Borinci su jesenski prvaci

Završen je jesenski dio u MŽNL Osijek-Vinkovci. Momčad Borinaca iz Jarmine jesenski je prvak i na zimsku pauzu ide s tri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu Borca iz Kneževih Vinograda. Prvo su mjesto potvrdili današnjom pobjedom nad ove jeseni vrlo dobrom ekipom iz Višnjevca. Do bitnih i važnih domaćih pobjeda došli su Zrinski i Šokadija, koji su tijesnim rezultatima svladali goste iz Bobote, odnosno Županje. Do prvog je gostujućeg boda ove sezone stigao Slavonac iz Komletinaca koji je osvojio jedan, ali vrijedan bod u Grabovcu.

Nakon čak sedam utakmica bez pobjede, do vrlo bitna tri boda došla je momčad Zrinskog. Iako su dva puta gubili, uspjeli su potpuno preokrenuti i pobijediti perspektivnu momčad Borca iz Bobote i na taj se način izjednačiti s gostima. Nije počelo nimalo dobro za momčad iz Bošnjaka, sredinom prvog dijela goste u vodstvo dovodi njihov robusni napadač Kovačević. Ipak na poluvremenu domaća momčad odlučuje krenuti na sve ili ništa, što im se vraća već u drugoj minuti nastavka kada svoju mrežu pogađa gostujući branič Bjelajac. No ipak, Boboćanima,  svojim drugim pogotkom na utakmici prednost vraća Kovačević. Domaća momčad jednostavno tada nije imala što za izgubiti, bacili su sve karte u napad i u samo pet minuta potpuno okreću utakmicu. Prvo je u 71. minuti izjednačio Jakšić, da bi samo četiri minute poslije za važnu pobjedu Zrinskog pogodio Šumanovac. Ovo je momčadi iz Bobote drugo gostovanje zaredom da vode na poluvremenu, ali ipak na kraju ostaju bez bodova.

Prije svega odlična utakmica danas, imalo se šta za pogledati. Ne umanjujem pobjedu domaćina ali smo mi danas uspjeli pobijediti sami sebe. Imali smo dva vodstva na utakmici, između toga 3 šanse koje je teže ne zabiti, gredu u završnom djelu utakmice, ali nažalost bodova nema. U svemu tome uspjeli smo zabiti i autogol za rubriku “vjerovali ili ne”. Suđenje odlično, domaćin korektan i još jednom naglašavam odlična utakmica. Svima sretni nadolazeći blagdani i napokon pauza koju vjerujem svi s nestrpljenjem očekujemo – komentirao je trener Borca, Miodrag Radić

Nakon pet uzastopnih poraza, do važna je tri boda došla Šokadija iz Babine Grede. Na svom su terenu svladali momčad Radničkog koja je prije današnje utakmice bila četiri utakmice bez poraza. Domaći su krenuli furiozno i već su u osmoj minuti imali veliku prednost od dva pogotka prednosti do koje su je doveli strijelci Knežević i Karlić. Svoju su prednost čuvali sve do 81. minute kada nadu gostima donosi iskusni Pejaković, no za nešto više Radnički jednostavno nije imao snage.

Čestitam svojim igračima na zasluženoj pobjedi koja je mogla biti puno uvjerljivija. Ali jednostavno težak teren i teške noge su učinili svoje. Gostima iz Županje zahvaljujem na fer i korektnoj igri. Želim im puno sreće u nastavku prvenstva. Nama ostaje da se presložimo, odradimo kvalitetne zimske pripreme i sa nekoliko adekvatnih pojačanja budemo puno ozbiljniji i konkretniji u nastavku prvenstva.– rekao je trener Šokadije Kruno Tomljenović

U samom uvodnom dijelu nakon našeg neopreznog prekršaja na 17 m domaćin iz prekida postiže pogodak, nešto kasnije nakon debelog zaleđa domaćin postiže i drugi pogodak. Do kraja prvog dijela rastrzana igra po teškom terenu bez izrađenih prigoda. Cijeli drugi dio dominiramo, igramo pred golom domaćina, takav pristup donosi nam pogodak i dvije jako dobre prilike. U tom dijelu utakmice domaćin je bio isključivo defanzivan i kada je god mogao izležavao se na terenu i uzimao vrijeme. Više od pogotka do kraja nije išlo jer jako se malo igralo, uz to domaćin je imao dobar poguranac kod drugog pogotka te perfidno suđenje tijekom cijele utakmice. Čestitam domaćinu na pobjedi. Vama na Sportalu želim da ovako nastavite i dalje kako bi svi zaljubljenici u sportska događanja na ovaj način bili kvalitetno i pravoremeno informirani. -za Sportalo je rekao trener Radničkog, Andrija Besek

Kako smo i najavljivali, utakmicu s puno pogodaka odigrali su Borinci i Višnjevac. S teniskih su 6:3 domaći ispratili Višnjevčane i tako osigurali jesensku titulu. Nakon osvojenog kupa NS Vinkovci, osvajanje jesenskog prvaka momčadi Borinaca drugi je veliki skalp ove sezone, na čemu im uredništvo Sportala čestita. Prvi su do pogotka došli Borinci u 11. minuti, no samo minutu kasnije mladi Radoš anulira njihovu prednost. No to nije omelo domaću momčad koja do odlaska na odmor postiže još tri pogotka zahvaljujući dvostrukom strijelcu Petrovečkom i Flinčecu. U drugom im se dijelu hattrickom priključio briljantni Stjepan Kovačić te je slavlje domaćih navijača moglo početi. Kada su se domaćini već počeli pripremati za proslavu jesenske titule, Višnjevčani su smanjili rezultat pred kraj utakmice zahvaljujući golovima Jakovčevića i Jerkovića.

U ovom trenutku sam još pun emocija, pa neću komentirati današnju utakmicu koja je bila prekrasna za sve ljude koji su došli pogledati. Ja bi se ovim putem zahvalio klubu Borinci na ukazanom povjerenju, predsjedniku koji se maksimalno daje za klub, našem ekonomu Dančiju koji je uvijek s nama i uz nas, našim vjernim navijačima koji nas prate na svakoj utakmici i podrška su nam u svakom trenutku. Želio bih se zahvaliti i svom stožeru, Ivanu Škofu i Miletu koji su uz mene na svakom treningu i donošenju bilo kakvih odluka. Posebna i najveća zahvala ide mojim igračima. Ovakvu polusezonu odigrati, osvojiti kup i biti jesenski prvak, vrijedni su svakog divljenja i svake pohvale. Uredništvu Sportala želim sretan Božić i uspješnu Novu godinu, te poručujem da idete i Vi na zasluženi odmor do proljeća. Tada će čekati nas i Vas definitivno uzbudljiva utrka za prvaka.-vidno je sretan nakon utakmice bio domaći strateg, Marko Novoselac

Prvi je gostujući bod ove sezone osvojila momčad Slavonca iz Komletinaca koja je u Grabovcu remizirala s domaćom ekipom. Pred kraj je prvog dijela goste u vodstvo doveo Ždinjak. Početkom nastavka iz kaznenog udarca za Grabovčane pogađa Horaček, no onda i gosti u 84. minuti također iz kaznenog udarca dolaze do prenosti golom Prnjaka. Ipak, Komletinčani nisu izdržali, u 89. minuti bod Grabovcu donosi Radoš.