Borinci ponovno na vrhu, Tomislav srušio Višnjevca, slavlje Dilja u Komletincima

Danas su odigrana posljednja tri susreta 22. kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Najzanimljiviji susret bio je onaj igran u Cerni gdje je Tomislav dočekao Višnjevca. Imperativ pobjede imala je momčad Borinaca, koja je nakon poraza u Satnici i jučerašnje pobjede Borca (KV) izgubila vodeću poziciju, no s današnja bi tri boda imali priliku opet zasjesti na vrh. Vinkovački je Dilj gostovao u Komletincima kod Slavonca koji je prije utakmice bio još uvijek bez proljetnih bodova.

TOMISLAV (C) 3:2 VIŠNJEVAC

Bartulovićeva momčad melje i dalje, danas je na meniju bio Višnjevac. Tomislav je danas u sjajnoj utakmici, unatoč brojnim izostancima, došao do četvrte proljetne pobjede. Već je u 11. minuti bilo 2:0 za Tomislav, ali gosti se bude pred kraj poluvremena i golom Šafara dolaze do smanjenja. Fantastični Mate Bajić ponovno udvostručuje prednost Tomislava u 61. minuti, a konačnih 3:2 postavlja Gelo iz kaznenog udarca. Ceranci su svakako najugodnije iznenađenje proljetnog dijela prvenstva.

Uuuu, kakva utakmica. Znali smo da će biti za nas dosad najteža psihološki, jer smo u dobrom nizu i bio sam u pravu. Otvaramo je vrhunski i u 9. minuti vodimo 1:0, u 11. je već 2:0. Onda se nesvjesno povlačimo, što odlična ekipa Višnjevca kažnjava u 41. minuti. Na poluvremenu smo se dogovorili da budemo mirniji i da nam treba još jedan gol, da utakmicu odvedemo u “mirne vode”. U 66. zabijamo za 3:1, gosti u 81. iz jedanaesterca smanjuju na 3:2 što je i konačan rezultat. Čestitke mojim igračima jer su srce ostavili na terenu i upisali nova tri boda. Mi se sad okrećemo nedjelji i Dilju, gdje idemo rasterećeni maksimalno. Jasno da je Dilj favorit, ali ne idemo tamo s bijelom zastavom. To će za mene osobno biti više od utakmice. Gostima iz Višnjevca sretno dalje i zaista su prava ekipa. – rekao nam je Nikica Bartulović, trener Tomislava.

Čestitam domaćinu na fer i korektnoj igri, kao i na pobjedi. Mislim da bi neriješen rezultat bio realan, no danas nismo imali sreće. Jednostavno naše su greške s početka utakmice odredile smjer, a tek smo se onda probudili, te smo stjerali Tomislava zadnjih 20 minuta na njihovu polovicu, no nismo uspjeli zabiti. Još jednom čestitke svim akterima današnje utakmice. – komentirao je Antun Labak, trener Višnjevca.

SLAVONAC 0:1 DILJ

Dilj je do nova tri boda došao na gostovanju u Komletincima, kod Slavonca koji je nakon pet proljetnih kola, još uvijek bez proljetnih bodova. Mladi je Kovačević donio vodstvo Pavličićevoj ekipi u 20. minuti, što je Dilj iskusno sačuvao do kraja susreta. Vinkovčanima slijedi domaći dvoboj s Cerancima, dok će Slavonac na noge Valpovci.

Fer i korektna utakmica bez puno šansi. Čestitke svim akterima. – izjava je Dejana Pavličića, trenera Dilja.

BORINCI 1:0 ZRINSKI

Borinci su danas imali imperativ pobjede, koji su uspješno realizirali. Minimalno su slavili nad gostima iz Bošnjaka, pa je Novoselčeva momčad ponovno na vrhu tablice.Mučili su se Borinci danas dugo, ali do pobjede su došli na individualnu kvalitetu prvog strijelca lige, Marina Ležaića, koji je krasno pogodio nakon slobodnog udarca. Imali su gosti pred kraj i priliku za izjednačenje, no na njihovu žalost, nisu uspjeli iskoristiti.

Čestitam svim akterima današnjeg susreta. – riječi su Marka Novoselca, trenera Borinaca.

Domaćin taman toliko bolji, za taj jedan gol. Dobra i prava prvenstvena utakmica. Još jednom mojim igračima kapa dolje za danas prikazano. Idemo se i dalje boriti za svaki bod do kraja prvenstva. – izjavio je Mladen Zadro, trener Zrinskog.