/Bedem na premijeri svladao goste iz Vukovara TRI GOLA ZA TRI BODA NA GRACU
bedem fb

Bedem na premijeri svladao goste iz Vukovara TRI GOLA ZA TRI BODA NA GRACU

Bedem je krenuo pobjedom u natjecanje, a tvrd i neugodan suparnik je bila Vuteks Sloga čiji je otpor sastav iz Ivankova slomio s tri pogotka u mreži.

BEDEM-VUTEKS-SLOGA 3:0 (1:0)

Ivankovo: Stadion: “Grac” Gledatelja 350. Suci: Dražen Matasović-Đakovo 6,5  1.pomoćni: Dalibor Totić-Đakovo 2.pomoćni: Dino Škalić-Đakovo 4.sudac:Mario Vukušić-Osijek. Delegat:Josip Kustura-Vukovar.

Strijelci: 1.0 Borko u 11.min.(KU) 2:0 Jagustin u 48.min. i 3:0 Mrdeša u 81.min.

NK BEDEM IVANKOVO: Anić 7 Babić 7 Borko 7,5 Validžić 6,5 Leko 7,5 Vuksanović 6,5 Mrdeša 7 Suppiger 7,5 L.Sambol 6,5 (od 46.min.Smolčić 7) Jagustin 8 i (od 82.min.M.Gazić-) i I-Gazić 7 (od 84.min.M.sambol-) Trener:Josip Raić-Sudar 7,5

NK VUTEKS-SLOGA VUKOVAR: Vuković 6,5  Glamočak 6 Marić 6 (od 93.min.Uvalić-) Utvić 6,5 Spasić 7 Nedić 5,5 Bijelović 6 (od 50.min.Vuksanović 6,5) Rist 6 Bratić 6 (od 80.min.Babić-) Bingulac 7 i Jelečki 6,5. trener:Saša Berarević 6,5

Žuti kartoni: NK Bedem:Anić i Mrdeša NK Vuteks-Sloga. Bijelović Crveni karton:NK Bedem:Ivan Validžić u 85.min.

Igrač utakmice: Matej Jagustin-Bedem

Dobar pripremni period i ulazak u utakmicu uvelike je pripomogao Bedemu da dođe do planirane pobjede,dok novajlija Vuteks-Sloga koja ima  par kvalitetnih igrača u svojim redovima  koji su bili bez dovoljno hrabrosti i nije mogla očekivati više osim časnog poraza .Vukovarci su naoko bolje ušli u utakmicu u prvih deset minuta,  a onda je momčad Bedema preuzela potpunu kontrolu i to do samog kraja.Prvo je u 11.minuti Suppiger prošao po lijevoj strani i uputio oštar udarac sa nekih 20-tak metara a u svom kaznenom prostoru obrambeni igrač gostiju Nedić je igrao rukom,što je bilo dovoljno da sudac Matasović odmah pokaže  na penal,koji je sigurno izveo  Borko i doveo Bedem u vodstvo od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena gosti dobro igraju u polju bez neke izrazite prilike  i šanse , a domaći kontroliraju situaciju i na odmor se odlazi sa rezultatom od 1:0. iako bilježimo  lijep šut Mrdeše u 20.minuti i  Jagustina u 44.minuti.U nastavku Bedem je vrlo brzo povisio rezultat na 2:0.Zbilo se to u 48.minuti poslije kutnog udarca koji je izveo Smolčić i loptu gosti izbijaju na nekih 17 metara od svog gola, a na nju natrčava Jagustin i odapinje i pogađa Vukovarsku mrežu.Jedinu pravu i ozbiljniju priliku imali su gosti u 68.minuti kada je Spasić dobro pucao glavom sa vrha peterca a Anić  vrhom prstiju otklonio gotovo siguran pogodak.

Smolčić je u 75.minuti prošao po svoj lijevoj strani i uputio vrlo dobar centaršut za Borka koji ovu povratnu loptu odapinje sa 10-tak metara a vratar gostiju Vuković krajnjim naporom  uspijeva obraniti.Jedan od boljih pojedinaca u domaćim redovima Suppiger u 81 minuti prolazi po desnoj strani i na 18 metara lijepo upošljava Mrdešu koji odmah topovskim udarcem  postavlja visokih i konačnih 3:0 za Bedem. U 85 minuti kapetan domaćih Ivan Validžić  zbog preoštrog  starta dobiva crveni karton, a Ivankovčani pametnom igrom privode utakmicu kraju i ostavljaju prva  tri boda na svom kontu. Momčad Vuteks-Sloga igra već u srijedu i putuje u Bednju na utakmicu Hrvatskog KUP-a, a Bedem tek u nedjelju ide na noge  Belišću. (Anto Borić)