/Borinci remizirali s Otokom MŽNL OSIJEK-VINKOVCI
borinci

Borinci remizirali s Otokom MŽNL OSIJEK-VINKOVCI

Odigrano je 10.kolo MŽNL OSIJEK – VINKOVCI.
U Boboti se igrao derbi kola, lider lige Radnički je uspio uzeti bod kod odličnog Borca, domaćin je poveo majstorskim pozeom Dražena Čavara u 58.minuti, a gost je ubacio u višu brzinu i uspio do 89.minute izjednačiti preko Roberta Kubice.

Bobota Borac – HNK “Radnički” /Me/ 1:1

Mislim da je utakmica opravdala epitet derbija, čvrsto sa obe strane sa puno trke. Mi dolazimo do prednosti preko Čavara, i imali smo do 90 minuta sve u svojim rukama, ali nesmotrenost prilikom dugih lopti iz prekida, gosti dolaze do izjednačenja kod malo nesmotrenih intervencije mojih igrača. Zato je fudbal prva sporedna stvar na svetu, i zato jeste najinteresantniji sport, jer se sve može desi, i ne pobjedi uvijek bolja ekipa. Gostima sve najbolje u nastavku takmičenja, i pokazali su da su sa pravom tu gdje jesu. Ovo su dve najbolje ekipe u ligi – Zoran Stamenić, Borac Bobota.

Zanimljiva jedna prava natjecateljska utakmica, čvrsta i tvrda, mislim da smo imali bolje šanse ali ih nismo iskoristili, domaćin je svoj prvi udarac iskoristio, sa jednim velemajstorskim potezom Čavar zabija za vodstvo domaćina, mi pojačavamo gas i sve snage šaljemo u napad, isplatilo nam se na kraju utakmice, nosimo bod iz Bobote. Htio bi zahvaliti svojim igračima na odnosu prema utakmici, dali su maksimum iako smo došli oslabljeni, domaćinu moram čestitati na dobroj utakmici, a sucima zahvaliti na korektnom suđenju. U ime igrača i moje ime došli smo proslaviti kod predsjednika Marušića u svatove, želimo mu sve najbolje, poslije ovoga se okrećemo novim radnim obavezama – Mario Amidžić, Radnički Mece.

borac-radnički

Slavonac je gostovao u Osijeku kod Olimpije,Olimpija je uzela sva tri boda zahvaljujući Mariu Mijatoviću koji je postigao pogodak pred sam kraj utakmice u 79.minuti.

Osijek Olimpija – Slavonac K 1:0

Utakmica izjednačena podjeljena po poluvrijeme. Za razliku od protivnika mi smo zabili gol u svom poluvremenu i osvojili tri boda od krucijalne važnosti za Olimpiju. Čestitam svojim igračima na drugoj pobjedi u nizu i ozbiljnosti kojom odradjuju prvenstvene zadaće – Franjo Pranjić, Olimpija.

Jako čvrsta utakmica protiv ekipe koja je močnija od nas, većinom na duge lopte i prekide, uspjeli su dati gol, na kraju ipak zaslužena pobjeda, mi svoje šanse nismo iskoristili. Što bi izdvojio, ponašanje Olimpije fantastično, suci super, ali domaćin od trenera do predstavnika kluba, dugo sam u nogometu ali ovo je stvarno bilo ružno, nismo osjećali ugodno zbog komentara u tijeku utakmice ali i poslije utakmice – Andrej Kerić, Slavonac K.

olimpija-slavonac

Nakon dobrog početka prvenstva, nakon odličnih priprema Otok već u zadnjih par kola ne uspjeva uzeti puni plijen, ovoga puta su ga spriječili Borinci. Borinci pokazuju dobru igru kod novog trenera Milana Jankovića. Za bod je zaslužan Johnathan Wilian Ricaldoni koji je zabio svoj pogodak za 1:1.

Otok Otok – Borinci 1:1

Igrali smo dobro, poveli smo 1:0, jednom su skidali sa linije, nismo pogodili više, oni su imali malo šansi ali su iskoristili tu jednu. Opet problem zbog nedostatka nekih igrača, jednostavno sa jednim tjednom igrati utakmicu i biti u vrhu tako ne možemo – Ivica Cvitkušić, Otok.

Odigrali smo utakmicu u kojoj je prvo poluvrijeme domaćin bio bolji, imao inicijativu. Mi smo imali u drugom poluvremenu dominaciju, okrenila se igra i na kraju smo izjednačili. Mislim da smo zasluženo odnijeli bod- Milan Janković, Borinci.

Susret Darde i Torpeda otišao je na stranu domaćina koji su bili bolji i zasluženo pobjedili, domaćin je došao do ranog vodstva u 10.minuti preko Vanje Kovača, isti igrač je pogodio i u 59.minuti za 2:0, a Lovro Kozić je povećao na 3:0 u 89.minuti.

Darda NK “Darda” – Torpedo 3:0

Jako važna pobjeda za nas, prekinuli smo jedan negativan niz i nakon dužeg vremena pobjedili i zato ova tri boda imaju dodatnu težinu. Što se tiće utakmice bili smo bolji. uz ova tri gola imali smo još više prilika. Čestitao bi dečkima na konačno dobroj utakmici svih 90 minuta, gostima na fer i korektnoj igri, okrećemo se sljedećem gostovanju i probati ćemo po prvi puta sa gostovanja donijeti koji bod – Toni Šarić, Darda.

Dal će biti ovo nekom jasno ili neće ja ću ipak reći, svi navijači, pratioci, simpatizeri, ljudi koji poznavaju NK Torpedo i oni koji prate ovu ligu, svima će biti jasno kada pogledaju protokol ove utakmice. Čestitam Dardi na zasluženoj pobjedi i želim im sve najbolje u prvenstvu, mi se okrećemo novom radnom tjednu – Goran Uzelac, Torpedo.

darda-torpedo

U Županji su se sastale dvije odlične ekipe koje su pokazale već par puta da su pravi konkurenti za vrh lige, susret je završen podjelom bodova. Domaćini su dva puta vodili, isto tako gost se dva puta vraćao i uzeo ipak bod. Domaćin je dolazio u vodstvo u 22.minuti preko Elvira Bukve i u 52.minuti iz kaznenog udarca preko Zvonimira Tulumovića, dok se gost vraćao u 38.minuti preko Ivana Bošnjaka a bod je donio Tvrtko Bosančić u 66.minuti igre.

Županja NK Radnički – Dilj 2:2

Dva puta smo vodili i dva puta darivali goste situacijama iz kojih su oni zabili oba pogotka, u zadnjih pet minuta utakmice dvije velike prilike, u jednoj sami pred vratarom, ali bez realizacije. Gosti korektni, suđenje glavnog sudca nekorektno i iritirajuće za nas, u korektnoj utakmici nama podijelio 8 ili čak 9 žutih kartona, tijekom cijele utakmice sebe postavio u prvi plan, dosta odluka štetnih za nas i to nije prvi put ove sezone – Andrija Besek, Radnički.

Loš teren, malo lošija utakmica, jednostavno domaćin je taj koji nam je dozvoljavao igru, dosta tvrdo, čvrsto, dosta nervozno ali na kraju mislim da je nerealna podjela bodova – Dejan Pavličić, Dilj.