Belišće i BSK u finalu Kupa!

Jučer su odigrani polufinalni susretu Županijskog kupa OBŽ, a u oba su prolaz u finale izborile domaće momčadi, Belišće i BSK.

BELIŠĆE – BSK 1:0

Strijelac: 1:0 Domagoj Damjanović (71)

Nakon pola sata uspavanke u kojoj je domaćin imao jalovi posjed, a Čepin razmišljao samo o obrani uslijedio je sat vremena izvrsnog nogometa. U tih uvodnih pola sata samo jedna spomena vrijedna situacija kada je Paulić bio u dobroj situaciji, no Jakovljević je zaustavio njegov udarac, a obrana Čepina raščistila situaciju do kraja. Intenzitet igre se diže od 30. minute kada je Rosandić lijepo prošao po desnom boku, povratnom loptom tražio Agatića, no Bilobrk je bio na pravom mjestu. Tri minute kasnije Salapić s druge strane pronalazi Agatića, no ovaj reagira iznimno loše i lopta mu se odbija u gol aut. Slijedi i prva prava prilika za goste, domaći branič nevjerojatno griješi, daje loptu u noge Brliću koji je pokušao lobom sa 20ak metara, no bilo je to prejako, lopta je otišla iznad grede. Bila je to samo najava pravog pritiska gostiju, najprije Bungić nakon ubačaja Pedića glavom tuče nekoliko centimetara pored vratnice, zatim Stanić odlično brani udarac, ili je bio ubačaj, Kraljevića, a onda nakon kornera iz odlične pozicije po sredini gola Dragojević ne pogađa okvir gola. I onda u samoj završnici najbolja prilika na utakmici za domaće, Salapić još jednom sjajno ubacuje i pronalazi Radovanovića koji prima loptu, prolazi i Jakovljevića i onda brzopleto puca preko grede.

U nastavku prvo uzbuđenje nakon desetak minuta, dobili su domaći slobodni udarac na 20ak metara, Dragojević dobro puca, no Jakovljević je siguran i mreže ostaju netaknute. Na odličnu reakciju gostujućeg odgovara i domaći vratar, Bilobrk je u napadačkoj akciji, sa 5-6 metara snažno puca glavom, no Stanić to brani, a odbijenu loptu njegovi suigrači uspješno izbacuju iz gužve koja je nastala. Imao je Stanić sjajnu paradu i netom prije pogotka njegove momčadi, desetak minuta nakon što je ušao u igru Gregić je sjajno odapeo sa 25 metara, a kapetan Belišća “vadi” loptu iz svog desnog kuta i odbija ju u korner. I onda pogodak na drugoj strani, do tada ponajbolji na terenu Filip Jakovljević radi sebi nesvojstvenu grešku, na jedan udarac Rosandića koji je išao po sredini gola loše reagira, lopta mu ispada iz naručja pravo pred Damjanovića koji ima najlakši posao na svijetu – gurnuti loptu u nečuvanu mrežu.

Rosandić je odigrao odličnu utakmicu, bilo ga je i u obrani i u napadu, igrao je i lijevo i desno, a nakon gola kao da je do kraja otpustio kočnice, pa je ubrzo nakon pogotka nakon lijepog slaloma poslužio Damjanovića koji puca dobro, ali ipak iznad grede. Čepin je navalio naprijed, no obrana Belišća je dobro odradila svoj posao, najbliže što su gosti došli poravnanju bilo je kada je Jurič spustio loptu Bingiću koji iz voleja tuče, no nije uspio dovoljno “poklopiti” loptu pa je prohujala iznad gola. Zanimljivo je da je Bungić dobar dio utakmice proveo na desnom boku, a u posljednjih 20ak kada se lovio rezultat ipak ga je Toth poslao u vrh napada, no nije pomoglo, Crveni su se obranili i zasluženo otišli u finale.

BSK – ĐAKOVO CROATIA 3:3 (8:7)

Strijelci: 0:1 Barukčić (11.), 0:2 Dogan (17.), 1:2 Čikvar (55.), 1:3 Gbane (57. – ag), 2:3 Popović (78.),3:3 Aleksić (81.).

Đakovčani su na teren izveli gotovo najjaču postavu (nedostajao ozlijeđeni Grgačević) što je pokazalo da igrači trenera Hrvoja Bušića imaju što reći protiv bijelobrdskoga drugoligaša.

Đakovčani su odigrali odlično prvo poluvrijeme ne dopustivši domaćinu da postavi svoju igru. Već u 11. minuti gosti su poveli 1:0. Slobodan udaraca izveo je Mihael Pongračić, prečka je spasila golmana Ilinčića, ali iz odbijanca Mateo Barukčić šalje loptu u mrežu. Domaćini se nisu niti snašli, a na semaforu je stajalo 0:2. Nakon kornera Đakovčani su iz duplog pasa ubacili loptu na drugu stativu gdje se sam našao Dogan koji glavom trese mrežu. Do kraja prvoga dijela, domaći igrači nisu mogli ništa jer je đakovačka obrana: Nevistić, Bošković, Kolak, Klemen bila na visini zadatka.

U nastavku utakmice trener BSK-a Tomislav Stenibruckner napravio je pravi potez te u igru uveo Čikvara. Taj potez donio je ploda jer je spomenuti igrač u 57- minuti smanjio rezultat na 1:2. Ubačenu loptu s lijeve strane na drugoj je vratnici dočekao domaći napadač i pogodio đakovačku mrežu. Taj gol dao je dodatni impuls da domaćini još žešće krenu prema protivničkom golu, ali Đakovčani su odgovorili pravom mjerom. U 57. minuti najbolji đakovački igrač Mateo Barukčić pobjegao je svojim čuvarima, odigrao povratnu loptu na koju je natrčao Gbane i zatresao vlastitu mrežu. Domaćini su nakon toga krenuli na sve ili ništa kako bi izbjegli poraz. Igra se preselila na gostujuću polovinu, a domaćini su za samo tri minute došli do izjednačenja. U 78. minuti izveli su skraćeni korner, na prvoj vratnici našao se Popović koji skreće loptu u mrežu. Tri minute kasnije uslijedio je i treći domaći pogodak, a strijelac je bio Aleksić.

U lutriji jedanaesteraca ponovo su Đakovčani „bili blizu raja“. Kirchabauer je imao priliku donijeti pobjedu svojoj momčadi, ali golman Ilinčić spasio domaću momčad. U šestoj seriji udarac Ljubana Ivića golman je obranio i tako BSK-u donio prolaz u finale. (DJsport.hr)