Borinci svladali Hašk, Radnički remizirao u Bošnjacima

Kompletirano je 11.kolo MŽNL OSVI, a najviše razloga za zadovoljstvo imaju igrači Marka Novoeselca koji su se vratili iz ponora i pobjedom nad neugodnim gostom iz Jankovaca stigli do novih bodova koji su ih lansirali na diobu prve pozicije s dobrom perspektivom za samostalno preuzimanje pošto imaju utakmicu manje od lidera iz Kneževih Vinograda. Gost je vodio 0:2 u Jarmini pogocima sjajnog Josipa Mitrovića koji je uhvatio pravu golgetersku formu no u drugom dijelu domaćin postiže 4 pogotka za veliki preokret – uz jedan autogol dva pogotka su postigli igrači s klupe što dodatno diže rep treneru domaćih. Radnički je imao prigodu zasjesti na vrh s bodom ispred ovog dvojca i imao je čelnu poziciju u džepu sve do 90.minute kada se ukaza Martin Šumanovac i donio bod domaćinu, a gostu uskratio vrh.

U derbiju je Mladost svladala Višnjevac u izjednačenom susretu, a i ovdje je trener Ivan Denić pokazao dobar instinkt poslavši na teren Nevena Grbešu u 70.minuti što se pokazalo kao pun pogodak jer je nakon 9 minuta provedenih u igri doveo domaćina u vodstvo, a tri minute kasnije zapečatio sudbinu gostiju drugim pogotkom. Dvoboj dvaju Tomislava u Livani pripao je domaćem koji je imao dvostruko vodstvo, gost priprijetio smanjenjem, domaćin vratio na plus dva da bi gost smanjio u zadnjoj minuti, a za nešto više nije bilo vremena. Šokadija je postigla jedan pogodak vrijedan tri boda, a potpisao ga je Tomislav Gregorović 18 minuta prije zadnjeg sučevog zvižduka.

11 16.10.2021 15:30 Valpovo NK Valpovka – NK Borac (Bo) 6:0
11 16.10.2021 15:30 Županja NK Radnički (Ž) – NK Dilj (V) 1:1
11 17.10.2021 15:30 Đakovačka Satnica NK Mladost Đakovačka Satnica – NK Višnjevac 2:0
11 17.10.2021 15:30 Bošnjaci NK Zrinski (B) – HNK Radnički (M) 1:1
11 17.10.2021 15:30 Livana NK Tomislav (L) – NK Tomislav (C) 3:2
11 17.10.2021 15:30 Babina Greda NK Šokadija (BG) – NK Slavonac Komletinci 1:0
11 16.10.2021 15:30 Otok NK Otok – HNK Grabovac 0:0
11 16.10.2021 18:00 Kneževi Vinogradi NK Borac (KV) – NK Olimpija 6:1
11 17.10.2021 15:30 Jarmina NK Borinci – NK HAŠK Sokol 4:2

Znali smo da će danas biti teško, da nas gostujući trener odlično poznaje, da će tko prvi zabije biti u velikoj prednosti. Dugo smo lomili Višnjevca, sve do kraja utakmice, napokon smo iskoristili našu dužinu klupe i potpuno zasluženo pobijedili odličnu momčad gostiju. Čestitam mojoj momčadi, svakom pojedincu ponaosob, na potpuno zasluženoj pobjedi. Gostima također čestitke na vrhunskoj partiji, pokazali su da s razlogom pripadaju u sam vrh lige. Mi idemo proslaviti ovu pobjedu, a od sutra se okrećemo gostovanju u Vinkovcima – rekao je trener Mladosti Ivan Denić.

Jedna prava natjecateljska tekma u kojoj smo imali posjed i dominirali međutim gosti kao prava iskusna ekipa koriste naše visoko postavljanje te iz jedne kontre dolaze do zasluženog vodstva. Nakon toga ponovno preuzimamo stvari u svoje ruke i polako pritišćemo goste koji čekaju svoju šansu iz kontre i polukontre. Gosti imaju par polušansi , a mi vratnicu i 2 “ćišćenja” s crte obrambenih igrača gostiju te još par šansi. U posljednjim minutama bivamo nagrađeni za današnju prezentaciju i izjednačujemo. Gostima puno sreće u nastavku prvenstva, svojim dečkima neka ovo bude put kako dalje – kazao je Stjepan Kvesić trener Zrinskog.

Dario Dundović HNK Radnički Mece je dao svoje viđenje susreta:
Danas smo sami sebi uzeli dva boda. Čestitke domaćinu i puno uspjeha u nastavku prvenstva.

Kroz cijeli tjedan smo se pripremali za ovu utakmicu, jer smo znali da nas čeka težak zadatak. Koliko god sam upozoravao da su Jankovci opasna i kvalitetna ekipa, moji momci to očito nisu shvatili ozbiljno u prvih 45 minuta. Zato se i događa rezultat 0:2. Drugo poluvrijeme kao da dolazi druga momčad i fantastično krećemo i u 63. minuti dolazimo do poravnanja rezultata. Psihološka prednost na našoj strani, dodatno se dižemo, fizička snaga dolazi do izražaja i zasluženo okrećemo rezultat na 4:2. Još jednom svaka čast mojim dečkima na karakteru koji su pokazali u današnjoj utakmici, a gostima sretno u nastavku prvenstva – komentar je trenera Borinaca Marka Novoselca.