Batrina prosula važne bodove na Zapadu, raspucani Sloga (J) i Posavina

Odigrane su prve tri utakmice 24. kola 1. ŽNL BPŽ Istok i Zapad u kojem su favoriti očekivano slavili u svojim susretima, a ističu se visoke pobjede Sloge iz Jaruga te Posavine na Istoku, dok su na Zapadu Batrina i Slaven nastavili sa napetom borbom za naslov.

NK SLOGA JARUGE 8:0 NK TOMICA

Sloga je na domaćem terenu u Jarugama opravdala ulogu favorita te je sa 8 komada ispratila goste iz Tomice.

Domaćin je poveo vrlo rano, naime već u četvrtoj minuti mrežu gostiju načeo je Josip Džambo. Tri minute poslije Milan Lekić povisuje na 2:0. Prvi od svoja tri pogotka Petar Kokanović postigao je u 17. minuti,  u 28. minuti već je 4:0 drugim golom Lekića, a do poluvremena domaćin je uspio postignuti još dva pogotka, prvi u 33′ drugim golom Džambe a drugi u u 36′ drugim zgoditkom Kokanovića pa smo na poluvrijeme otišli sa visokih 6:0. Do kraja susreta domaćin je još dvaput zatresao mrežu NK Tomice i to u dvije minute, prvo sa hat-trickom Petra Kokanovića a minutu kasnije prvim pogotkom Josipa Kokanovića za konačnih 8:0.

Neravnopravna utakmica u kojoj smo ostvarili visoku pobjedu i ekipa je opet pokazala kvalitetu te smo zasluženo pobijedili. – razmatranja su stratega Sloge Irfana Islamija.

NK POSAVINA (VK) 6:0 NK GUNDINCI

Posavina je u borbi za naslov pod vodstvom trenera Matijasa Jurića ostvarila sigurnu pobjedu te sa pola tuceta u mreži gostiju nastavila borbu za naslov koja će očito biti napeta do posljednjeg kola.

Utakmicu je obilježio hat trick Ivana Jularića golovima u 29., 59. i 63. minuti. Pavle Kitanović je povisio na 4:0 u 72. minuti, šest minuta poslije neumoljiv je Mateo Čorak a za konačnih 6:0 pobinuo se bivši trener Sebastijan Petričević.

Mogu reći malo previsok rezultat ali zaslužena pobjeda. Drugo poluvrijeme puno bolje s naše strane. Čestitam svojim igračima na angažmanu i gostima na fer i korektnoj igri. –izjava je novog trenera Posavine Matijasa Jurića.

NK PODVINJE 2:1 NK PERKOVCI

U najzanimljivoj utakmici subotnjeg dijela programa Istoka NK Podvinje minimalnom je pobjedom 2:1 svladala u derbiju sredine ljestvice goste iz Starih Perkovaca te su tako povećali razmak između današnjih takmaca za dodatna tri boda.

Poveli su domaćini u 16. minuti pogotkom Borne Jovanovca te se s tim rezultatom otišlo na predah. U drugom dijelu susreta gosti su izjednačili u 58. minuti pogotkom Mateja Mikića, dok je bodove Podvinju u 72. minuti osigurao Martin Lucić.

NK OMLADINAC VRBOVA 1:2 NK SLAVIJA (SPS)

Iz Vrbove se Slavija vraća s punim plijenom nakon minimalnog slavlja nad Omladincem obilježivši tako svoju devetu prvenstvenu pobjedu.

Što se tiče prvog poluvremenu, sve bitno za dvoboj dogodilo se unutar dvije minute. Tomislav Šimunović doveo je goste u vodstvo, a odmah zatim u 32. minuti Marijan Mihaljević povisuje na 0:2. Do kraja susreta domaćin je samo uspio ublažiti poraz i to u 51. minuti kada je precizan bio Ivan Ergović.

Čestitam igračima na zalaganju i zasluženoj pobjedi. Prvo poluvrijeme smo odlično stajali na terenu, loptu smo prepustili domaćinu a mi smo prijetili iz kontre. Tako da smo u prvom poluvremenu zasluženo vodili 0:2. Domaćin je u nastavkui vrlo brzo uspio smanjiti na 1:2 i od tada utakmica postaje vrlo nervozan. Domaćin je pokušavao preskakanjem igre te ubacivanjem u naš šesnaesterac postići gol. Obrana na čelu s našim kapetanom Šćukancem i njegovim pomoćnikom Borićem sve te ubačaje su s lakoćom rješavali. Na kraju veliko i zasluženo veselje jer se ne pamti pobjeda naše ekipe u Vrbovi. – zaključak je trenera gostiju Željka Bakunića.

NK BATRINA 2:4 NK SLAVONAC GUNJAVCI-DREŽNIK

U derbiju kola u Batrini drugoplasirani domaćin bio je pod imperativom pobjede nad Slavoncem, ali su prosuli bodove te omogući Psunju da se dodatno odvoji na tablici dva kole prije kraja prvenstva.

Poveli su gosti u 13. minuti pogotkom Leona Marinovića. Batrinjani su ubzo izjednačili pogotkom Hrvoja Mutnjakovića pet minuta kasnije. Novo vodstvo Slavoncu donio je Zvonko Španić u 21. minuti. Šest minuta potom Krunoslav Dubravac donosi novo izjednačenje domaćinu, no to je bilo to što se tiče Batrine i golova do kraja utakmice. U drugom poluvremenu golove smo čekali do 66. minute kada je Marko Marinović doveo goste u vodstvo, a za konačnih 2:4 svojim drugim pogotkom u 86. minuti nova tri boda za Slavonac donosi Marinović.

NK SLAVEN LJUPINA 3:1 NK CROATIA TISOVAC

Trećeplasirani NK Slaven iz Ljupine obilježio je svoju sedamnaestu pobjedu, a nova žrtva bila je NK Croatia iz Tisovca koja je iz Ljupine ispraćena sa tri gola u mreži.

Mrežu gostiju načeo je Bojan Bokan pogotkom u 32. minuti. Na 2:0 povisio je Kristijan Jakić u 62. minuti, dok je treći pogodak domaćina djelo Ivana Borovca. Poraz gostiju na samom kraju utakmice ublažio je Dario Starčević.