Borinci preko Bukovlja do završnice Kupa

Branitelji naslova Županijskog kupa nogometaši Slavonca iz Bukovlja nisu uspjeli
proći u 1. kolo Kupa Hrvatske. Naime, u pretkolu su na domaćem terenu s 2:0 poraženi od
Borinaca iz Jarmine. Bio je to susret 2 kluba koja su u istom rangu natjecanja, samo što su
druga međužupanijska liga. U izjednačenoj utakmici gosti su svoje prigode iskoristili i na
kraju otišli dalje što je za klub iz Jarmine povijesni uspjeh. Bio bi i za Slavonac da su oni
kojim slučajem prošli u 1. kolo Kupa Hrvatske.

Nadali su se nogometaši Slavonca da će u pretkolu Kupa Hrvatske u svom Bukovlju doći do pobjede nad Borincima iz Jarmine te na taj način u svoje mjesto dovesti nekog od prvoligaša iz velike četvorke. To se nije dogodilo i tu čast imat će Zeleni iz Jarmine koji su s 2:0 došli do pobjede i prolaza u 1. kolo. U svojim prvenstvima Međužupanijskih liga Slavonac je odigrao jednu utakmicu u kojoj je u Bukovlju s 2:0 svladao Dinamo iz Vidovaca i Dervišage. S druge strane Borinci imaju poraz s 2:0 u Đakovačkoj Satnici te pobjedu s istim rezultatom u prošlom kolu u Jarmini nad Zrinskim iz Bošnjaka. Tako su Crveni i Zeleni u Bukovlju u pretkolu Kupa Hrvatske odigrali izjednačenu utakmicu u kojoj su gosti u završnici prvog poluvremena postigli golove koji su im donijeli zasluženu pobjedu i plasman dalje u kupu.

Crveni iz Bukovlja u početku utakmice bili su bolji te su tražili vodeći pogodak. Prvi se u prigodi u 7. minuti našao Luka Dubac koji je nakon dodavanja Josipa Padrića iz dobre pozicije bio neprecizan. Novu izglednu situaciju imao je Slavonac u 26. minuti kada je Leon Špoljar uposlio Josipa Sušića koji je šutirao pokraj gola. Nakon pola sata igre gosti iz Jarmine morali su raditi prinudnu izmjenu jer je ozlijeđenog Karla Dragu Ilekovića zamijenio iskusni bivši prvoligaški igrač Saša Šest. To se na kraju pokazalo ključnim jer su Borinci u samo 3 minute riješili pitanje pobjednika. Naime, igrala se 42. minuta u kojoj je nesporazum domaćeg stopera Domagoja Vukšića i vratara Marija Matića iskoristio kapetan Zelenih Marin Ležaić koji nije imao težak zadatak poslati loptu u praznu mrežu za 0:1. Nisu se domaći stigli oporaviti od toga šoka, a onda je u 45. minuti Saša Šest dobio loptu od Gabrijela Brlečića te ju je od vratnice poslao u okvir gola za 0:2.

Tako se s 2:0 za goste iz Jarmine otišlo na poluvrijeme, dok se u nastavku prvi u prigodi za Borince našao Ležaić kojem je na proigravanje Saše Šesta udarac obranio Matić. Pokušavali su domaći smanjiti, ali su se gosti dobro branili, dok su na golu imali Dalibora Priščana koji je u 53. minuti lako ukrotio pokušaj Luke Dubca. Nešto kasnije u 76. minuti svoj udarac isprobao je za momčad iz Bukovlja i mladi Špoljar, ali nije bilo promjene rezultata. Ušlo se u samu završnicu i onda Špoljar pred svojim golom nije dobro izbacio loptu, dok je iskusni Saša Šest taj poklon umalo pretvorio u novi pogodak, ali je prebacio okvir gola. Minutu prije kraja mladi stoper Crvenih Veron Đaković dobro je potegao, ali je Priščan pokazao da se radi o kvalitetnom vrataru. Kada su domaći sve karte bacili na napad u kontri su Borinci zaprijetili preko Željka Novoselca kojeg je proigrao Saša Šest, ali se Mario Matić nije dao
iznenaditi. Još jednom je vratar iz Bukovlja dobro reagirao u 92. minuti kada je zaustavio novu kontru u kojoj se našao iskusni Saša Šest te je ostalo 2:0 za goste iz Jarmine.

Nakon utakmice nogometaši Borinaca s velikim brojem svojih navijača proslavili su prolazak u 1. kolu Kupa Hrvatske u kojem će u Jarmini ugostiti Rijeku. Sastav iz Bukovlja sada se okreće svom prvenstvu i nedjeljnom gostovanju u Okučanima kod novog međužupanijskog ligaša Psunj Sokola. (Tekst & foto: Josip Šebalj)