Borinci preko Graničara u finalu Kupa ŽNS-VS

Kakvu sezonu igraju Borinci iz Jarmine. Nakon što su se okitili naslovom jesenskog prvaka u MŽNL Osijek-Vinkovci i nakon što su jesenas osvojili Kup NS Vinkovci, u srijedu su napravili značajan korak u borbi za još jedan trofej. Novoselčeva je družina svladala trećeligaša Graničara iz Županje i plasirala se u finale Županijskog kupa.

Borinci su već u prvom poluvremenu imali veliku prednost od dva pogotka zahvaljujući dvojici najiskusnijih. Najprije je Kiš ljevicom sjajno pogodio za 1:0, da bi nekoliko minuta poslije Saša Šest udvostručio prednost Borinaca pogotkom nakon sjajne akcije. Tako se na predah otišlo s 2:0 u korist domaćina.

U drugom su dijelu Jarminčani pokušali zatvoriti prilaze svome golu, te su nastavili tražiti priliku iz kontre. Obje su momčadi imale nekoliko prilika za pogodak, a Graničar je svoju jednu iskoristio kada je za smanjenje rezultata zabio Cerovski. Međutim, obrana domaćih je do kraja izdržala sve napade, te su Borinci na kraju zasluženo slavili i plasirali se u finale Kupa.

Izuzetno teška i čvrsta utakmica, bas kako smo i očekivali. Prvo poluvrijeme smo odigrali fenomenalno i iskoristili svaku pogrešku koju nam je gost pružio i zasluženo došli do vodstva. U svlačionici smo se dogovorili da izdržimo prvih 15-20 minuta da ne primimo gol, te da probamo iskontrirati protivnika. Na nasu grešku gost postiže fenomenalan pogodak i preuzima terensku inicijativu, ali ništa više od toga. Ovim putem želim čestitati svim svojim igračima, pomoćnom treneru i cijeloj upravi kluba na povijesnom uspjehu. Bravo, bravo, bravo!!! – vidno je zadovoljan bio Marko Novoselac, arhitekt uspjeha Jarminčana.

Prolaskom su u finale Kupa ŽNS-VS Borinci ostvarili ujedno i plasman u pretkolo Kupa Hrvatske u natjecateljskoj sezoni 2022/23. što predstavlja najznačajniji rezultat u klupskoj povijesti. Finale ja na rasporedu 11. svibnja, a u Jarmini će tada Borinci dočekati još jednu momčad trećeligaša, ekipu Vuteks Sloge.