/Bedem do nogu potukao Kutjevo, Graničar bolji od NAŠK-a OSMO KOLO 3. HNL ISTOK
71496208_2432733540383639_6150896155787001856_n

Bedem do nogu potukao Kutjevo, Graničar bolji od NAŠK-a OSMO KOLO 3. HNL ISTOK

U nedjeljnom dijelu osmog kola 3. HNL Istok igranje su dvije utakmice, derbi kola u Ivankovu gdje je Bedem dočekao Kutjevo, te dvoboj Graničara i NAŠK-a u Županji.

BEDEM – KUTJEVO 5:0

Nakon što je u prošlom kolu do nogu potukao Zrinski, pa onda ispao iz Županijskog nogometnog kupa od Dilja Bedem je s dosta upitnika iznad glave dočekao Kutjevo koje je stiglo bez svog najjačeg aduta, Ivana Jakeševića. Sada je ponovno na redu bila briljantna partija društva iz Ivankova. Dosta toga dobrog je odigrano, sigurno će do kraja biti još puno sjajnih predstava na trećeligaškim terenima, no desetak minuta koje je danas Bedem prikazao teško da će itko nadmašiti! Savršeno! Dinko Leko je u 22. minuti načeo goste, a onda slijedi prava kanonada Vasićevog gola, u sljedećih 8 minuta Ivan Validžić, Antun Vuksanović i Ivan Koledić su zabijali do 4:0, a onda u posljednjim trenucima drugog poluvremena mladi Marko Kirchbauer diže na ogromnih 5:0! U nastavku su mreže mirovale čime su vjerojatno svi bili sretni, domaći jer su ustali na nestvarnih 10:0 protiv Zrinskog i Kutjeva, a gosti jer potop nije još teži!

Imao sam danas najkraći sastanak uoči utakmice u karijeri, bio sam u svlačionici 30 sekundi. Naljepio sam im sastav na zid i rekao da igraju protiv momčadi koja još nije poražena, da je sve na njima da pokažu na terenu. I sve su shvatili kako treba, odigrali su fantastičnu utakmicu i samo im mogu zahvaliti i čestitati. Nadam se da smo sad definitivno shvatili neke stvari, ako jesmo bit ćemo jako visoko, ako nastavimo s oscilacijama neće biti dobro. Čestitke i gostima na jednoj korektnoj partiji i puno sreće u nastavku sezone – riječi su Josipa Raića Sudara, trenera Bedema.

helda interijeri 300x100

– Katastrofa, što drugo reći poslije utakmice u kojoj na poluvremenu gubiš 5:0. Na početku susreta kod rezultata 0:0 dva puta ne zabijamo u situaciji 1 na 1 i kazna ubrzo stiže. Poslije drugog gola se potpuno raspadamo što domaćin koristi i upisuje visoku pobjedu. Drugo poluvrijeme smo imali gredu i još par prilika ali rezultat se nije mijenjao. Iako smo bili desetkovani mislim da nema opravdanja za ovakav poraz. Čestitke domaćinu na pobjedi i fer i korektnoj igri. Nama preostaje skupiti glave do nedjelje i iskupiti se našim navijačima koji su nas i danas podržali u velikom broju – komentirao je kapetan Kutjeva Ante Budimir.

ivankovo

GRANIČAR – NAŠK 3:1

Dvoboj starih rivala iz Međužupanijske lige uvijek nudi dobar nogomet, tako je bilo i danas na Spomen stadionu prvog igranja nogometna u Hrvatskoj. Domaća momčad rano je došao do vodstva, u 7. minuti strijelac je bio Petar Berač, no samo tri minute nakon toga Našk se vraća, za 1:1 pogodio je Josip Gašparić. Nakon 35 minuta igre domaćin je imao prigodu iz kaznenog udarca, no gostujući vratar Petar Mikšić nije se dao nadmudriti i sačuvao je svoju mrežu. Ipak, na početku drugog dijela i Mikšić je bio nemoćan pred Markom Pastuovićem koji je u igru ušao na početku drugog dijela i zabio nakon samo četiri minute na terenu. Nakon sat vremena igre Graničar je odlučio pitanje pobjednika, Ivan Lešić zabio je treći gol za domaće i trasirao im put do nove pobjede.

– U odličnoj utakmici pobjedili vrlo dobre goste golovima Berača,Pastuovića i Lešića.Otvorili smo odlično utakmicu i poveli u 5 minuti. Gost postiže eurogol nakon par minuta i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme ulazimo odlično gdje smo postigli 2 gola i promašili još 3 odlične šanse. Pogodak Pastuovića je rjetko viđen na našim terenima i samo je dodao šlag na odličnu utakmicu oba protivnika. Ekipi Nasica želim puno sreće u nastavku prvenstva – poruka je Dražena Ilića, trenera domaćih.

– Zaslužena pobjeda Graničara,mi prepošteni,prefini tako se bodovi ne uzimaju. Dok ne izbacimo dječje bolesti iz glave, nećemo postati prava ekipa, previše poklanjamo protivnicima i oni to koriste. Mi svoje šanse ne zabijamo, tako je bilo i danas, ali nećemo klonuti duhom, idemo raditi i ispravljati svoje greške i iznova početi skupljati bodove. Domaćinu sretno u nastavku sezone –  izjavio je trener Naška Mario Barišić.