Bilogora ponovno na vrhu 1. ŽNL Bjelovarsko-bilogorske, šestica Ivanske

Kao što smo i najavili, u 20. kolu 1. ŽNL Bjelovarsko-bilogorske stanje na tablici je dalo naslutiti kako će Bilogora iz Kapele najlakše od ekipa s vrha tablice doći do punog plijena. Iskoristili su neriješene ishode Daruvara te Hajduka iz Hercegovca te ponovno preuzeli vodeću poziciju. Ivanska je pobjedom 6:0 nad Ribarom iz Končanice skočila s 11. na 8. mjesto.

ZDENKA 91 – BRESTOVAC 3:1

Jedini subotnji susret 20. kola odigrali su Zdenka 91 i Brestovac, a domaćini iz Velikih Zdenaca riješili su dilemu pobjednika već u prvom poluvremenu. Marku Radoji bilo je potrebno 5 minuta da se upiše u strijelce za Zdenku 91, no izjednačenje je došlo preko autogola Patrika Đerkea u 13. minuti. Tomislav Sokolić ponovno je doveo domaćine u vodstvo postigavši pogodak za 2:1 u 37. minuti, a pred sami kraj poluvremena Mato Međurah je postavio konačnih 3:1.

ROVIŠĆE – BILOGORAC (VT) 4:0

S po dva pogotka u svakom poluvremenu Rovišće je ispratilo kući Bilogorca iz Velikog Trojstva te i dalje ima 3 boda prednosti na 4. mjestu ispred prvog pratitelja BŠK Brezovca. U prvom poluvremenu pogađali su Antonio Kovač i Jakov Vladić, a u nastavku su nišanske sprave namjestili dva druga strijelca, Patrik Tomić i Ivan Pavličević.

IVANSKA – RIBAR KONČANICA 6:0

Sjajnu utakmicu odigrali su nogometaši Ivanske koji su svojim navijačima priredili po tri pogotka u svakom poluvremenu. Iako je Ribar bio bolje pozicioniran na tablici od Ivanske, to se nije vidjelo na ovoj utakmici koju je načeo Luka Ožegović pogotkom za 1:0 u 17. minuti. Domagoj Skukan i Dorijan Kos dodali su po pogodak za vodstvo 3:0 te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku Ivanska i dalje nastavlja parati mrežu gostiju, a hattrick je kompletirao Kos pogotcima u 52. i 55. minuti. Posao je zaključio dvostruki strijelac Skukan poentiravši za konačnih 6:0 u 85. minuti.

TRNSKI – BŠK BREZOVAC 1:2

Bitku na stadionu u Novoj Rači dobio je BŠK Brezovac i tako preuzeo 5. mjesto na tablici. Gosti su odlično otvorili utakmicu i poveli 0:2 preko Josipa Račana (18′) i Luke Mikšeca (24′) i tako uveli svoju momčad u psihološku prednost pred predah.

U nastavku je Trnski odlučio bodove prevući na svoju stranu, Danijel Despetović smanjio je prednost gostiju na 1:2 u 75. minuti, no više od toga nisu uspjeli te su na kraju gosti proslavili sva 3 boda.

KAMEN SIRAČ – HAJDUK HERCEGOVAC 0:0

Hajduk Hercegovac naletio je na kamen spoticanja te je podjelom bodova ispustio 2. mjesto na tablici te se sada nalazi na trećem. Iako na utakmici nije bilo pogodaka, posjetioci stadiona u Siraču posvjedočili su neizvjesnoj utakmici, a najveće uzbuđenje dogodilo se u 66. minuti kada su domaćini propustili postići pogodak iz jedanaesterca, ispriječila se greda i Kamen može žaliti za 2 boda koja bi ih dovela na 5. mjesto na tablici.

TOMISLAV BEREK – BILOGORA KAPELA 1:6

Nogometaši Bilogore iz Kapele ponovno su zauzeli sami vrh tablice sigurnom pobjedom na gotovanju u Bereku. Počasni pogodak za fenjeraša lige Tomislav postigao je Marin Novak, a za trenutno vodeću ekipu lige u strijelce su se upisali Dino Bajsić, dvostruki strijelac Lucian Radmilović, a hattrick je postigao Alen Topalović.

– U današnjoj utakmica protiv Tomislava iz Bereka imali smo dominaciju u svim segmentima igre tijekom cijele utakmice te je krajnji rezultat mogao biti izražen i većom razlikom. Čestitamo domaćinima na iskazanoj borbenosti i zalaganju, a pred nama su utakmice u kojima želimo zadržati trenutnu poziciju na tablici – rekao je Luka Kozić, trener lidera Bilogore.

BILO – DARUVAR 3:3

Kao tvrd orah pokazala se ekipa Bila iz Velike Pisanice koja je na domaćem terenu ostala neporažena od dotadašnjeg lidera Daruvara. U razmaku od 15 minuta postignuto je 4 pogotka tako da publika nije imala prilike ni otići po osvježenje, a da ne propuste barem jedan pogodak. Gosti su poveli 0:2 preko Ivana Marušića i Karla Karačića, Josip Vargić smanjuje na 1:2, a Karačić ponovno donosi prednost Daruvaru od dva gola razlike za 1:3. Bilo se ne predaje, Valent Dedaj postiže pogodak za 2:3 u 59. minuti, a Tomislav Biljan je šokirao Daruvarčane izjednačujućim pogotkom u 78. minuti te postavio konačnih 3:3, što je značilo kako je Daruvar prepustio prvo mjesto na tablici kolo nakon što su ga preuzeli.

– Prava prvenstvena utakmica u kojoj je uživala publika. Rezultat na kraju realan, ekipa Daruvara odlična, a što se tiče moje momčadi pokazala je karakter i kvalitetu. Čestitam jednoj i drugoj ekipi na odličnoj igri – izjavio je nakon utakmice Mario Šimić, trener Bila.