Borac slavio u Meci, Darda rutinski protiv Dinama

Proteklog vikenda odigrana su četvrtfinala Baranjskog kupa, a u derbiju kola Borac je u gostima bio bolji od Radničkog.

Oglas

Najuzbudljivije je bilo u Šećerani gdje je o prolasku odlučivala lutrija jedanaesteraca nakon što su u 90 minuta igre i Baranja Belje i Polet po jednom pogađali suparničku mrežu, za domaće Kolarić, za goste Levačić. U raspucavanju su bili mirniji nogometaši Baranja Belja i sa ukupnih 8:7 otišli u polufinale.

Oglas

Derbi je bio vrlo zanimljiv, gosti iz Kneževih Vinograda vrlo rano su došli do prednosti, već u 16. minuti Dominik Tkalec vara Rajndla za 0:1. Domaćin je najbolju priliku za poravnanje imao u 63. minuti kada sudac Furlić pokazuje na bijelu točku, no mreža Borca ostala je netaknuta. Kazna stiže u 84. kada vodstvo Borca povećava Fabijan Domitrek, da bi neizvjesnost u završnicu unio Luka Marković koji je drugi kazneni udarac za domaće pretvorio u prvi pogodak, no nedovoljan za pozitivan rezultat njegove momčadi.

Oglas

U derbiju drugoligaša Bratstvo je na svom terenu bilo bolje od aktualnih prvaka iz Vardarca. Na odmor se otišlo s minimalnom prednosti za domaće koju im je donio Matej Špoljarić, a na samom otvaranju nastavka, u 47. minuti poravnanje Vardarcu donosi Ivan Skorup. Sredinom drugog poluvremena Robert Nospak pogađa za 2:1, a u završnici je pobjedu Bratstva zapečatio Dario Pintar.

U posljednjem dvoboju nije bilo nikakve neizvjesnosti, Darda je opravdala status velikog favorita i s 4:0 projurila kroz Baranjsko Petrovo selo. Dinamo je uspio parirati samo 10 minuta, tada ih je načeo Vanja Kovač, a samo 5 minuta kasnije pogodio je i Matej Šorli. Preostala dva pogotka pala su u posljednjih 10 minuta, a strijelci su bili Branimir Ferenčak i još jednom Šorli.

U polufinalu se sastaju Baranja Belje i Darda, te Bratstvo i Borac, a utakmice se igraju sljedećeg vikenda, 8. kolovoza u Belom Manastiru, a 9. kolovoza u Kneževim Vinogradima s početkom u 18,00 sati.