/Bedem i Čepin bez pogodaka, Cibalia na plus 6 VRATARI SU POKAZALI VRHUNSKU FORMU
bedem fb

Jedini nedjeljni susret u Trećoj HNL odigrali su Bedem i Čepin, a nakon 90 minuta nije bilo pogodaka niti pobjednika. Vratari obje momčadi su pokazali zavidnu formu pa je na kraju podjela bodova i jednima i drugima bila premalo, posebno Čepinu koji je tako u odnosu na lidera Cibaliju u zaostatku od 6 bodova.

123

Bedem – Čepin 0:0 (0:0)

Ivankovo,stadion Grac, gledatelja 350. suci Dario Matočec – Đurđevac 7,5 pomoćnici,Ivan Iveljić-Kamešnica i Matej Mađerić-Koprivnica. 4.sudac Lučano Blašković-Koprivnica, delegat Siniša Sabljak-Požega

NK Bedem: Anić 7,5, Molčić 6, Babić 6, Borko 6,5, Validžić 6,5, Božić 6, Vuksanović 6, Mrdeša 6, Koledić 6,5, Sambol 6 (od 69.min. Mauer 6,5) i Dubravac 6,5.

Trener Josip Raić-Sudar 6,5

NK Čepin: Kordić 7, Grgić 6, Bilobrk 6 (od 52.min.Gregić 6), Bungić 6, Goluža 6, Gelo 6 (od 77 min. Rolj-), Agatić 7, Ivić 6, Krstanović 6,5 (od 90.min. Brezinšak -), Kundid 6 i Batarilo-Čerdić 6,5

Trener Igor Tot 6,5

Igrač utakmice: Ante Anić (Bedem)

Žuti kartoni NK Bedem – Dubravac Dominik, NK Čepin Salvatore Bilobrk, Ivan Gelo, Ante Kundid i Batarelo-Čerdić, crvenih kartona nije bilo.

U utakmici u kojoj su se namjerili junak na junaka nije bilo pogodaka,iako su obje momčadi stvorile, ali i promašile po par vrlo izglednih prilika. Prvih 30-tak minuta proteklo je u taktičkom nadmudrivanju  iako je bedem u 27.minuti postigao pogodak preko Mrdeše kojem je pomoćni sudac isti opravdano poništio zbog zaleđa. U 30. minuti Koledić je pao pred golom gostiju, a  sudac ništa ne svira, također opravdano. Dobar centaršut Smolčića u 37.minuti i lopta dolazi do Koledića koji sa 10-tak metara puca visoko iznad okvira Kordićeva gola. I Vuksanović u 40.minuti dobro puca iskosa sa 7 metara, a lopta pogađa malu mrežu s vanjske strane. U zadnjoj minuti prvog dijela, točnije u 45. minuti Krstanović je vrlo dobro izveo slobodni udarac sa 18 metara, a domaći vratar Anić efektno obranio skrenuvši loptu u korner pa se na odmor otišlo s početnih i nepopularnih 0:0. U nastavku u 52. minuti Sambol je izbio sam pred vratara gostiju i umjesto da loptu potkopa on oštro puca u istrčalog Kordića i rezultat se ne mijenja. Slijedi period bolje igre Čepinčana pa tako u 59.minuti bilježimo dolazak Agatića pred Bedemov gol koji sa 10-tak metara topovski puca, a Anić mu brani. Samo dvije minute potom, tj u 61.minuti opet su Agatić i Anić u prvom planu, naime Agatić se iznenada našao kao duh pred Anićem i dobro pucao s nekih 8-9 metara, ali Anić mu čudesno brani i time se promeće u igrača utakmice. Do kraja utakmice mogao je i Bedem doći do pobjede, samo da je Vuksanović u 71.minuti iskoristio idealan ubačaj s desne strane već je s vrha peterca brzopleto loptu prebacio preko gostujućeg gola. Do kraja obje momčadi su se izgleda zadovoljile postignutim  rezultatom tako da je svakoj momčadi pripao po jedan bod što je na kraju i najrealnije. (Anto Borić)