/Borac iz Bobote zasjeo na vrh tablice ODIGRANO JE 8.KOLO MŽNL OSIJEK - VINKOVCI
borac

Borac iz Bobote zasjeo na vrh tablice ODIGRANO JE 8.KOLO MŽNL OSIJEK - VINKOVCI

Odigrano je 8.kolo MŽNL OSIJEK-VINKOVCI. Sama tablica pokazuje koliko je liga kvalitetna, 10 ekipa u 6 bodova, 5 ekipa u 2 boda, kako bi neki rekli svako može svakoga dobiti. Ovog kola je lider lige Borac iz Bobote koji je pobjedom popeo se na sam vrh, možda ne zadugo jer danas odmjeravaju snage Radnički iz Mece i Višnjevac na čelu novog trenera Miroslava Čelara, ako Radnički pobjedi dijelit će minimalno tjedan dana lidersku poziciju sa Borcem.

Torpedo je gostovao u Osijeku kod odlične ekipe Olimpije, Torpedu su ovo vrlo važna tri boda kako bi se priključio za gornji dio tablice. Gost je načeo protivnika  u 18.minuti pogotkom Josipa Milardovića, drugo poluvrijeme u 75.minuti je povećao Marin Cicvarić, u 86.minuti konačan rezultat na 0:3 je postavio Mario Rajčević.

Olimpija : Torpedo 0:3 (Josip Milardović, Marin Cicvarić, Mario Rajčević)

Kad ne uspiješ ni zabit gol niti se obranit naravno da protivnik slavi i to uvijek zasluženo.Teški dani za klub ali iskreno se nadam da ćemo naći način kako doći u sigurnije vode – Franjo Pranjić, Olimpija.

Znali smo da idemo na teško gostovanje, da Olimpija ima dobru ekipu, dobre pojedince, tako smo se i pripremili. Mogu samo čestitati svojim igračima, odradili su sve što smo se dogovorili, dobar ulazak u utakmicu, sam pristup puno bolji nego prošlu utakmicu, na visokom nivou su to odradili. Utakmica prava prvenstvena, šansi sa obje strane, mi smo svoje iskoristili i mislim da smo danas zasluženo pobjedili jako dobru ekipu Olimpije gdje će se svako namučiti, čestitam Olimpiji na fer i korektnoj igri, svojim igračima još jednom na osvojena tri boda. Olimpiji sve najbolje u nastavku prvenstva, a mi se idemo pripremati za naredno kolo– Goran Uzelac, Torpedo.

k2

Kako svi znamo Borinci proživljavaju teške dane, ostali su bez trenera, no klub je odma našao rješenje, novi trener je Milan Janković koji će imati puno posla dok upozna i posloži momčad. Odlična ekipa Borca pobjedila je Borince, golove su postigli Dražen Čavar u 23.minuti iz kaznenog udarca, Tomas Janjiček u 58.minuti i konačan rezultat postavio je Nemanja Dorić u 82.minuti. Borac je zasjeo na prvo mjesto i sada su ispred prvo pratitelja 1 bod, ukoliko Radnički iz Mece danas pobjedi, biti će izjednačeni sa 16 bodova na vrhu tablice.

Borac Bobota : Borinci 3:0 (Čavar Dražen, Janjiček Tomas, Dorić Nemanja)

Utakmica u kojoj smo dominirali svih 90 minuta i ostvarili pobjedu od 3:0. Čvrsti i gusti kao ekipa smo djelovali cijelu utakmicu, ne dozvolivši protivniku da napravi niti jednu šansu, iako su me prijatno iznenadili kao ekipa. Sa ovakvim odnosom i pristupom zasluženo se nalazimo na prvom mjestu. Čestitam igračima na svemu prikazanom, kao i gostima na korektnosti. Spremamo se za dalje – Zoran Stamenić, Borac.

k1

Derbi kola između Otoka i Dilja prošao je u tvrdom nogometu, sa ponešto šansi i sa jedne i sa druge strane, domaćin je iskoristio jedanaesterac u 7.minuti preko Frane Damjanovića, dok je gost nakon minutu igre pogotkom Josipa Markanovića izjednačio na 1:1, tako je ostalo do kraja.

Otok : Dilj 1:1 (Damjanović Frano / Markanović Josip)

Poveli smo 1:0 iz jedanaesterca koji je bio, oni odma izjednačili, imali smo nekakve šanse prvo poluvrijeme, drugo poluvrijeme oni nekakve šanse, jednostavno nemam 6 igrača, žuti kartoni, posao, dva golmana nisam imao, treći golman je branio. Jedan realan rezultat, čestitke gostima na fer i korektnoj igri, čestitke mojim igračima koji su nastupili i dali svoj maksimum, sljedeći vikend druga slika vraćaju nam se igrači pa ćemo se posložiti, suđenje izvanredno – Ivica Cvitkušić, Otok.

Moram naglasiti da je bila fer i korektna utakmica uz fenomenalno suđenje. Mislim da nismo baš ušli najbolje u utakmicu gdje smo, rekao bi, sa previše respekta ušli i protivnik je to iskoristio, odnosno domaćin, na svu sreću uspjeli smo izjednačiti odma, domaćin je bio bolji prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme smo se malo trgli, ostaje malo žal za tim propuštenim prilikama, možda ukazanim prilikama za nešto više od boda iz Otoka. Kada pogledamo u globalu prvo poluvrijeme bolji domaćin, drugo mi, mislim da je najrealniji rezultat neriješeno – Dejan Pavličić, Dilj.

k3

Susret Darde i Valpovke završio neriješenim rezultatom, domaćin je poveo u 4.minuti pogotkom Hrvoja Crnčana, domaćin nije realizirao kazneni udarac u 42.minuti koji je obranio vratar Vranković, i to ih je koštalo jer su mogli uzeti više od boda. U 51.minuti Adam Parmačević pogađa za 1:1 i tako ostaje do kraja u jednoj rastrganoj utakmici. Treneri Šarić i Brkić smatraju da je rezultat realan.

Nk Darda : Valpovka 1:1 (Hrvoje Crnčan / Adam Parmačević)

Prvo poluvrijeme smo bili bolja ekipa, došli smo rano u vodstvo nakon greške njihovog golmana, imali smo penal koji nismo iskoristili, to bi nam sigurno značilo puno da uđemo u nastavak. Drugi dio je bio dosta rastrgan, nepovezan sa jedne i sa druge strane, onda smo dobili gol iz kornera što nam se ponavlja već nekoliko puta, to ćemo morati što prije popraviti da se ne bi više događalo. Do kraja više nije bilo nekakvih prilika i mogu reći zaslužena podjela bodova – Toni Šarić, Darda.

Jedna fer i korektna utakmica, rezultat rekao bi najpošteniji. Prvo poluvrijeme nismo uopće došli igrat, katastrofa, gubili smo 1:0. Mali vratar Vranković nas spasio obranući jedanaeasterac i održao na životu. Drugo poluvrijeme smo se skupili, okrenuli malo sustav i napali, zabili gol i bili bolji. Sve skula u globalu rekao bi da je rezultat realan. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj igri, a mi se okrećemo sljedećem kolu – Goran Brkić, Valpovka.

k4

U jednoj tvrdoj utakmici odmjerili su snage Radnički i Šokadija u kojem nije bilo pogodaka. Igor Čavlović, igrač Radničkog je dobio karton u 77.minuti, opravdano. Gosti nisu uspjeli iskoristiti to malo vremena i rezultat je ostao 0:0.

Nk Radnički : Šokadija 0:0

Utakmica u kojoj su se gosti od početka do kraja utakmice postavili isključivo defanzivno. Napravili smo nekoliko dobrih situacija za pogodak ali nedostajalo koncentracije. Iako je gost od 77. minute imao igrača više, mi smo i dalje stiskali a oni su i dalje čuvali svoja vrata. Na kraju rezultat realan. Korektna utakmica i suđenje – Andrija Besek, Radnički.

Od samog početka tvrda utakmica, vidilo se da će samo nijanse odlučivati o pobjedniku. Domaćin je imao inicijativu, mi smo prijetili iz polu kontri i kontri, puno je bilo prekida sa bokova gdje su domaćini dizali centaršute, na kraju smo uspili uzeti bod. Tvrda utakmica, kažem jedna utakmica gdje su obadvije ekipe odigrale utakmicu na razini borbenosti, neke ljepote nije bilo, na kraju mislim da je najrealnije neriješen rezultat – Miroslav Buljan, Šokadija.

k5

8 12.10.2019 15:00 Bobota Borac – Borinci 3:0 (Čavar Dražen, Janjiček Tomas, Dorić Nemanja)
8 12.10.2019 15:00 Osijek Olimpija – Torpedo 0:3 (Josip Milardović, Marin Cicvarić, Mario Rajčević)
8 12.10.2019 15:00 Otok Otok – Dilj 1:1 (Damjanović Frano / Markanović Josip)
8 12.10.2019 15:00 Darda NK “Darda” – Valpovka 1:1 (Hrvoje Crnčan / Adam Parmačević)
8 12.10.2019 15:00 Županja NK Radnički – Šokadija 0:0