Bjelovar odnio bodove iz Vinkovaca

Peto kolo Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak donijelo nam je podjelu bodova između domaćina i gostiju. Naime, Dubrava i Umag slavili su kao domaćini, a Moslavina i Bjelovar kao gosti. Tako je vrh ljestvice ostao nepromijenjen, ali sada je Zamet usamljen na prvom mjestu. Na dnu je i dalje velika gužva i mnogo neizvjesnosti.

Ni Karlovac nije uspio prekinuti čudesni niz Moslavine. Doduše kako je sve izgledalo u prvom dijelu, malo tko bi “igrao na“ sastav iz Kutine. Karlovac je naime već u 13. minuti imao plus četiri 8:4. Nekoliko puta njihova prednost bila je i pet pogodaka razlike. Na predah su odnijeli četiri (18:14). Ali, u drugom dijelu kao da je neka druga ekipa Moslavine izašla na teren. Malo po malo grickali su domaću prednost i u 49. minuti stigli do izjednačenja 24:24. Do vodstva su pak stigli u 54. minuti 26:27, nakon serije od tri pogotka u nizu. Domaćin je ipak nakratko vratio vodstvo na svoju stranu i u 56. bilo je 28:27. Ali onda stiže novi uragan u izvedbi gostiju od 0:4, i još jedna potvrda sjajne forme u posljednja dva mjeseca. To je njihova pet pobjeda u nizu u Premijerki u drugom dijelu natjecanja. Luka Prezelj imao je 11 obrana na domaćim vratima. Sjajni Dominik Smojver zabio je 10 pogodaka. Po sedam puta strijelci bili su Karko Kligl i Marko Mihaljević.

U najboljoj izvedbi od kada su u Ligi za ostanak, rukometaši Dubrave pobijedili su Trogir. Samo prvih 15-tak minuta bilo je neizvjesnosti. Gosti su u tom razdoblju imali i dva minimalna vodstva. A onda je domaći sastav sve okrenuo na svoju stranu i nakon serije od pet pogodaka u 18. minuti pobjegao na šest razlike. Gosti su do predaha uspjeli smanjiti na četiri 19:15. U nastavku se uglavnom igralo pogodaka za pogodak. Dubrava se silno trudila da ne popusti, i dovede pod znak pitanja svoju prednost. I uspjela je u tome, te ostvarila prvu pobjedu u Ligi za ostanak s kojom lakše diše jer je ostala iznad crte najugroženijih sastava. Dominik Marković imao je veliku večer s 15 obrana. Karlo Jurić dao je 8, a Adi Omeragić 7 pogodaka. Kod gostiju 8 pogodaka Marina Babića.

Vrlo neizvjestan susret odigrali su Spačva Vinkovci Bjelovar. Na kraju su slavili gosti pogotkom u posljednjim trenucima susreta. Domaćin je izgledao odlično prvo poluvrijeme. Vrlo lako je dostigao početnih 2:4 Bjelovara i do predaha uspio stvoriti četiri pogotka zalihe za nastavak, 16:12. Pametnom igrom ne samo da su čuvali, nego i podigli svoju prednost na plus pet u 40. minuti susreta. Gosti brzo postižu tri pogotka zaredom i vraćaju sve u vode neizvjesnosti. Ali, Vinkovčani su svojom borbenošću odbili sve njihove napade i dvije minute prije kraja imali 29:27. I tu stali. Gosti su u tih 120 sekundi postigli tri pogotka u nizu i stigli do vrijedne pobjede u borbi za vrh. A domaćina gurnuli u velike probleme jer su sada predzadnji na ljestvici. S 8 pogodaka Filip Mažurana bio je najbolji u domaćim redovima. Kod gostiju briljantni Vanja Šehić dao je 10 pogodaka.

U derbiju začelja Umag je pobijedio Dubrovnik i čini se uništio im svaku nadu u mogući spas. Silovit je bio ulazak domaćina u susret. U 9. minuti naime, vodili su 7:2. Ali goste to nije previše uzdrmalo. Na ulasku u posljednjih deset minuta već su bili na minus dva. S takvim zaostatkom otišli su i na predah. Veliku borbu vidjeli smo u drugom dijelu. Dubrovnik se jako trudio da ostane u priključku s domaćinom i eventualno iskoristi njihovu nervozu ili pogreške. Ali, toga je bilo jako malo. Nakon igre pogodak za pogodak do 45. minute, Umag ubacuje u brzinu više i s nekoliko serija od po dva ili tri pogotka odlazi na nedostižnih plus šest u 52. minuti i na kraju ostvarili uvjerljivu pobjedu 36:29. Tin Tomljanović s 10, i Gabriel Buvinić s 8 pogodaka bili su najbolji kod Umaga. Dubrovčane su pa,k predvodili Marko Pedić s 8 te Dino Bukva 6 pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 5. KOLO
KARLOVAC – MOASLAVINA 30:31
DUBRAVA – TROGIR 33:28
SPAČVA VINKOVCI – BJELOVAR 29:30
UMAG – DUBROVNIK RKHM 36:29
RUDAR – ZAMET 28:36 (25.03.2022.)