Bednja napravila novi veliki korak prema naslovu prvaka, Ivančica projurila Cesticom

Nedjelja u Elitnoj ligi Varaždin protekla je u znaku velikog derbija u Beletincu gdje je vodeća Bednja ugostila trećeplasirani Polet Tuhovec i u konačnici uvjerljivom pobjedom napravila novi veliki korak prema tituli.

BEDNJA – POLET T. 3:0

Bednja je još jednom pokazala da je najbolja momčad lige, na svom su terenu neprikosnoveni i to su pokazali i protiv odličnog Poleta. Nakon nešto više od pola sata igre Bednju u vodstvo dovodi Dominik Božak, a kada je isti igrač pred sam odlazak na odmor pogodio i za 2:0 postalo je jasno da nova tri boda slijeću na račun Paskine momčadi. U nastavku slavlje domaćina potvrđuje Tomislav Herceg koji je u 62. minuti postavio konačnih 3:0. Nakon ovog kola jasno je da jedini konkurent Bednji u borbi za naslov ostaje Nedeljanec dok Polet sigurno ne može nadoknaditi aktualnih deset bodova zaostatka.

Nismo dobro ušli u utakmicu,i gosti su nam složili u prvih 15 minuta dvije šanse koje nisu realizirali, poslije smo preuzeli igru pod kontrolu, zabili 2 gola u prvom poluvremenu. Drugo poluvrijeme gostima nismo dozvolili da se razigraju i da nam ugroze gol, kontrolirali igru i iz jednog prekida zabili i treći gol i na kraju zasluženo pobijedili – za Sportalo je rekao Saša Paska, trener Bednje.

– Zadovoljan sam igrom ekipe unatoč porazu od 3-0. Domaćin je iskoristio svoje šanse dok mi naše nismo. Čestitke domaćinu na pobjedi, a ja zahvaljujem svojim dečkima na pristupu i našim navijačima na podršci – izjava je trenera gostiju Karla Šimeka.

PLITVICA – DUBRAVKA ZAGORAC 3:3

Sjajna nogometna predstava u Gojancu koja je donijela sve što nogomet čini zanimljivim, puno golova, preokreta, penala, borbe, nažalost i ozljeda i kartona. Poveli su gosti iz kaznenog udarca u 17. minuti kada je siguran realizator bio Luka Kaniški, no samo devet minuta kasnije već je domaćin u vodstvu, za poravnanje je zabio Valentino Brezovec, a za vodstvo Plitvice, još jednom je strijelac Kaniški, ovoga puta nesretno pogađa vlastitu mrežu. Novi kazneni udarac i novi pogodak Luke Kaniškog, ponovno u za njega pravu mrežu u 35. minuti, a za novi preokret i 2:3 vodstvo Dubravke u sudačkom dodatku prvog poluvremena pogađa Nikola Katalenić. U 54. minuti ozljeda domaćeg Santane koji je završio u varaždinskoj bolnici, a sljedeće veliko uzbuđenje dogodilo se u drugoj minuti sudačkog dodatka zbog verbalnog delikta prema sucu isključen je gostujući Florijan Sambolek, tu kratku brojčanu premoć Plitvica koristi na najbolji mogući način i u petoj minuti dodatka preko Matka Pejića dolazi do trećeg pogotka i izjednačenja.

– Teška i zahtjevna utakmica u koju smo dobro ušli, međutim napravili smo penal nakon kojeg smo poravnali da bi i poveli 2:1, imali smo šanse za povećati rezultat pa opet po mišljenju suca slijedi i drugi penal za goste nakon kojega primimo i treći gol za vodstvo gostujuće ekipe 2:3. Drugo poluvrijeme smo pritiskali i uspjeli poravnati rezultat na 3:3. Moram čestitati igračima na igri i borbenosti – izjavio je Miroslav Pomper, trener Plitvice.

– Utakmica je počela u obostranom ispitivanju snaga. Mi smo se vrlo brzo nametnuli, poveli i imali punu kontrolu utakmice. Nakon toga domaćin je zabio 2 dosta sretna gola. Brzo smo se vratili i poveli na kraju 1. poluvremena. U 2. poluvrijeme smo ušli dosta čvrsto, bili smo daleko brži od domaćina i prava je šteta da nismo zabili još koji gol, jer smo to po svemu viđenom potpuno zaslužili. Kako to obično biva u zadnjoj sekundi domaćin je nabio jednu dugu loptu i iz karambola uspio izjednačiti. Oni su to zabili i mi im možemo samo čestitati. Još jednom je nogomet pokazao koliko je nepredvidljiv, a to je ujedno i čar nogometa – riječi su Marija Istera, trenera Dubravke.

POLET C. – IVANČICA 1:6

U samom startu sve je krenulo naopako po domaćina, već u osmoj minuti ozlijedio im se kapetan Krunoslav Humek, a još prije toga, dosta misteriozna odluka da utakmicu započnu sa samo jednim igračem mlađim od 21. godine iako je pravilnikom propisano da moraju biti najmanje dva pa ukoliko ne postoji dovoljno dobar razlog možemo očekivati i nekakve sankcije prema Poletu koji je na klupi imao trojicu koji ispunjavaju taj kriterij. Kako bilo, odoljevao je domaćin do 27. minute kada je golijadu započeo Leon Gregu, a dvije minute kasnije dobrim dijelom pada i odluka nakon što je Eduard Vusić zabio za 0:2. Ipak, držao se Polet, u 56. preko Karla Leskovara uspio i smanjiti, a onda ipak “puca” i gosti odlaze do uvjerljivog slavlja uz dva pogotka Ivana Kostelca te po jednim Darka Jagića i Jurice Mačeka.

Unatoč uvjerljivoj pobjedi iza nas je vrlo zahtjevna utakmica protiv izuzetno borbenog, na trenutke čak i grubog protivnika koju su moji igrači odradili na vrhunskoj razini te odradili gotovo sve dogovoreno prije utakmice. Sve u svemu bitna pobjeda za nas koja nas je dodatno približila vrhu tablice – prokomentirao je Ivica Cikač, trener Ivančice.