

Tvrda i teška utakmica odigrana je u Štrigovi. Dvije odlične ekipe su se sučelile u sedmom kolu i bilo je jasno da sva tri boda neće biti lagano osvojiti. To je ipak uspjelo Dinamu koji je na samom kraju susreta stigao do pobjede. U 84. minuti Ladislav Juniro Nađ poentirao je za Palovčane i donio im vrijedna tri boda.

Bila je ovo teška utakmica. Obje ekipe su imale svoje prilike, Dinamo je svoju iskoristio, a mi nismo. Na kraju su zasluženo pobijedili. Mi smo dosta dobro ušli u utakmicu, imali neke kontre i polukontre, ali nismo zabili. Zadnjih pet minuta su nam zabili za 0:1 i treba im čestitati na pobjedi. Za nas je [utakmica protiv Jedinstva] derbi. Igračima je možda već danas bilo u glavama derbi protiv njih, ali trebamo se sada skupiti i natrenirati. Mislim da možemo ostvariti dobar rezultat tamo. Imali smo sad neke izostanke zbog viroze, ali bi nam se trebali vratiti. Tada se možemo nadati pobjedi i uspjehu u Mihaljevcu“, komentirao je trener Sloge Tine Špilak.

Utakmica je bila teška, Sloga je odlična ekipa. Utakmica je mogla prevagnuti na jednu i drugu stranu. Mi smo bili te sreće pa smo zabili gol 5-7 minuta do kraja. Domaćini su imali šansu u zadnjoj minuti, ali naš golman je to uspio obraniti. Mi smo dobro stajali na terenu i zadovoljan sam svojim dečkima. Liga je jako izjednačena, vidi se po današnjim i jučerašnjim rezultatima. Dvije-tri pobjede i u vrhu si ili dvije-tri pobjede i dolje si. Svakoj ekipi respekt i bit će teško [u narednom kolu]“, za Sportalo je rekao Mario Zaspan, trener Dinama.