Bišćanovi izabranici izborili EP nakon trilera u Danskoj

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija zaigrat će na europskoj smotri najboljih iduće godine, nakon dramatičnog raspleta uzvratne utakmice doigravanja protiv Danske.

U-21: DANSKA – HRVATSKA 4:5 – 11m (2:1, 2:0)
Doigravanje za EP U-21, uzvratna utakmica.
Stadion Vejle, Vejle.

Sudac: S. Gishamer (Austrija)

Strijelci: 1:0 – O’Riley (10′), 2:0 – Frendrup (19′), 2:1 – Matanović (84′)

Jedanaesterci: Dyhr – 1:0, Vušković – 1:1, Gronbaek – 2:1, Fruk – 2:2, Jorgensen – 3:2, Soldo – 3:3, Kristensen – Kotarski brani, Matanović – vratnica, Madsen – 4:3, Sučić – 4:4, Ross – Kotarski brani, Pašalić – 4:5

Žuti kartoni: Franjić (45′), Biuk (70′), Šimić (86′), Hodža (90′), Daramy (90′), Čolina (90+1′), Kvistgaarden (110′)

Danska: Hermansen, Kristiansen, Ross, Kristensen, Carstensen, Kjaergaard (93′ Madsen), Frendrup (106′ Jorgensen), O’Riley (65′ Bidstrup), Daramy, Isaksen (80′ Gronbaek), Tengstedt (65′ Kvistgaarden, 120′ Dyhr). Izbornik: J. Sorensen.

Hrvatska: Kotarski, Čolina, Soldo, Vušković, Hodža, Franjić (79′ Šimić), Pršir (56′ Fruk), Sučić, Vidović (79′ Pašalić), Šego (56′ Biuk), Beljo (65′ Matanović). Izbornik: I. Bišćan.

Nakon pobjede 2:1 u prvoj utakmici doigravanja, odigranoj u Puli, izabranici Igora Bišćana ponovno su se sastali s čvrstom Danskom u utorak u Vejleu, a domaćin je odlično otvorio susret.

Već u desetoj minuti O’Riley pogađa glavom za vodstvom, da bi samo devet minuta poslije Frendrup iz daljine poslao loptu u mrežu za 2:0 na semaforu.

Tu je prednost Danska čuvala sve do 84. minute, kada hrvatski džokeri s klupe kreiraju akciju za produžetke – Biuk je ubacio, a Šimić spustio loptu za strijelca Matanovića.

U produžecima je Hrvatska imala nekoliko izglednih prigoda, no odlučivali su jedanaesterci, pri čemu je Kotarski uspio zaustaviti pokušaje Kristensena i Rossa, da bi Pašalić u šestoj seriji stavio “točku na i”. Mladi Vatreni tako su izborili treće uzastopno Europsko prvenstvo!